Propad juniorů pokračuje

Již šest utkání v řadě si karlovarští junioři nepřipsali na své konto jediný výsledek zajišťující bodový zisk. Dvěma těsným prohrám s Pardubicemi a Litvínovem předcházela nečekaná porážka od Písku, ousidera soutěže. Přesto si mladící o jeden bod v tabulce polepšili. Duel třetího kola mezi Energií a Litvínovem (původně 4:4) byl kontumován v náš prospěch. Za chemiky totiž nastoupil hráč nemající oprávnění ke startu za tento klub. Naopak dorostencům se pěti body ze tří zápasů velmi přiblížil postup do další fáze dorostenecké extaligy.
Junioři

28. kolo - 28. listopadu

HC Písek - HC Energie 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Branky: 34. Soukup, 49. Tvrdek.

Junioři na ledě posledního Písku opět zklamali, když nedokázali získat ani jeden bod. Jako jediní z celé ligy prohráli s jihočeským soupeřem oba duely . Ztráta těchto bodů je bude s největší pravděpodobností stát účast mezi dvanácti nejlepšími.

29. kolo - 30. listopadu

HC Energie - HC Pardubice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 9 a 33. Vrba.

Energie sehrála s loňským mistrem vyrovnanou partii. Při druhé brance Východočechů rozhodčí Turčan nejprve rozpažil, ale následně své rozhodnutí odvolal. V závěrečné power play chyběl kousek štěstí a také Kamil Tvrdek, odpykávající si trest na jedno utkání.

30. kolo - 3. prosince

HC Litvínov – HC Energie 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky: 50. Tvrdek, 56. Švarba.

Pro oba soupeře byl zápas hodně důležitý v boji o umístění v první šestce, zajišťující postup do další fáze extaligy. Lépe začali svěřenci trenéra Beránka, kteří zvládli první dvě třetiny a vytvořili si dostatečný náskok. Ten se podařilo našim juniorům bojovností stáhnout na rozdíl branky, více již nestihli.

Extraliga juniorů po 30. kole (4. 12. 2002)

10. Písek 29 4 1 24 55:158 9

Statistiky brankářů v Extralize juniorů (4. 12. 2002)

15. Hála KVA 400 18 181 0 2.70 90.95

Vysvětlivky: Min - odchytané minuty, Gob. - obdržené branky, Zás. - úspěšné zásahy, SO - čistá konta, Pr. - průměr obdržených branek na zápas, % - procentuální úspěšnost.

Dorost

HC Energie - KLH Chomutov 7:4 (2:2, 3:2, 2:0)

Branky: 6. Kuběna, 11 Bašiaga, 23., 27. a 34. Sedláček, 44 a 45. Gellner.

Souboj s posledním týmem tabulky přinesl v prvních dvou třetinách překvapivě vyrovnaný hokej. Čistý hattrick předvedl během devíti minut druhé dvacetiminutovky Pavel Sedláček. Napodobit jej chtěl ve třetím dějství Tomáš Gellner, ale chomutovského brankáře Marka Pačmaga překonal "pouze" dvakrát.

HC Pardubice - HC Energie 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky: 13. Prštický, 24. Štryncl, 37. Kloz.

Dorost odehrál výborné utkání v defenzivní fázi. Domácí byli sice aktivnější ve střelbě, ale brankově se prosazovali karlovarští hokejisté.

HC Energie – HC Litvínov 3:3 (0:2, 2:0, 1:1)

Branky: 25 a 59. Sedláček, 26. Jan Bauer.

Dramatické utkání přineslo tři zcela rozdílné třetiny. V první dokázali hosté využít svých šancí. To samé se podařilo v prostřední i karlovarským dorostencům. Dramatická závěrečná část přinesla opět vedení hostů, kteří využili přesilovku pět minut před koncem. Početní výhoda vyšla i domácím, když 65 vteřin před koncem v power play vyrovnal svojí druhou brankou v zápase Sedláček.

Nutella extraliga dorostu po 30. kole (4. 12. 2002)

10. Chomutov 30 3 1 26 72:167 7

Statistiky brankářů v Nutella extralize dorostu (4. 12. 2002)

9. třída

Sokolov - Karlovy Vary 2:6 (0:1,1:3,1:2)

Branky: Sláma 3, Vítek 2, Nouzecký.

Energetici svého regionálního rivala po celé utkání přehrávali, o vyšší vítězství je připravilo pouze neproměňování vypracovaných šancí.

Podle slov trenérů se bude tým celý týden připravovat na poslední zápas v základní části. Pokud doma deváťáci porazí Plzeň, obsadí konečné první místo v tabulce.

8. třída

Sokolov - Karlovy Vary 1:4 (0:3,0:1,1:0)

Branky: Fišar, Polák, Ištván, Ozom.

Sokolov byl před začátkem souboje považován za mírného favorita. Utkání jsme však zvládli velmi dobře zejména díky kvalitnímu výkonu brankáře s poctivé hře obrany.

7. třída

Karlovy Vary - Sokolov 2:6

Branky: Čaniga, Chodounský.

O výsledku rozhodly zbytečné individuální chyby domácích hráčů.

6. třída

Karlovy Vary - Sokolov 4:0

Branky: Schusser 2, Kratochvíl, Černý.

Po důsledném plnění všech zadaných úkolů a skvělé obranné hře dovedli šestáci zaslouženě utkání do vítězného konce.

5. třída - 1. kolo nadstavbové části

Karlovy Vary - Teplice 6:2

Branky: Frank 3, Vachovec, Kverka, Fejtl.

Zlepšenou hrou v druhé polovině rozhodli karlovarští páťáci první utkání nadstavbové soutěže ve svůj prospěch.

4. třída - 1. kolo nadstavbové části

Karlovy Vary - Teplice 7:1

Branky: Frk 2, Vrána 2, Kysela, Táborský, Liška.

Po prohrané první třetině se projevila naše herní převaha a zaslouženě jsme zvítězili. Mužstvo Teplic skončilo ve skupině B na čtvrtém místě. Podle slov trenérů již ve finálové skupině slabšího soupeře nepotkáme.