HC Energie Karlovy Vary

Šancí bylo dost, chyběla přesnost a důraz, ví trenér Antonik

Po úterním západočeském derby vypukla na plzeňské straně obrovská radost. Na karlovarské veliké zklamání. Stejně jako hráči se cítili i trenéři. Asistent trenéra Energie Mikuláš Antonik přiznal, že úvod zápasu domácím nevyšel. „Bohužel se nám nepodařilo vstřelit žádnou branku. Šancí jsme měli dost, ale teď nám to tam prostě nespadlo,“ přiblížil úvod.
Energetici hráli celkem sedm přesilových her. „Do poloviny zápasu jsme měli výhodu jednoho muže v poli čtyřikrát. Bohužel jsme se nedokázali prosadit. Zato hosté už ve druhé přesilovce skórovali,“ pokračoval Antonik.

Energie dokázala Plzeň přestřílet. „Dokázali jsme soupeře zatlačit. Ale jak už jsem řekl, nedaří se nám v koncovce. V některých fázích nám chyběla přesnost, jindy zase důraz,“ nevěřícně kroutil hlavou Antonik.

Kouč hostí Pavel Hynek doslova zářil. „My jsme se v první třetině zaměřili na defenzívu,“ začal se ohlížet za zápasem trenér Hynek a pokračoval: „Myslím si, že důležité bylo, že jsme přečkali prvních deset minut druhé třetiny. V té nás domácí zmáčkli, ale naštěstí nám nevstřelili žádný gól.“

Plzeň utkání rozhodla v přesilovkách. Obě využila ve druhé části. „Po prvním gólu jsme začali hrát výborně ve středním pásmu. Na mužstvu bylo vidět, že se uklidnilo. Pak se nám podařilo vstřelit druhou branku, která byla podle mého názoru zlomová,“ přidal kouč Hynek.

Poslední hřebíček do pomyslné rakve Energie zatloukl kapitán Martin Straka. „Závěr zápasu jsme si už ohlídali,“ doplnil Hynek a na závěr ještě pochválil brankáře Málka: „Roman chytal opravdu výborně. Je to i jeho zásluha, že jsme v Karlových Varech vyhráli.“

Derby má pro mě stále náboj, usmívá se Michal Dvořák

Před pár lety oblékal dres Energie. Před minulou sezonou se vrátil do Plzně kde, jako hokejista vyrostl. O kom se píše? O útočníkovi Lasselsbergeru Michalovi Dvořákovi. „Před utkáním jsem říkal, že to bude boj, boj a zase boj. My jsme v Karlových Varech bojovali a podařilo se nám vybojovat tři body,“ několika málo větami popsal první ostré derby forvard Dvořák.

Pro plzeňského útočníka měl tento zápas určitý náboj. „V minulém roce jsem to ještě hodně bral, ale teď už to takové není. Přesto má zápas mezi Plzní a Karlovými Vary pro mě určitý náboj,“ pokračoval Dvořák. Západočeši se vstřelením první branky uklidnili. „Po tom co dal Tomáš Vlasák gól, tak jsme začali hrát parádní hokej a Vary jsme už k ničemu nepustili,“ přidal forvard.

Ve městě piva se letos vytvořila výborná parta. „Kluci jsou skvělí. Držíme při sobě a bojujeme. Moc si přeji, aby naše mužstvo šlapalo, sbírali jsme body a dokázali, že umíme hrát ten nejlepší hokej v extralize,“ přiznal až možná trochu fanaticky Michal Dvořák.

Související články