HC Energie Karlovy Vary

Nepadá to tam, hledá těžko slova Jan Košťál

Slabá koncovka. To je problém, který současně mají hokejisté karlovarské Energie. V prvním letošním západočeském derby se tento fakt potvrdil. Energie už podruhé nedokázala v extralize vstřelit branku a to jsou odehrány zatím pouze čtyři kola. Nakonec prohrála s Lasselsbergerem 0:3. „Bez gólů nemůžeme vyhrávat zápasy a tento zápas to potvrdil. Bez vstřelených branek nemůžeme pomýšlet na vítězství,“ velice smutně konstatoval útočník první formace Jan Košťál.
Poprvé na prázdno vyšli karlovarští střelci ve druhém kole na ledě Zlína. „Střelecká potence se naší šatně vyhýbá, ale my ty šance máme. Soupeře dokážeme v počtu střel přestřílet a v určitých fázích zápasu dostat pod tlak. Nevím co k tomu říct víc. Prostě nedokážeme dát branku,“ místy až otráveně pokračoval Košťál.

V čem může být zakopaný pes? Na tuto otázku zná odpověď málo kdo. „Štěstí hraje taky nějakou roli. V hlavě nám to taky trochu leží, ale my dokážeme trefit soupeřovo branku. Když brankáři vypadne puk, tak je od nás daleko nebo to odehraje obránce pryč. Nevím čím to je. Prostě to tam nepadá,“ dodal Jan Košťál.

Energetici se trápí i přesilových hrát. V době kdy mají výhodu jednoho muže v poli, tak se také nedovedou prosadit. „Je jedno jestli hrajeme přesilovku nebo pět na pět. Prostě nám to tam nepadá. Co k tomu víc říct,“ hledal slova forvard.

Napravit reputaci si mohou karlovarští hráči už v pátek. To se představí na ledě podkrušnohorského rivala v Litvínově. Utkání za stadionu Ivana Hlinky začíná v 17:30 hodin.

Související články