HC Energie Karlovy Vary

Série domácích zápasů pokračuje s Kladnem

Přesně po polovině bojů o záchranu spadla Energie na poslední příčku. Příležitost k odražení ode dna by měla nastat v aktuální sérii domácích zápasů. V prvním utkání podlehli energetici v nájezdech, další dvě přichází tento týden. Prvním soupeřem tohoto týdne bude Kladno, které se od počátku play out z posledního místa dokázalo vyškrábat do bezpečnějších pater. Utkání začíná v 18:00, přijďte energetiky podpořit i v těžkých časech.
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Arena Radio | Video přenos.
Vstupenky: Rezervace na Ticketportal.cz
Kladno se v tabulce play out drží na druhé příčce za Brnem. Ve všech zápasech, až na jedinou výjimku právě s brněnskou Kometou, byli Středočeši pokaždé úspěšní. S Energií sehrají letos již sedmý zápas. Zatímco v základní části hovořila vzájemná bilance ve prospěch Západočechů, v aktuální části sezony se více daří soupeři. V obou utkáních play out se sice podařilo energetikům vybudovat vedení, pokaždé o něj ale brzy přišli a odešli s prázdnou.

Nejlepším střelcem play out v dresu Geusu je Pavel Patera. V šesti zápasech se zapsal pěti brankami a dvěma asistencemi. O jednu branku za ním se drží Jaroslav Kalla. Nejproduktivnějším obráncem je František Kaberle. Ten se za dobu probíhajícího play out trefil za záda soupeřova gólmana třikrát. Post brankářské jedničky zaujímá Lukáš Cikánek, ve kterém můžou mít spoluhráči jistotu. Jeho úspěšnost se pohybuje okolo 96%.

O utkání s Václavem Baďoučkem

Energie spadla po utkání s Mladou Boleslaví na úplné dno. Teď už se dá jenom stoupat. „Teď už opravdu hůře být nemůže. Musíme na zápas s Kladnem přijít plně koncentrováni a s odhodláním prolomit tu naší koncovku, která je opravdu žalostná,“ říká na úvod trenér Václav Baďouček.

V posledních šesti zápasech dali svěřenci Josefa Palečka a Václava Baďoučka pouze devět branek. „Zápasy hrajeme na jeden nebo dva góly. Dva inkasujeme a to už je na nás moc. Nedokážeme využít ani ty nejvyloženější šance. To je náš největší problém. My musíme věřit, že už se to prostě zlomí. Nic jiného v hlavě mít nemůžeme,“ pokračuje karlovarský asistent.

Natrénovat se už nic nedá. „Tak, jak jdou zápasy rychle za sebou, tak tréninky jsou jenom regenerační. Můžeme si zkusit přesilovku nebo se na něčem domluvit, ale pak se to musí realizovat na tom ledě,“ popisuje Baďouček mezizápasové dění.

Vedení vyměnilo trenéra a to nepomohlo. Teď už asi žádné nadávání, snižování platů nepomůže. „Situace je pro nás všechny velice složitá. Zvýšit se hlas občas musí, ale nemůžeme na hráče permanentně tlačit. Příkladem je přesilovka v prodloužení v zápase s Mladou Boleslaví. Jenom stačilo podržet puk, zavézt ho do pásma a začít kombinovat. Sami jsme se ale místo toho vystavovali do neřešitelných situací a dopadlo to tak, jak dopadlo. Nemyslím si, že by se tohle dalo spravit křikem. Prostě to chce víru a odhodlání, tuhle situaci změnit. Kluci moc dobře ví, jak na tom jsou,“ dodává.

Statistiky play out

HC Energie Karlovy Vary
Utkání6 - 0 - 0 - 1 - 5 – 9:18 - 2 b
Průběžné umístění v play out4. místo (68 b)
Nejproduktivnější hráčŠtěpán Hřebejk, Lukáš Pech - 3 body (2+1)
Nejlepší střelecŠtěpán Hřebejk, Lukáš Pech - 2 branky
Nejlepší nahrávačMarek Melenovský - 2 asistence
Nejlepší v +/-David Nosek +1 bod
Nejtrestanější hráčDavid Nosek, Jakub Čutta - 10 TM
BrankářiLukáš Mensator 88.89 %, 2.96 g/z
Úspěšnost přesilovek18.01 %

HC GEUS OKNA Kladno
Utkání6 - 5 - 0 - 0 - 1 - 15 b
Průběžné umístění v play out2. místo (73 b)
Nejproduktivnější hráčPavel Patera - 7 bodů (5+2)
Nejlepší střelecPavel Patera - 5 branek
Nejlepší nahrávačFrantišek Kaberle, Jaroslav Mrázek, Radek Bělohlav – 3 asistence
Nejlepší v +/-Kameš, Patera, Bělohlav, Diviš, Eberle +3 body
Nejtrestanější hráčMilan Toman - 10 TM
BrankářiLukáš Cikánek 96%, 1.17 g/z
Úspěšnost přesilovek12.72 %

Vzájemné zápasy 2008/2009

09. kolo HC Geus Okna Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:6
22. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno 3:2
35. kolo HC Geus Okna Kladno - HC Energie Karlovy Vary 5:4 sn
48. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno 3:2 pp

Vzájemné zápasy 2009/2010

01. kolo HC Geus Okna Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:5
14. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno 2:1
27. kolo HC Geus Okna Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:3 pp
40. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno 1:0
OUT1 HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno 1:2
OUT2 HC Geus Okna Kladno – HC Energie Karlovy Vary 5:1

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Němec, Parýzek, Nosek, Čutta, Dobroň, Loginov, Mucha, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Dej, Melenovský, Skladaný - Hluchý, Pech, Košťál - Balázs, Čachotský, Kuběna.

HC Geus Okna Kladno: Cikánek - Kameš, F. Kaberle, Toman, J. Mrázek, L. Procházka, Šmach - Diviš, Patera, Eberle - Valský, Kalla, Bílek - Frolík, Bělohlav, Kuchler - M. Procházka, Melka, Gengel.

Související články