Sharks nakročili k bronzu vysokou výhrou nad Spartou

Sledge hokejoví Žraloci nechali zapomenout na střelecké trápení proti Spartě ze základní části a jasným vítězstvím 5:0 si vysloužili první ze dvou bodů povinných k zisku medailí za třetí místo. Ačkoliv zpočátku se vysoká výhra rodila proti defenzivně laděnému soupeři pomalu, v závěrečné periodě dostala třemi brankami jasné kontury. Žraloci se sympaticky rozloučili s domácími fanoušky pro tuto sezónu, rozhodující utkání se bude hrát 7., případně až 8. března na Spartě.

SKV Sharks Karlovy Vary - HC Sparta Praha sledge hokej 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. M. Geier, 27. Berger (Wágner), 32. M. Geier (Berger), 39. Berger (Schneider), 41. Wágner (M. Geier). Rozhodčí: Červenka, Tichý. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváků: 75.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Nejedlý, Berger, M. Geier, Wágner, Schneider, Očenášek, Kovářík.

Sparta Praha: Vápenka - J. Krupička, Zapletal, Z. Krupička, Zikmund, Žižka, Novotný, Záluský, Němec.

Na první velkou šanci čekali diváci v Ostrově celých 8 minut, kdy přišla blesková předávka mezi Bergerem a zakončujícím Geierem, proti kterému se vyznamenal Vápenka mrštným přesunem. To už měli Žraloci za sebou proti dobře bránící Spartě dvě nevyužité přesilovky.

S přibývajícím časem přece jenom začaly Vápenkovy zákroky naskakovat. Vklínila se mezi ně sporadická střela Zdeňka Krupičky do Machovy lapačky, ale v polovině 11. minutě šli domácí po zásluze do vedení díky sólu Michala Geiera přes celé hřiště. Vzápětí se vedoucí celek musel bránit, jenže ani přesilovka Sparty nebyla nebezpečná.

Hned v úvodu druhé části měl další velkou šanci po obkroužení branky Geier, ale neproměnil. Sharks zvýraznili svou územní převahu, leč bez gólového vyjádření, a na konci 20. minuty z ničeho nic zahrozil brejkem Zdeněk Krupička. Mach udržel těsný stav a stejně tak o pět minut později, kdy s velkou dávkou štěstí odolal dorážejícímu Zikmundovi a Novotnému.

Spartu musela nevyužitá příležitost hodně mrzet, protože okamžitě z protiútoku inkasovala na 2:0. Wágner lahůdkovým pasem za obranu vysunul Jiřího Bergera a ten vymetl levý růžek Vápenkovy klece. Povzbuzení Žraloci vyvinuli těžký tlak, ale třetí branku nepřidali ani při Němcově vyloučení, kdy Vápenka vychytal Bergerův volej.

V čase 29:54 byl vyloučen Hrbek a krátce po přestávce i Nejedlý. Před hosty se tak otevřela možnost korigovat skóre ve dvojnásobné přesilovce, jenže Michal Geier dojel nepovedenou zpětnou přihrávku Sparty a ze sólového nájezdu nedal reprezentační jedničce šanci!

Zbytek utkání se proměnil v jednostrannou partii. Ve 36. minutě nastřelil karlovarský kapitán horní tyč, ale po další nevyužité početní výhodě už Jiří Berger zužitkoval Schneiderovu zadovku k úspěšné ráně z mezikruží. Hosté si sice vybrali time-out, i nadále byl však nejvytíženějším mužem na ledě Michal Vápenka. Pět minut před koncem zaokrouhlil výsledek povedeným bekhendem zblízka Karel Wágner a po závěrečném hvizdu si Sharks mohli užít vydařené děkovačky se svými příznivci.

Ohlasy

Miroslav Naď (asistent trenéra, Karlovy Vary): "I když to podle výsledku nevypadá, tak to byl těžký zápas. Zezačátku Sparta dobře bruslila, bránila a hra byla vyrovnaná. První gól ji ale načal a od druhé třetiny myslím začala trochu odcházet. I s trochou štěstí jsme zvýšili vedení a to už jsme dobrou kombinační hrou udrželi."

Karel Žižka (trenér, Sparta): "Výsledek je bohužel jednoznačný. Myslím si, že rozhodl náš neproměněný nájezd za stavu 1:0, určitě by Karlovy Vary byly nervóznější a hrály by jinak. Hodně jsme podcenili Geiera, který nám dal z úniků dva góly. Upozorňoval jsem, že si nemůžeme dnes chtít "zahrát", ale bohužel v hlavách jsme měli něco jiného."

Finálová série Pardubice - Zlín

Pardubice ve svém historicky prvním finálovém utkání na Zlín nestačily, ačkoliv v první třetině před rekordní návštěvou 450 diváků otočily nepříznivý stav. Hostům se vydařily vstupy do všech částí a trpělivým výkonem si došli pro mečbol, který můžou zúročit na vlastním ledě.

SHK Pardubice - SHK Lapp Zlín 2:4 (2:1, 0:1, 0:2). Stav série: 1:0.
Branky a nahrávky: 2. Hering (P. Kubeš), 13. P. Kubeš (Motyčka) - 1. Z. Hábl (Julina), 17. Z. Hábl (Palát), 31. Fojtík (Joppa), 37. Palát (Šafránek).