HC Energie Karlovy Vary

Šik: Těším se domů na rodinu, přítelkyni, kamarády a jídlo

Junioři v pondělí sehráli poslední utkání v Bělorusku. Po úterním tréninku se ve středu vypraví domů do Česka a přivezou si 9 bodů. „Byl to náš nejúspěšnější výjezd, ale v pondělí jsme mohli přidat minimálně jeden další bod,“ hlásí obránce Vojtěch Šik.

Vojto, co vám ve druhém zápase s Dinamem chybělo k vítězství?
Nepovedl se nám vstup do utkání. Bylo tam pár zbytečných vyloučení a následná hra soupeře v početní výhodě přinesla góly do naší branky. Ve druhé i třetí třetině jsme měli hodně brankových příležitostí ale proměnili jsme jen jednu, zatímco soupeř v polovině třetí třetiny skóroval znovu v přesilové hře. Na konci utkání jsme měli ještě tlak ale tam asi chybělo trosku štěstí, abychom srovnali skóre a získali ještě nějaké body. Myslím, že nám chyběl větší důraz před brankou soupeře, trošku štěstíčka a chytit začátek utkání.

Už se těšíte domů? Jak se vám líbilo v Bělorusku?
Domu se těší určitě každý, já osobně hlavně na rodinu, přítelkyni, kamarády a jídlo. V úterý máme ještě trénink a ve středu letíme domů. Už se těšíme na domácí zápasy a na fanoušky, kteří nás chodí podporovat. Tímto bych jim chtěl poděkovat za podporu a chtěl bych je i tímto pozvat na další domácí utkání. Mně osobně se v Bělorusku líbí, především v Minsku bylo hezky. Jen tu trosku postrádám dobré jídlo, to je v ruských městech lepší.

Jste spokojeni se ziskem 9 bodů z tripu?
S tímto tripem spokojení jsme. Je to náš nejúspěšnější výjezd za hranice našeho státu. Ale musím říct, že v pondělí jsme mohli přidat minimálně jeden další bod. Budeme se snažit podávat každé utkání maximální výkon a střádat bod po bodu. Věřím, že do play-off se probojujeme.

Související články

Reportáž | po 19.11.2012

Junioři zakončili trip porážkou