HC Energie Karlovy Vary

Snad budeme mít více sil, přeje si David Nosek

Dnešní den rozhodne. Bude Energie chystat výpravu do Třince, anebo se bude moci vydat po pár dnech na dovolenou a do čtvrtfinále postoupí Slavia? Karlovarští mají psychickou výhodu dvou posledních vítězství, v jejich prospěch hovoří i více zkušeností, sešívaní se však budou moci spolehnout na domácí prostředí. „Každý na ledě nechá všechno, jenom aby se postoupilo,“ hlásí karlovarský obránce David Nosek.
Páté utkání předkola play-off hostí pražská O2 arena. Úvodní buly padne v 18:10 hodin. V obou domácích duelech se energetikům povedl vstup do utkání. „Tím, že jsme ve druhém zápase vstřelili další tři branky, jsme se uklidnili. Nebojím se říci, že v neděli se nám dařilo všechno, na co jsme sáhli. Všichni hráči hráli v pohodě,“ liboval si po zápase obránce David Nosek, který se na sedmibrankové výhře podílel jednou přesnou trefou.

Karlovarský tým celou sezonu hledal potřebné sebevědomí. Především pak při zápasech na vlastním ledě. „Nejvíce nás srážely inkasované branky. Zbytečně jsme se zalekli a nevěděli, co máme hrát. Potřebovali bychom více takovýchto jednoznačných zápasů, abychom na to nemysleli,“ přiznal Nosek.

Jenomže mnoho vydařených utkání, jako bylo právě to poslední se Slavií, Karlovaráci v sezoně neodehráli. „Povedlo se nám to snad jednou, nebo dvakrát. Jsme moc rádi, že to vyšlo alespoň teď a my jsme mohli odehrát utkání v klidu,“ popisoval obránce Energie nedělní duel.

Každou sérii v play-off rozhodne jeden moment. Možná už ho diváci v KV Areně viděli. Na jedné straně Jakub Sklenář netrefuje prázdnou branku. Na straně druhé obránce Vašíček zachytává kotouč v brankovišti a rozhodčí nařizují trestné střílení. To proměňuje Lukáš Pech. „Teprve se ukáže, jestli toto byl moment, který rozhodl o postupujícím do čtvrtfinále. Já bych si samozřejmě moc přál, aby to bylo právě toto, co rozhodlo. Nesmíme ale předbíhat. Dnes se hraje pátý zápas a uvidíme, jak dopadne,“ upozorňuje Nosek.

O2 arena asi neuvidí zápas, jaký viděli diváci v Karlových Varech. Dá se jen stěží předpokládat, že by jedno nebo druhé mužstvo zvítězilo větším rozdílem. „Kromě toho čtvrtého zápasu byly všechny ostatní vyrovnané. To, co se povedlo nám, se v play-off povede jednou tak za čtyři sezony,“ poznamenal hokejista s číslem 7.

Sešívaní hrají doma hodně agresivně. Navíc pro kontaktní hokej hovoří i fakt, že se hraje na malém kluzišti. Pokud se k tomu přidá i skutečnost, že se bude jednat o páté utkání během sedmi dnů, tak je jasné, že ani jeden z celků nečeká nic jednoduchého. „Únava se nastřádává, to je fakt. My máme síly převážně rozložené na čtyři formace. Slavia za vyrovnaného stavu více hraje na tři pětky. V tom by mohla být naše výhoda,“ spekuluje obránce první pětky.

Budou domácím tedy borcům stačit síly? „Já doufám, že ne. Ale uvidíme. Bude se hrát rozhodující utkání a každý na ledě nechá všechno, jenom aby se postoupilo,“ dodal David Nosek.

Související články

Ohlasy k zápasu | po 28.2.2011

Střelec Klíma: Teď máme psychickou převahu