HC Energie Karlovy Vary

Soupeř bude hodně nebezpečný, varuje trenér Antonik před Boleslaví

Páteční večer je opět vyčleněn extraligovým bojům. Tentokrát zamíří HC Energie ke svému historicky prvnímu střetnutí s celkem BK Mladá Boleslav. Bruslaři z hlavního města automobilového průmyslu odstartovali do své premiérové sezony mezi elitou solidně, a proto před energetiky rozhodně nečeká snadná práce. O nejbližším programu karlovarských hokejistů jsme si povídali s trenérem Antonikem a obráncem Ondřejem Němcem (na snímku).

Nečeká nás jednoduché utkání, ví trenér Antonik

V pátek se uzavře první čtvrtina základní části hokejové extraligy. Karlovarské Energii přiřkl los nováčka z Mladé Boleslavi. Těsně před startem soutěže byl z kádru vicemistra extraligy vyřazen Tomáš Brňák, který začal působit právě v dresu nováčka. „Tomáš může trenérům něco říci, ale já si myslím, že zase tak moc jim nepomůže. Informace o soupeřích jsou už v dnešní době velice dobře dostupné a je jedno jestli někdo někde hrál,“ myslí si kouč Mikuláš Antonik.

Mladá Boleslav je doma velice nevyzpytatelná. Každého soupeře dokázala pěkně potrápit. „Počítáme s tím, že to nebude jednoduché utkání. Podívali jsme se na video, které máme k dispozici. Samozřejmě se budeme snažit vycházet za zajištěné obrany a využít brankových příležitostí, které si dneska vytvoříme,“ pokračoval trenér.

Mladoboleslavští staví na Richardovi Královi. „On je nebezpečný při přesilovkách. Ale Boleslav není jenom on. Mají dost kvalitních hráčů, kteří dokáží být hodně nebezpeční,“ uzavřel lodivod Energie.

Před sezónou se u Středočechů téměř vyměnil hráčský kádr. Kromě Brňáka ještě přišli Marušák, Schnabel, Pšurný, Barinka nebo Jan Benda, který do města automobilů zamířil z Litvínova. Velikou překážkou pro karlovarské střelce bude brankář Jan Chábera, který dělá energetikům už delší dobu problémy.

Nebezpečný je Richard Král, říká Ondřej Němec

Mladá Boleslav hraje doma s neuvěřitelnou lehkostí a její útočníci dávají obráncům pořádně zabrat. To samé se čeká i v pátek v podvečer v Metrostav Aréně. O nejbližším soupeři Energie se rozpovídal i základní stavební kámen karlovaské obrany Ondřej Němec.

Čeká Vás Mladá Boleslav, houževnatý nováček soutěže. Snadná práce před Vámi tedy rozhodně nestojí, že?
Je začátek sezóny, takže od nich očekávám takové to nováčkovské nadšení. Budou podporováni diváky, kteří je poženou do útoku. Určitě budou chtít doma vyhrát a půjdou do toho na plno.

Všechny domácí výsledky Boleslavi v letošní sezoně byly velice těsné...
To je důkazem toho, že mají výbornou obranu. Se Spartou doma prohráli brankou, kterou dostali půl minuty před koncem. My budeme muset hrát tak, abychom jim nedovolili dostat se do tlaku. Nedělal zbytečné chyby, kterými by se mohli dostávat do brejků a do přečíslení. Nebezpeční budou především v přesilovkách. Mají přece Richarda Krále! On je stále vynikající hráč. V početní výhodě je velice silný. Dokáže přesně přihrát a to je jeho největší zbraň. Takže když už oni půjdou do přesilovky, tak my se ho budeme muset co nejlépe pokrýt.

Před startem soutěže odešel na roční hostování do Mladé Boleslavi obránce Tomáš Brňák. Jak může Středočechům proti vám pomoci?
Pod trenérem Palečkem toho zase tolik neodehrál. V Karlových Varech zažil především trenéra Veneru. Letos hrál v přípravě čtrnáct dní, takže jim nemůže říci nic konkrétního. Možná to, jak hraje první lajna, když se ho budou ptát. Ale já si myslím, že máme dost kvalitní útočníky, abychom si s tím dokázali poradit.

Související články