HC Energie Karlovy Vary

Soupeři se nás začínají obávat, říká spokojený Mocek

Bodovací série Energie pokračuje, sparťanská končí. Základ příjemnému a překvapivému vítězství položila hned první třetina. Zatímco hosté neproměnili dlouhou dvojnásobnou přesilovku, Petr Kumstát a Martin Zaťovič zajistili domácímu týmu vedení, které precizní obrana a skvělý Mensator udrželi až do konce. „Diváci museli vidět, že Lukáš byl dnes opravdu vynikající. Je super, že má formu,“ pochvaloval si po utkání obránce Petr Mocek.

Petře, jedenácté místo, to už asi dlouho nepamatujete.
Konečně! Hrajeme nyní dobré zápasy a konečně jsme našli svoji tvář. Drží nás i Lukáš, takže je to naprostá paráda.

Proč to najednou jde, co se změnilo?
Začali jsme si víc věřit a to dělá strašně moc. Nastartoval to už Salfa a je super, že Lukáš Mensator teď na jeho výkony navázal. Diváci museli sami vidět, že dnes byl Lukáš opravdu vynikající.

Měl vliv i příchod nového trenéra?
Myslím, že ano. Na trénincích se začalo dělat něco trochu jiného a byla to pro nás taková psychická vzpruha. Taková výměna vždy hráče vytrhne ze stereotypu a nastartuje něco nového. Změnili jsme i některé taktické prvky. Snažíme se víc držet střední pásmo včetně naší obranné modré a zatím nám to vychází.

Po úvodních minutách by ale dnes málokdo čekal, že první třetinu vyhrajete 2:0.
Souhlasím. Naše vyloučení na začátku byla hodně zbytečná a musíme si na to dávat větší pozor. Zrovna Sparta je totiž v přesilových hrách velice nebezpečný soupeř a pokud by je vyžila, mohlo už po první třetině prakticky být po zápase.

Psychicky vám muselo pomoci ubráněné oslabení ve třech, že?
Bylo to důležité. Kdo nepromění přesilovku 5 na 3, obvykle prohrává zápas. Bohužel ani nám se dnes tato přesilovka nepovedla. Musím ale říct, že jak Sparta, tak my jsme dnes velice dobře bránili. Obě mužstva hrála obětavě a proměnit přesilovku pak není lehké.

O druhé přestávce po inkasovaném gólu do šatny vám asi nebylo nejlépe…
Věděli jsme, že to nebude lehké, ale věřili jsme, že zápas vyhrajeme. Přesně o tom jsem mluvil. Náš tým si nyní věří mnohem víc, než dříve. Ukazuje to i ta šňůra vítězných i bodových zápasů.

V poslední třetině Sparta dominovala. Docházely vám už síly, nebo soupeř jednoduše musel hrát naplno?
Hlavním důvodem bylo, že Sparta vysunula jednoho až dva útočníky na naší modrou. Tím tam vzniká velký prostor pro nahrávky, které urychlují hru, a může to vytvářet dojem, že se hrálo převážně u nás. Myslím ale, že jsme puky s přehledem zvládali vyhazovat a perfektně jsme se ubránili.

Hostování v Energii původně plánované do konce ledna vám bylo prodlouženo do konce sezony. Co jste na tu zprávu říkal?
Jsem strašně moc rád, že to takto dopadlo. Dostávám tu daleko větší prostor na ledě, než by tomu bylo v Pardubicích. Můžu za to jedině poděkovat a doufat, že jsou tu se mnou spokojení.

Ani předkolo najednou není pasé. Co myslíte?
Nechal bych to otevřené. Když bychom si nyní dávali nějaké zbytečně velké cíle, tak by nás to akorát svazovalo. Soupeři nad námi se možná trošku začínají obávat, nemají takovou výsledkovou sérii jako my… Naším aktuálním cílem je vytěžit ze zbývajících kol co nejvíce bodů. Pak budeme počítat zajíce po honu.

Související články