HC Energie Karlovy Vary

Štěpán Hřebejk už trénuje s Energií. Chci podávat ty nejlepší výkony, říká odhodlaně

V pondělí v poledne se v té době ještě českobudějovický útočník Štěpán Hřebejk dozvěděl, že v mužstvu HC Mountfieldu skončil a že byl vyměněn do Karlových Varů. Druhý den dopoledne se už hlásil v kabině Energie a začal se převlékat do výstroje a dresu s velikým písmenem „e“ na prsou. O odchodu Štěpána Hřebejka se v Českých Budějovicích mluvilo dlouho. První slova o přestupu padla už v listopadu. Následně na necelé dva měsíce tato kauza utichla. „Už jsem s tím ani nepočítal, potom co se o mém přestupu přestalo mluvit,“ poznamenal Štěpán Hřebejk na úvod. Obránce Ján Mucha, který přišel do Karlových Varů před sezonou právě z Budějovic prohlásil o novém spoluhráči: „Je to dobrý kluk. Doufám, že sem zapadne.“
Jaké byly ty dva měsíce, co jste čekal, jestli odejdete z Budějovic nebo ne? Hodně jste o tom přemýšlel?
Nebyly to celé dva měsíce. Poprvé jsem se o svém odchodu dozvěděl ke konci listopadu. Následně všechno utichlo. Celé jsem to vypustil z hlavy. V pondělí v poledne mi volali z vedení Budějovic, že se domluvili na mé výměně za Vaška Pletku. Bylo to rychlé, ale já doufám, že to pro mě bude nový impuls.

Jak jste vnímal tento náhlý odchod?
Jak už jsem řekl. Nejprve jsem s tím byl smířený a jenom jsem čekal kdy to přijde. Dlouho se nic nedělo a postupem času jsem na to přestal myslet. A teď, když to přišlo, tak to beru jako změnu. Začíná mi nová kapitola mé hokejové kariéry.

Poslední dva roky nebyly to pravé ořechové. Nehrál jste to, co jste si asi sám představoval. Ono ani celé mužstvo Českých Budějovic nebylo tam, kde by chtělo být. S čím přicházíte do Karlových Varů? Čekáte, že přijde něco nového?
Znova se opakuji. Beru to jako impuls a doufám, že následující období bude lepší než ty poslední dva roky.

Máte zkušenosti s reprezentací. V posledních dvou letech Energie dodává hráče do Růžičkova výběru celkem pravidelně. Chtěl byste se znovu podívat do „nároďáku“?
Nad reprezentací vůbec nepřemýšlím. Tu jsem vypustil z hlavy. Chtěl bych v Karlových Varech odvádět ty nejlepší výkony a pak se možná koukat dál. Reprezentace je v současnosti pro mě tabu.

Podstoupil jste první trénink v dresu Energie. Můžete srovnat přípravu v Českých Budějovicích a v Karlových Varech?
Je to velice podobné. Změnu žádnou nevidím. Ve Varech se začíná trénovat zhruba ve stejnou dobu jako v Budějovicích. I cvičení na ledě jsou velice podobná. Navíc, teď se bude hrát v rychlém sledu za sebou a ty tréninky nemohou být náročné.

Zařadil jste se na levé křídlo třetí formace, tedy na místo Václava Pletky. S největší pravděpodobností budete do zápasů nastupovat s Jaroslavem Kristkem a Milanem Hluchý. Jak se vám s nimi pracovalo? Zkoušeli jste si už něco spolu?
Zatím jsme nic nezkoušeli. Byl to první trénink a navíc kluci měli včera volno. Takže to bylo takové zahřívací a na rozhýbání. To, s kým budu hrát, určí trenéři a jestli to bude tak, jak tomu bylo na tomto tréninku, určí teprve čas. Mně osobně je jedno s kým budu hrát. Mým cílem je podávat ty nejlepší výkony.

Měl jste kontakt s vedením klubu. Po sezoně vám končí smlouva, kterou Energie převzala z Českých Budějovic. Proslýchá se, že byste měl podepsat nový kontrakt…
Nějaké náznaky a také pár slov mezi mnou a panem Vaňkem už proběhlo. Domluvili jsme se, že to budeme řešit dál.

Už jste si popovídal s trenérem?
Ještě ne. Přišel jsem ráno do šatny a začal jsem se převlékat. Uvidím, jestli se mnou bude chtít trenér mluvit.