HC Energie Karlovy Vary

Václav Eismann: Kádr je pro mě zatím nečitelný

Trenér starších dorostenců Václav Eismann se po uplynulé sezoně zapsal do klubové historie, když dokázal se svými svěřenci vyhrát mistrovský titul. Nyní už se ale plně soustředí na sezonu nadcházející, ve které budou mladí energetici obhajovat. V našem rozhovoru hodnotí dosavadní průběh letní přípravy, prozrazuje plán následujících dnů a poodkrývá i možné změny v hráčském kádru.

Pane trenére, jaký byl plán letní přípravy? Jak byla vymezena časově?
Letošní letní příprava byla pro nás atypická. Po uplynulé sezoně jsme skončili pozdě a v dubnu jsme ještě trénovali na ledě. Přípravu jsme proto zahajovali až 6. května a skončili ji 27. června.

O kolik dnů se vše kvůli dlouhému play-off posunulo?
V předchozích letech jsme obvykle začínali v posledním dubnovém týdnu, což letos opravdu nebylo, i díky zisku titulu, možné.

Jaký byl obsah letní přípravy? Musela se nějak významně obměnit i její náplň?
Víceméně jsme využívali týdenní mikrocyklus, který již máme ozkoušený a osvědčený. Znamená to osm tréninkových jednotek v jednom týdnu. V úterý a ve čtvrtek byly dvoufázové tréninky. Celý cyklus pak začínal nedělním tréninkem, který byl většinou v duchu oddychových her (fotbal a hokejbal).

Absolvovali jste nějaké společné soustředění?
Od 23. do 26. května jsme byli na soustředění na Stříbrné, kde jsme se kromě klasických tréninkových dávek věnovali cyklistice. Také jsme využívali tamní sjezdovku, jež byla umístěna pouze pár metrů od našeho ubytovacího střediska.

Kolik hráčů se do přípravy zapojilo? Jak široký kádr máte nyní k dispozici?
Měli jsme pětadvacet hráčů do pole a tři gólmany. Pak se nám ale bohužel zranil Milan Novák. Celou přípravu neabsolvoval ani Pavel Hubáček, který byl dlouhodobě zraněný.

Bude se před zahájením soutěže sestava ještě nějak měnit?
Vycházeli jsme z toho, že jsme přebrali všechny hráče z dorostu mladšího. Nutno však podotknout, že náš kádr byl v dosavadním průběhu přípravy obsazen především kvantitativně. Co se týče kvality, tam si myslím, že ještě budeme muset posílit o hráče, kteří jsou momentálně v kádru týmu MHL.

Z kádru MHL by měli hráči přicházet až v průběhu srpna, že?
Tým MHL začíná svůj kemp 15. července v Ostrově a předpokládám, že již poté se k nám nějací hráči zařadí. Nevím, o kolik hráčů půjde. Pravděpodobně půjde zhruba o tři hráče, kteří se nevybudují své místo v kádru MHL mužstva.

Kdy nastupujete na led? Máte v přípravě na ledě nějaké významné milníky?
Na led prvně vyjedeme 22. července a vrcholem celé přípravy bude zcela jistě turnaj O pohár hejtmana Karlovarského kraje, který je naplánován v termínu 9. - 11. srpna. Turnaj by měl mít opět mezinárodní účast týmů. Přijet by měl věhlasný SKA Petrohrad a velmi silný tuzemský tým Škoda Plzeň.

Znamená to, že turnaj budete brát prestižně a půjdete do něj v nejsilnější možné sestavě?
Pro nás to bude jednoznačně vrchol přípravy. Pro mě je současné mužstvo, ve srovnání s předchozími ročníky, zatím nečitelné. V tuto chvíli opravdu vůbec netuším, kdo se do kádru probojuje a kdo ne. O některých jménech máme víceméně jasno. Zároveň ale někteří hráči suchou přípravu doslova nezvládli. Já jsem si všechny hráče, jež se do přípravy zapojili, rozdělil do tří kategorií. V první kategorii byl jeden hráč a pracoval opravdu výborně. Druhá kategorie čítala třináct hráčů, kteří pracovali. Ve třetí kategorii je hráčů čtrnáct, což je v podstatě polovina kádru. Tato skupina bohužel nepracuje podle mých představ, což určitě není dobrý stav. My trenéři tedy musíme některé hráče přesvědčit, že cesta kterou se vydali, není úplně správná. Třetí kategorie hráčů nešla do jednotlivých cvičení naplno. Stále si ještě nechávala síly pro případnou další zátěž. Ve srovnání s předchozími přípravami nejsem a nemohu být spokojen.

Pramení tento problém z morálněvolních vlastností, nebo spíše z nedostatečné fyzické přípravy z nižších kategorií?
Toto raději vůbec nechci analyzovat a hodnotit. Nejedná se totiž pouze o hráče, kteří přišli z mladšího dorostu, ale i o hráče, kteří s námi trénovali už minulou sezonu. Jde především o vámi zmíněné morální vlastnosti, ale též je to věc návyku a individuálního tréninku. Myslím si, že není možné, aby měl nějaký svlečený hráč stejný tělesný střed jako já, protože je mezi námi velký věkový rozdíl.

Mohl přístup hráčů negativně ovlivnit i získaný titul?
Z hráčů, který vybojovali titul a nastupovali pravidelně v play-off, máme teď v kádru jen tři nebo čtyři. Zbytek byl posunutý do kádru MHL. Kádr je tedy, co se týče hráčského obsazení, téměř nový. Titul mohl ovlivnit hráče, kteří jej již zažili, protože v přípravě opravdu pracují kvalitně a já jsem s nimi spokojen.

Většina hráčů se posunula do kádru MHL, přišli naopak hráči z mladšího dorostu. Byl někdo, kdo třeba úplně skončil nebo přišel z jiného klubu?
Hráči, co měli výrazný podíl na zisku titulu jsou zaslouženě v kádru MHL. Dalším pohybem byl příchod Tomáše Nguyena z Havlíčkova Brodu. V současné době ještě jednáme o dvou jménech, o obránci a útočníkovi. Zatím není nic hotového, já bych byl ale moc rád, kdyby se jednání s těmi jmény povedla.

Děkuji za rozhovor.