HC Energie Karlovy Vary

Sympaťák O2 extraligy: Poprvé stejný vítěz, prvenství obhájil Martin Straka!

Boje o co nejlepší umístění v základní části O2 extraligy vrcholí, jednu bitvu už však mají hokejisté, potažmo jejich fanoušci za sebou. Pátý ročník ankety Sympaťák O2 extraligy, vyhlašované společností BPA zastupující nejvyšší soutěž na poli marketingu, se zapíše do historie, neboť premiérově zvítězil hráč, který obhajoval titul z minulé sezony. Plzeňský útočník Martin Straka se stejně jako loni dostal do finálové pětice, v níž nastřádal nejvíce hlasů a na slavnostním galavečeru nejvyšší soutěže převezme z rukou vylosovaného výherce cenu pro vítěze a následně s fanouškem či fanynkou povečeří. Karlovarský zástupce Lukáš Mensator (na snímku) obsadil konečnou čtvrtou příčku.
Pořadatelé zachovali model z minulého ročníku, kdy došlo k výrazné úpravě. Do finále se po této změně dostala pouze pětice hráčů z celé O2 extraligy, a to na základě nominačních hlasů od zástupců fanklubů extraligových klubů a hokejových novinářů. Fanoušci pak mohli projevit své sympatie prostřednictvím webu ankety či zasláním sms zprávy.

Kdo chtěl pokusit štěstí a vyhrát večeři s vítězem, musel na webu ankety vyplnit formulář, na jehož základě byl zařazen do losování. Příznivci ledního hokeje v naší republice měli orientační přehled o průběžném stavu a mohli se tak rozhodovat i na základě toho, kdo zrovna vedl.

Dlouhou dobu neohroženě vládl loňský vítěz Martin Straka, jehož však krátce před finišem soutěže předstihl Petr Hubáček, alespoň co se týče hlasování na internetu. Reprezentačnímu útočníkovi podle všeho pomohl přesun z Vítkovic do kádru brněnské Komety.

Rozpoutal se tak boj mezi příznivci Komety a Plzně. Obhájce prvenství ze čtvrtého ročníku však nakonec nápor konkurenta odrazil a zvítězil v hlasování na internetu i prostřednictvím sms zpráv. Druhý v pořadí obsadil v obou kategoriích stříbrnou pozici.

Těsný souboj o třetí místo rozhodli ve prospěch kladenského obránce Františka Kaberleho hlasující na internetu, díky nimž navrátilec mezi tuzemskou elitu odsunul na čtvrtou pozici karlovarského brankáře a hrdinu posledního play off Lukáše Mensatora.

Slávistický fantom letošního ročníku Roman Červenka sice skončil v hlasování prostřednictvím sms zpráv na čtvrtém místě, ale v součtu stačil nejproduktivnějšímu hráči nejvyšší soutěže počet hlasů pouze na páté místo ve finále.

Zatímco v předešlých ročnících vylosovaná fanynka hlasovala pro někoho jiného, letos se usmálo štěstí na slečnu Lucii Sýkorovou ze Strašic na Rokycansku. Zaměstnankyně počítačové firmy podpořila právě vítěze, jehož často sleduje přímo v akci.

„Když to vychází, jezdím do Plzně na hokej,“ prozrazuje vylosovaná účastnice ankety, kterou možnost osobního setkání s Martinem Strakou potěšila a překvapila zároveň. „Nikdy by mě něco takového nenapadlo, protože jsem nikdy nic nevyhrála,“ usmívá se. „Těším se na to, ale zároveň budu mít trému a budu nervózní,“ doplňuje na závěr.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE K ORGANIZACI 5. ROČNÍKU ANKETY:

Dosavadní vítězové (anketa byla poprvé vyhlášena v sezóně 2005/06):
1. ročník – Ján Lašák
2. ročník – Miroslav Hlinka
3. ročník – Roman Málek
4. ročník – Martin Straka

Web: www.sympatak.hokej.cz
Termín hlasování: 25. listopadu 2009 – 20. ledna 2010
Způsob hlasování:
a) prostřednictvím SMS
b) na www.sympatak.hokej.cz

Výhry:
• hráč získá trofej v rámci pořadu Hokejista sezóny v květnu 2010
• vylosovaný výherce či výherkyně účast na tomto slavnostním zakončení sezóny, kde osobně cenu předá, a možnost povečeřet s vítězným Sympaťákem