HC Energie Karlovy Vary

Tlačil: Poctivý trénink je základ úspěchu

Novým trenérem HC Energie se stal zkušený Jan Tlačil. K týmu se připojil v pondělí a hned po svém prvním tréninku sdělil, jak bude probíhat příprava na sezonu a jaké posily by rád v Karlových Varech ještě přivítal.

Pane trenére, první trénink na ledě je za vámi. Jaké máte pocity?
Na prvním tréninku bylo deset hráčů. Zbytek byl na testech v Praze, takže se těšíme, až budeme plně kompletní. Úvodní tréninky jsou ale asi všude stejné, hodně zaměřené na bruslení.

Jaký je další plán na první týden přípravy?
V úterý ráno absolvuje testy v Praze druhá polovina. Kompletní budeme asi až ve středu. V trénincích hráčům připravujeme tvrdou práci, za kterou chceme dobrý výsledek v sezoně.

Patříte určitě k trenérům přísnějším. Jaký je plán přípravy na ledě?
Trénovat se musí, to je základ úspěchu. Podívejte se na týmy okolo nás. Všichni mají nabité kádry samými velkými jmény. My je nemáme, proto musíme tvrdě trénovat a kvalitu si vydřít. Navíc jsem se bavil s mnoha hráči hrajícími NHL a KHL, kteří mi potvrdili, že jsou přípravy všude rok od roku náročnější. Takže myslím, že jsem ještě hodný (smích).

Přicházíte do klubu, který prochází určitým restartem. Jak jste spokojen s kvalitou kádru a kolik posil ještě hledáte?
O možných posilách se sportovním úsekem hodně diskutujeme. Český trh je však již hodně omezený, navíc nemáme nekonečný rozpočet. Přesto však děláme maximum a věříme, že ještě nějaké posily, zejména do útoku, seženeme.

Jaké typy hráčů hledáte a potřebujete?
Nejvíce se bavíme o útočné fázi, kde potřebujeme posílit zejména první formaci. Hodil by se ale určitě i kanonýr, který nastřílí 40 branek za sezonu. Něco se rýsuje, uvidíme.