HC Energie Karlovy Vary

To jsme prostě my, nedáváme šance, smutnil Rastislav Dej

Svým prvním vystoupením v Tipsport extralize 2011/12 nezanechali energetici špatný dojem. Na hokejovou krásu se však nehraje, Slavia předvedla o jeden gól lepší koncovku a bere plný počet bodů, zatímco Karlovarští zůstávají na nule. Autor jediné branky hostů David Zucker, i útočník Rastislav Dej, který v jednom z klíčových okamžiků neproměnil trestné střílení, v pozápasovém hodnocení hovořili především o špatné koncovce svého týmu.

David ZuckerJediným střelcem Energie v úvodním extraligovém kole se stal David Zucker, a tak právě čtyřiadvacetiletý útočník zhodnotil utkání. „Myslím si, že jsme hráli docela dobře, předvedli jsme zodpovědný výkon v obraně, ale bohužel jsme neproměňovali šance. Škoda, že jsme nedali o jeden dva góly víc. S jednou vstřelenou brankou můžeme těžko pomýšlet na výhru.“

Energetici nastoupili do utkání s dvoutýdenním zápasovým půstem. Poslední přátelský zápas sehráli ve Švýcarsku 4. září. Že by tím start extraligy, kdy zápasy následují takřka obden, měli ztížený, se však sokolovský odchovanec nedomnívá. „Problém to nebyl a na zápasové si rychle zvykneme. Všichni jsme byli na zápas hodně nabuzení. Myslím, že šlo i vidět, že jsme hráli agresivně, šli do každého souboje a snažili se dobruslovat všechny puky.“

Pravidelný režim Energie navíc narušil i volejbalový šampionát, který vedle dalších měst hostily i Karlovy Vary. Svěřenci Václava Baďoučka se tak museli připravovat pouze v tréninkové hale, což jim nyní paradoxně přišlo vhod. Rozměry jejich tréninkového kluziště jsou tomu v O2 Areně bližší. „Určitě bylo dobré, že jsme si to dopředu mohli vyzkoušet. Problémy nám dělaly pouze některé reklamy na ledu. Ty v tréninkové hale nejsou a puk na některých prostě nešel vidět,“ postěžoval si Zucker.

S pražským celkem se energetici v letním období nepotkali. Podle Davida přesto v žádném případě nenastupovali proti neznámému soupeři. „Myslím si, že na Slavii už se ani připravovat nemusíme, protože poslední tři roky hrají stále stejný styl. Navíc jsme se s nimi často setkávali v play-off, takže jsme spolu odehráli hodně zápasů.“

V prvních dvou třetinách byli energetici slávistům více než vyrovnaným soupeřem. Domácí borce nepouštěli do šancí a sami šli ve 28. minutě po zásluze do vedení. Na vedení hostů měl i velkou zásluhu přesně rozehrávající Lukáš Mensator. „Mensi si mě všiml, když jsem šel z trestné a poslal mi krásnou nahrávku. Gólman Slavie mi pak trochu ulehčil situaci. Hokejkou mi chtěl naznačit pohyb, ale tím si odkryl svou pravou stranu, kam se mi to povedlo trefit,“ popsal David Zucker svůj střelecký úspěch.

Dej: Moje nájezdy, to je střídavě oblačno

Karlovarští své vedení mohli dokonce ještě navýšit. V 39. minutě neproměnil Zuckerův vrstevník Rastislav Dej samostatný únik ani následné trestné střílení, které rozpačití sudí nařídili po Svobodově faulu.

Rasťo, byl to ze strany slávisty opravdu nedovolený zákrok?
Jestli to byl faul, to musí rozhodnout sudí, ne já. Každopádně dostal jsem sekeru po stehně, což mě možná trochu rozhodilo.

Nájezdy jste v podstatě jel dva. Jak jste se rozhodoval při zakončení?
Poprvé jsem chtěl puk zvednout nahoru, ale jak už jsem říkal, rozhodila mě ta sekera. Podruhé jsem se rozhodl jet rychleji a ze strany, naznačit kličku do bekhendu a opět střílet nahoru. Brankář se skoro nepohnul, ale trefil jsem to moc z boku a puk skončil na tyčce. Možná jsem měl raději střílet, ale to už je teď jedno.

Co vy a nájezdy? Daří se vám na trénincích?
Moje nájezdy, to je střídavě oblačno. Někdy se mi daří, jindy ne. Snažím se je stále trénovat, tak to snad příště prolomím. Mrzí mě, že se mi to dnes nepovedlo, protože to byl jeden z klíčových momentů zápasu. Slavia neměla moc šancí, skoro k ničemu jsme ji nepouštěli. Kdybych já, nebo někdo z dalších šancí zvýšil na 2:0, mohl se nám závěr hrát lépe. Ale to jsme prostě my, nedáváme šance.

Související články