HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Micka: K úspěchu chyběl kousek

Karlovarská Energie sehrála v neděli odpoledne vyrovnané derby s Plzní, avšak na body to opět nestačilo. Indiánům se podařilo otočit nepříznivé skóre 2:3 a nakonec vyhráli v poměru 5:3. Jedním z energetiků, který se dokázal prosadit, byl ve formě hrající Tomáš Micka.

Tomáši, jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Je to velká škoda, vedli jsme 3:2 po dvou třetinách, pak jsme ale udělali dvě chyby, při kterých jsme dostali dva góly. Poté už jsme nenašli sílu utkání otočit. Šance jsme sice nějaké měli, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit.

Mohl byste fanouškům přiblížit svoji branku?
Výborně jsme sehráli přesilovku. Kluci to dobře vypracovali u mantinelu, já jen stál mezi kruhy, přihráli mi to a naštěstí to tam spadlo.

Na začátku třetí třetiny jste inkasoval ránu pukem, kam přesně to šlo?
Dostal jsem to do brady, ale takový je hokej. Soupeř byl v šanci, tak jsem tam skočil, odrazilo se to od hokejky a trefilo mě to do obličeje. Ale nic závažného to nebylo a mohl jsem pokračovat.

Tohle bylo vaše druhé derby v dresu Energie, jak na vás zapůsobilo?
Bylo to derby jako každé jiné, ani od toho pražského se to nijak výrazně nelišilo. Všechna derby jsou vyhecovaná, hraje se tvrdě a všichni bojují. Dnes jsme měli jen kousíček k tomu, abychom vyhráli, ale bohužel se to nepovedlo.

Pocítil jste na ledě tvrdost Radka Dudy, či Michala Dvořáka?
Ne, já osobně vůbec. Nevím, co se stalo na začátku s Michalem Dvořákem, ale Drtič (Jiří Drtina) to dobře zvládl. Tohle je prostě derby, a tak se to hraje.

Stále se ale bojuje o desítku. Příští zápas hrajete s Libercem, následně doma s Třincem, který také hraje velmi dobře...
Pro nás je důležitý každý zápas, ať už s Libercem, nebo s Třincem. Chceme vyhrát pokaždé, všechny body jsou pro nás velmi důležité. Už teď to musíme hrát jako play-off, každá ztráta je hned cítit.