Týdenní souhrn mládeže

KARLOVY VARY – Dobře našlápnuté mužstvo juniorů ve třech zápasech za sebou zaškobrtlo a tak ztratilo těsný kontakt s prvním místem v tabulce. Aktuální mezera mezi třetí Energii a prvním mužstvem tabulky činí pět bodů. Tento hrací týden se ale nedařilo ani jejich mladším kolegům – dorostencům. Ovšem i přes dvě porážky stále okupují střed tabulky. Z mladších kategorii stojí rozhodně za zmínku mužstvo žáčků čtvrtých tříd, kdy na Rokycanském ledě vyloženě rozložili svého soupeře až házenkářským výsledkem 1:17. O těchto ale i dalších zápasech se dočtete dále v článku.

extraliga juniorů

HC Energie K. Vary - HC Slávie Praha 3:4 po sn. (1:3, 0:0, 2:0, - 0:0, 0:1)
Branky: Budínský, Šnajdr, Baran
Asistence: Tomiš, Šnajdr, Sláma
Energii vůbec nevyšla první třetina. Od druhé části se zlepšila, dostala soupeře pod tlak, ale vyrovnat se jí podařilo až ve třetí třetině. Domácí mohli brát i více než bod, ale odvrátilo se od nich štěstí, když v závěru zápasu a v následném prodloužení třikrát trefili tyčku slávistické branky.

HC Č.Budějovice - HC Energie K. Vary 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Branky: Zucker, Tomiš
Asistence: Tomiš, Zucker, Baran
Podobně jako proti Slavii, tak i tentokrát karlovarští sehráli první třetinu velice špatně. Po ní se sice dokázali herně zvednout a snížit na 3:2, ale k vyrovnání již nedošlo. Domácí pečetili výhru při karlovarské power play.

extraliga dorostu

HC Kladno - HC Energie K. Vary 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Utkání se Energii vůbec nevydařilo. Její hráči měli ze soupeře, který vévodí tabulce, přehnaný respekt. Navíc domácí po třech prohraných zápasech v řadě se na utkání o to více soustředili a zcela přesvědčivě vyhráli.

HC Energie K. Vary – HC Slavia Praha 4:6 (1:0,1:1,2:5)
Branky: Fusek, Chaljavin, Kroupa, Vaněk
Asistence: Mistoler 2, Kellner, Chocholáč, Chaljavin
Po dvě třetiny předváděli karlovarští výbornou hru, které chybělo jen navýšení skóre v jejich prospěch. Klíčovým pro vývoj poslední části a následně celého utkání, se staly prohřešky v disciplíně, které Slavia v přesilových hrách trestala. Celkem v početní výhodě vstřelila 4 branky.

žákovská liga starších žáků – 9. třída

HC Kobra Praha - HC Energie K. Vary 1:9 (0:5, 0:2, 1:2)
Branky: Vachovec 2, Frk 2, Winkler 2, Kovář, Švec, Kverka
Asistence: Hluchý, Škornička, Vachovec, Švec, Frk, Winkler, Kaš
O osudu zápasu se rozhodlo hned v první dvacetiminutovce. Domácí nestačili na kombinační hru hokejistů Energie, která byla založena na agresivním napadání, důrazu v koncovce a kvalitním pohybu. Svým výkonem hosté potvrdili vedoucí postavení v tabulce.

HC Energie K. Vary - HC Lasselsberger Plzeň 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: Schopf
Asistence: Frk
Karlovarští značně podcenili začátek utkání. Toho soupeř využil a získal dvoubrankové vedení. Domácí se herně v průběhu zápasu stále lepšili, ale Plzeň svůj náskok hlídala a dovedla utkání do vítězného konce.

žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Kobra Praha - HC Energie K. Vary 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: Zadražil, Tomeček
Asistence: Formánek
Hosté nezvládli vstup do utkání a už v 10. minutě prohrávali dvoubrankovým rozdílem. Postupně hru v dalším průběhu vyrovnali, ale převážně proti ročníkově starším hráčům se těžko prosazovali. Fyzická převaha soupeře se ukázala rozhodujícím faktorem pro zisk bodů.

HC Energie K. Vary - HC Lasselsberger Plzeň 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: Formánek 2, Táborský 2, Urbančok, Tomeček
Asistence: Červenka 2, Troška 2, Táborský, Tomeček
Karlovarští nastoupili proti silnému soupeři zodpovědně a soupeře tak trochu svým vstupem do utkání zaskočili. Kromě produktivity se domácí opřeli i o výborný výkon brankáře Davida Honzíka a zaslouženě vyhráli.

žákovská liga mladších žáků – 7. třída

HC Energie K. Vary – HC Kobra Praha 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky : Csamango 2, Flégl, Bečka
Asistence : Zikmund 2, Červenka, Flégl
Energie se proti úporně bránícímu týmu hostí nemohla dlouho prosadit svým kombinačním hokejem. Její konečné vítězství bylo vydřené, ale zasloužené.

HC Lasselsberger Plzeň – HC Energie K. Vary 10:4 (4:1, 2:1, 4:2)
Branky : Svoboda 2, Csamango, Zikmund
Asistence : Čoudek, Bečka, Csamango
Karlovarští začali zápas dobře. V první minutě vstřelili branku a měli ještě dvě velké příležitosti, které ale nevyužili. O osudu zápasu rozhodla přesilovka hostů, ve které dvakrát inkasovali. Domácí se chytili, začali být aktivnější, zlepšili pohyb a důraz před brankou. Výsledkem toho všeho bylo jejich přesvědčivé vítězství.

HC Energie K. Vary – HC Slavia Praha 8:7 (2:2, 2:4, 4:1)
Branky : Zikmund 4, Csamango 2, Flégl, Čoudek
Asistence : Bečka 3, Csamango 2, Zikmund, Flégl, Grundler, Bouda
Utkání bohaté na branky se nevyvíjelo pro Energii dobře. Od začátku zápasu musela neustále dotahovat náskok hostů, ale nezměrnou bojovností a vůlí po vítězství nakonec utkání dovedla do vítězného konce.

žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC Lasselsberger Plzeň – HC Energie K. Vary 8:3 (2:1, 4:1, 2:1)
Branky : Krejsa 2, Opatrný
Asistence : Vrána 2. Opatrný
Karlovarští hráli pěkný kombinační hokej, ale narazili na výbornou obranu Plzně, která před svoji brankou nebyla téměř prostupná. Naopak, obrana hostů byla až moc prostupná, což bylo příčinou, že z herně vyrovnaného zápasu vyšlo poměrně jednoznačné vítězství domácích.

HC Energie K. Vary – HC Kobra Praha 8:7 (3:1, 1:3, 4:3)
Branky : Vrána 3, Krejsa 2, Klíma 2, Opatrný
Asistence : Vrána 2 Opatrný, Kalčík, Fencl, Rubeš
Domácí si v útočné fázi vedli maximálně efektivně, když z minima vytěžili maximum. Ovšem v obraně svojí nepozorností dovolili hostům střílet kontaktní branky a nebýt výborného výkonu brankáře Feča, mohli po utkání smutnit oni a ne hosté.

HC Energie K. Vary – HC Slavia Praha 6:4 (0:1, 2:2, 4:1)
Branky : Vrána 3, Opatrný 2, Krejsa
Asistence : Krejsa 3,Opatrný,Vrána
Ve třetím zápase během pěti dnů se domácí nemohli dvě třetiny dostat do tempa. Slavia díky tomu měla převahu, ale využila ji jen k jednogólovému vedení. Až po důrazném promluvení trenéra v kabině před třetí částí se karlovarští „probrali“ a vstoupili do poslední části velmi aktivně. Výsledek se jim podařilo otočit, získat skalp silného soupeře a připsat si do tabulky velmi cenné dva body.

západočeský přebor elévů – 5.třída

HC Rokycany - HC Energie K. Vary 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky: Kovářík, Fencl, Rubeš a Křehký
Asistence: bez
Brankář Rokycan držel svůj tým po celé utkání a nejvýraznější měrou se postaral o to, že o výhře karlovarských rozhodla až třetí třetina.

západočeský přebor elévů – 4.třída

HC Rokycany - HC Energie K. Vary 1:17 (0:3, 0:6, 1:8)
Branky: Trapl a Binias po 3, Troška, Hubáček, Šesták a Hauzr po 2, Liška, Mikulecký, Vodička a Hanák 1
Asistence: Jakubův 4, Šesták 2, Mikulecký
Domácí nasadili do zápasu poměrně dost mladších hráčů a to byl jeden z podstatných faktorů, proč se z utkání stala jednoznačná záležitost.