HC Energie Karlovy Vary

V Karlových Varech končí i Lukáš Mensator

Do seznamu odchodů z A-týmu Energie přibylo další jméno. Brankář Lukáš Mensator se s klubem nedohodl na úpravě výše svého kontraktu a jeho agent mu aktuálně hledá nové angažmá.

„Po uplynulé sezoně jsme jsme s Lukášem a jeho agentem jednali. Oznámili jsme jim, že trváme na rapidním snížení měsíční odměny, jelikož Lukáš bral plat jako jasná jednička. Tou momentálně není. Dohodli jsme se, že se Lukáš do 17. května rozhodne, zda přistoupí na nové podmínky či nikoliv,“ řekl na konci dubna generální manažer Miroslav Vaněk.

A jak jednání klubu s hráčem dopadla? „Lukáš Mensator naší nabídku nepřijal a na výši měsíční odměny trvá. Dali jsme tedy svolení jeho agentovi, aby začal hledat pro Lukáše nové místo. Vím, že je o něj zájem v německé DEL, ve Švýcarsku a také samozřejmě v extralize. Jinými slovy i Lukáš Mensator bude v Karlových Varech končit,“ dodal generální manažer klubu.

Sokolovský rodák dosud nechytal extraligu za jiný klub než za Karlovy Vary. Ke svému prvnímu utkání v extraligovém áčku nastoupil v sezoně 2004/05 po návratu z kanadské juniorské ligy OHL. Lukáš Mensator stál v brance během obou finálových sérií se Slavií Praha, po mistrovské sezoně obdržel cenu Václava Paciny pro nejlepšího hráče play-off. V posledních dvou letech se o sezonní porci zápasů už více dělil se svými brankářskými kolegy, především Dušanem Salfickým a Tomášem Závorkou.