HC Energie Karlovy Vary

Václav Pletka: Dokázali jsme si nahrát, takovou cestou musíme jít a ne jen nahazovat

Západočeské derby má vždy ten správný náboj. Nejinak tomu bylo i při prvním takovém klání v roce 2010, kdy hostitelem byla karlovarská Energie. KV Arena mohla po čtrnácti minutách být naprosto spokojená, jelikož od první branky Marka Melenovského uběhlo pouhých 102 vteřin a skóre zápasu bylo 3:0 ve prospěch mistrů. Na smršti pro Plzeň se podílel i Václav Pletka, který po úniku prostřelil Pöpperleho. Energie ovládla derby jednoznačně 6:2, a pomohla si tak třemi body v boji o play off.
Dnes jste si poradili s Plzní. Pomohl vám k tomu i Spenglerův pohár?
Myslím si, že dva zápasy jsme tam špatně neodehráli. Davos byl sice lepší, ale taky to nebyl špatný výsledek. S Dynamem to byla ostuda – 8:0. Takové zápasy ale jsou a stává se to. Myslím si, že jsme si tam navykli na rychlejší tempo a dokázali jsme si, že se dá hrát třeba s Kanadou i s dalšími mužstvy. Dnes jsme do toho chtěli vletěl a povedlo se.

Vítězství 6:2 je pěkné a tři body jsou velmi důležité. Kromě toho ale přibylo ve hře Energie více hokejovosti.
Je pravda, že jsme si tam dokázali pěkně nahrát a nenahazovali jsme jen puky. Takovouhle cestou teď musíme jít.

Poslední zápas v Davosu jste prohráli 8:0. Vypadalo to proti Plzni, jako by vám tento příděl k něčemu pomohl. Do třetiny už neprocházel soupeř jako nůž máslem…
Stane se, že jsou zápasy, kde vám spadnou čtyři rychlé branky a je to. V Davosu se nám tohle stalo a pak se to těžko hraje. Týmu se zvedne sebevědomí a hráčům vychází úplně všechno. My jsme to potřebovali hodit za hlavu a jsem rád, že se nám to podařilo.

Dalším zápasem je střetnutí s Vítkovicemi, které si budou chtít napravit reputaci po desetibrankovém přídělu…
Samozřejmě, že dostaly deset branek a budou to chtít napravit, ale může se stát, že budou v krizi a my přijedeme a urveme tam nějaké body.

Související články