HC Energie Karlovy Vary

Vedení klubu diskutovalo s fanoušky

Ve čtvrtek 26. května se v recepci hotelu U Šimla uskutečnilo setkání fanoušků se zástupci HC Energie. Příznivci karlovarského hokeje dorazili ve velkém počtu a zaplnili veškerá místa k sezení. Po úvodním proslovu mohli sami pokládat dotazy, pro fanoušky bylo zdarma přichystáno občerstvení. Setkání trvalo téměř dvě hodiny.

Za klub dorazili generální manažer Miroslav Vaněk, kapitán Václav Skuhravý, sportovní manažer Jaromír Kverka a hlavní trenér A-mužstva Martin Pešout.

Jako první se mikrofonu ujal Miroslav Vaněk, který si vzal na starost úvodní proslov. Generální manažer líčil velké zklamání ze sezony 2016/17: „Jak vy, tak my jsme velice zklamáni ze sestupu z nejvyšší soutěže. Nemůžeme udělat nic jiného, než se pokusit do extraligy okamžitě vrátit. Každý další rok v první lize bude těžší a těžší.“ Následně také vysvětlil, proč se uzavřelo diskuzní fórum: „Pokud to nepřesáhne slušnou míru, dá se to akceptovat. Jakmile to přeroste v urážky jak mě, Jaromíra Kverky, Václava Skuhravého a nejhůře k urážkám majitele klubu, nemohlo to vedení klubu ustát a rozhodlo se tento kanál natrvalo uzavřít.“.

Poté dostal příležitost představit se nový hlavní trenér. „Když jsem před nedávnem skončil v Brně a dostal jsem z Karlových Varů nabídku, neváhal jsem ani minutu,“ uvedl Martin Pešout. „Začínal jsem tu a několikrát zde trénoval,“ dodává. Kouč také zmínil plán letní přípravy a s dalšími řečníky se shodl na jasném cíli - vrátit Energii extraligovou příslušnost. Václav Skuhravý též hovořil o velkém zklamání: „Nejvíce jsme to ovlivnili my na ledě,“ popisuje karlovarský srdcař. Kapitán také mluvil o situaci v kabině, ve které je mimo zklamání cítit také velká chuť vrátit se do nejvyšší soutěže.

Zhruba po dvaceti minutách přišly na řadu dotazy fanoušků. Ty směřovaly mimo jiné k odchodům hráčů. Miroslava Vaňka odchody mrzely a upřesnil, že trojice Honzík, Dvořák a V. Tomeček měla ve smlouvě klauzuli zajišťující možnost odejít v případě sestupu. Hráči jí využili a peníze, které za ně klub dostal, jsou určeny k nákupu dalších hráčů. Příznivce také zajímala situace kolem hráčů, kteří se stále nerozhodli o své budoucnosti (Tomáš Rachůnek, Tomáš Harant a Petr Stloukal). Tomáš Harant se pravděpodobně vrátí domů do Žiliny, také kvůli rodině. Rachůnek má několik nabídek z extraligy a pravděpodobně tam zamíří. Petr Stloukal by naopak měl zůstat.