HC Energie Karlovy Vary

Venku si věříme víc než doma, přiznal Jaroslav Kristek

Energie v současnosti podstupuje třízápasovou šňůru na ledě soupeřů a zatím si počíná znamenitě. Na Slavii zvítězila 3:0 a plný počet bodů si odvezla i z Vítkovic. V dosud nepokořené aréně vedla v polovině zápasu o tři branky, jednu z nich dokonce v oslabení vstřelil Jaroslav Kristek. „Vítkovice pak začaly stahovat. To, jak Kumi zvýšil na 4:2, je ale asi položilo,“ okomentoval centr druhého útoku rozhodující moment utkání.

„Ve Vítkovicích jsme předvedli podobný výkon jako na Slavii. Hráli jsme zodpovědně v obraně a směrem dopředu jsme také něco předvedli,“ začal se Jaroslav Kristek ohlížet za zápasem.

Rytíři, jak se hráčům Vítkovic podle známé české legendy říká, se dlouho nemohli dostat do zápasu. První branku se jim podařilo vstřelit, až za stavu 3:0. „Myslím si, že domácí na nás nic nevymysleli, i když je to kluziště u nich hodně široké,“ pokračoval.

Rozhodujícím momentem se ukázala branka Petra Kumstáta na konci druhé části. „Vedli jsme už o tři branky, ale Vítkovice nás začaly stahovat. To, jak Kumi zvýšil na 4:2, je asi položilo. Ve třetí třetině jsme předvedli výborný výkon směrem do zadu. Domácí se snažili dostat se do našeho pásma dlouhými přihrávkami, ale velice dobře jsme pokrývali jejich útočné hroty,“ liboval si centr druhého útoku.

Svěřencům Aloise Hadamczika se podařilo dát kontaktní gól, ale do konce třetí části chybělo už jen třináct vteřin. „Asi to v závěru nezvládli po psychické stránce,“ konstatoval.

Energetici tak odehráli utkání ve Vítkovicích po taktické stránce na jedničku. „Jeli jsme tam pro výhru. Nevím proč, ale když hrajeme venku, tak si věříme o něco víc,“ přiznal juniorský mistr světa.

Centr druhé pětky Energie se prosadil ve vlastním oslabení. Západočeši na trestné lavici seděli poměrně často. „Rozhodčí byli hodně pod tlakem. Některé zákroky se pískat nemusely, ale naše branka v oslabení je hodně nahlodala. Místo, aby jim přesilovka pomohla, tak je hodně srazila dolů,“ dodal.

Související články