HC Energie Karlovy Vary

Vlčí smečka poměří síly s týmy Petrohradu

Junioři karlovarské Energie zakončí sérii zápasů na vlastním ledě s kluby z ruského Petrohradu. První zápas proti Stříbrným Lvům je na programu ve čtvrtek od 18:00. Druhý zápas proti papírově silnějšímu celku SKA je naplánován na sobotní večer od 19:00. Poradí si domácí celek se svými soky ze severozápadu Ruska? Přijďte juniorku podpořit a přesvědčit se sami.

ONLINE: HC Energie - Stříbrní Lvi Petrohrad, čtvrtek 28.11. od 18:00
ONLINE: HC Energie - SKA-1946, sobota 30.11. od 19:00

Stream z utkání


Live streaming video by Ustream

Umístění v tabulce

Nejlepší z těchto tří týmů je prozatím SKA se 49 body na devátém místě v konferenci o dva body lepší než karlovarská Energie na místě desátém. Nutno však říci, že energetici mají oproti klubům z Petrohradu dva zápasy k dobru. Nejhůře se zatím vede Lvům, kteří jsou až na šestnáctém místě Západní konference a dokázali vybojovat jen 36 bodů. A co se týče divizí, energetici se ve své centrální prozatím drží na pátém místě, stejně jako SKA v té severozápadní. Severozápadní divizi hrají samozřejmě i Stříbrní Lvi, ti však zatím okupují až osmou příčku.

Nepříjemná série soupeřů

Oba celky nemají v posledních zápasech zrovna nejlepší formu. Stříbrní Lvi prohráli tři z posledních čtyř zápasů a poslední z nich 0:6 na svém ledě s Rudou Armádou. Junioři SKA prohráli všechny tři poslední zápasy. Pokaždé sice vstřelili dva góly, ale počet inkasovaných branek roste. Nejprve prohráli 2:3, poté 2:4 a naposledy proti Rudé Armádě 2:5. Bude ve šlépjejích předchozích soupeřů SKA pokračovat i Energie a zvítězí 6:2?

Špatná vizitka útočníků petrohradských klubů

Nejproduktivnější hráč Stříbrných Lvů je obránce Nikita Ušnev (3+16), i když hned o bod za ním, je útočník Maxim Malcev (10+8), lichotivá statistika to pro útočníky určitě není. V celku SKA, je sice nejproduktivnějším hráčem útočník Denis Orlovič (9+12), ale hned druhým je obránce Daniel Gasjuk (11+5). Smečka by si tedy měla dávat velký pozor jak na útočníky, tak obránce soupeřů.

Energetici mají co oplácet

První souboje těchto týmu v letošní sezóně skončily pro Karlovarské smolně. S SKA i přes pět vstřelených gólů prohráli o branku 6:5. Doufejme v podobně gólově nabitý zápas, avšak s úspěšnějším koncem. V duelu se Lvi už tolik gólů nepadlo a smečka prohrála na lvím ledě 1:3.

O Energii

Energetici v poslední době sbírají body jako rozjetý vlak. Z posledních deseti zápasů nedokázali získat žádný bod jen v jednom případě, když prohráli o gól na ledě Spartaku Moskva. Tahouny jsou útočníci David Gríger (8+8) a Martin Kohout (6+9).

Zajímavá statistika se energetiků hlavně v posledních zápasech drží. Je to prodloužená hrací doba a následně nájezdy, které z posledních šesti zápasů musely rozhodovat hned ve čtyřech případech. Smutnější stránka této statistiky je, že jen jeden z nich dokázala Vlčí smečka dotáhnout do vítězného konce.

Související články