Výhra z Hradce je cenným skalpem, říká Hruška

Dlouho hráči Karlových Varů tahali za kratší konec provazu, až se nakonec vybičovali ke skvělému výkonu. Běžela 47. minuta utkání a hostující Radim Hruška vystřelil šibalskou střelou Varům premiérové tři venkovní body. Cennější jsou o to, že k tomu došlo na ledě Hradce Králové, kterému se v letošní sezóně obzvlášť daří.

Jak hodnotíte výhru nad Hradcem?
Pro nás to jsou veledůležité tři body. Jsme rádi, že jsme porazili Hradec, který má formu a je jedním z nejlepších týmů extraligy.

Jsou získané body o to cennější, že jde o první venkovní?
Určitě, venkovní výkony nebyly z naši strany vůbec dobré. Jsme proto rádi, že jsme přerušili černou sérii. Zároveň doufáme, že budeme v podobných výkonech pokračovat.

Přitom utkání se pro vás nevyvíjelo příliš dobře…
Přijeli jsme sem po dvou porážkách a dá se říci, že vesměs bránit. Hradec hraje dobře, navíc tady má široké kluziště, díky kterému měli spoustu času navíc. My jsme si museli postupem času zvykat a z toho také vznikala jejich převaha. Ve hře nás držela především naše bojovnost a skvělý Tomáš Závorka.

Co jste si říkali po první třetině?
Řekli jsme si, že jsme stav 0:0 udrželi a ustáli tlak domácích. Věděli jsme, že Hradec ten tlak nemůže vydržet celý zápas. Dali jsme i první gól, škoda jen, že jsme záhy na to inkasovali. Celkově si však myslím, že zápas byl vyrovnaný, nakonec jsme ale byli šťastnější.

Šli jste do první třetiny třeba s tím, že to prostě musíte odehrát takhle, abyste si zvykli?
To ani ne, dostali jsme pokyny od trenéra, abychom hráli dobře zezadu a obětavě. Ono je to těžké hrát proti takovému mančaftu, který je nabuzený dvěma výhrami venku. Jsme rádi, že jsme to ubojovali, štěstí se k nám přiklonilo.

A co vám trenér kladl na srdce ve druhé přestávce?
(směje se) Tak tam to byla škoda, že to bylo utnuté tou přestávkou, protože si myslím, že jsme měli navrch. Domácí jsme točili v útočném pásmu, takže za to jsme dostali pochvalu. Řekli jsme si prostě, že si chceme odvézt body, nakonec jsou tři.

Co byste řekl k situaci, ze které jste vstřelil vítězný gól?
Tam to výborně vyvezl náš obránce Jirka Drtina, našel jsem si pak volný prostor na modré, kde asi domácí beci zaspali. Poté mě ještě křižoval jeden bek, na hokejku mi ale nedosáhl, i přesto jsem musel vystřelit bekhendem. To je pro gólmana nejtěžší střela, naštěstí mi to tam padlo.

První gól Varů si vstřelili domácí sami. Ten byl během posledních dvou zápasů již třetí. Měli jste třeba více pokyny nastřelovat puky do chumlu před hradeckou bránu?
Máme pokyny dávat všechno do brány, moc střel za zápas totiž také nemáme. Dneska jsme měli zrovna štěstí, i když to bylo přečíslení dva na jednoho, tak si to tam srazili sami.

Na konci zápasu a vůbec třetí třetinu jste měli na ledě už převahu. Je to tak?
Je možné, že Hradec vsadil všechno na první třetinu. Bohužel pro ně je srazilo to, že nám nedali gól, protože jsme to výborně ubránili. Poté bojovali o puky ve vlastním pásmu a vyráželi do brejků. Jsem nesmírně rád, že jsme to nakonec zvládli. Snad nám i sebevědomí trochu naroste.

Nakonec jste si ale ke konci zápasu pěkně zavařili. Domácí Hradec měl přesilovku 6 na 4.
Já jsem ten faul neviděl, jestli byl nebo ne. Je to ale škoda udělat takový faul. Naštěstí se to ubránilo a vyhrálo se.