Výsledky mládeže: Dorostence trápí samostatné nájezdy

Za měsíc září máme za sebou i slušnou porci mládežnických zápasů. Svěřenci Karla Mlejnka (na snímku) úspěšně vstoupil do své premiérové sezony v MHL. Starší dorostence v místní extralize tíží samostatné nájezdy, které pokaždé ze tří pokusů prohráli, a to jim kazí celkový dojem ze vstupu do soutěže. Výsledky ostatních mládežnických zápasů shrnujeme v článku.

Extraliga staršího dorostu

4.kolo – 19.září

HC Letci Letňany – HC Energie 2:1 sn. (0:0, 1:1, 0:0)
Branky: Rubeš.
Asistence: Beránek.
Z pohledu aktivity v utkání se jedná o ztrátu dvou bodů karlovarského týmu, který se na hřišti kanadských rozměrů prosadil k většímu množství střeleckých příležitostí. Jenže koncovka je problém Karlovarských, kteří nedokázali překonat velmi dobře chytajícího brankáře domácích. V dovednostní soutěži samostatných nájezdů pak uspěl pražský tým.

5. kolo – 20. září

HC Energie – HC Škoda Plzeň 2:3 sn. (0:0, 1:1, 1:1)
Branky: Molnár, Rubeš.
Asistence: Beránek, Osmík, Veverka.
V utkání vynikající úrovně byl k vidění dynamický a dramatický hokej. O něco více vyložených příležitostí si vypracovali domácí, avšak nedokázali přesně zakončovat. V 55. minutě vstřelili druhou branku hosté a vypadalo to, že ani v tomto utkání neztratí svůj první bod. Energetici zabojovali a vyrovnáním v power-play zajistili, že Škoda už není bodově stoprocentní. Nájezdy pak zvládli lépe hosté.

6. kolo – 22. září

HC Energie – Rytíři Kladno 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: Osmík (2), Hubáček, Klíma.
Asistence: Beránek, Klíma, Kozák, Osmík.
Kladenští přijeli na karlovarský led jako aktuální lídr tabulky. Zápas ovlivnila první třetina, ve které karlovarští hráči vynikajícím způsobem plnili taktické pokyny a současně byli efektivní v koncovce, když se dokázali třikrát prosadit. Druhá a třetí část nabídla již vyrovnaný průběh hry, ale za předvedený výkon brali zaslouženě tři body domácí.

Ročník 1999

2. kolo – 19. září

HC Stadion Litoměřice - HC Energie 1:8 (0:3, 0:2, 1:3)
Branky: Maloušek, Bečka (2), Habr (2), Chval, Přibyl, Bernáth.
Asistence: Prošek (2), Bečka , Šetek, Šik.
Soupeř byl většinu utkání pod tlakem, ale spousta neproměněných šancí mrzí, protože výhra Energie mohla být ještě výraznější.

Ročník 2001

HC Stadion Litoměřice - HC Energie 4:5 (1:2, 3:2, 0:1)
Branky: Hnízdil (2), Poizl, Bártl, Matoušek.
Asistence: Horváth, Bártl.
Hosté vedli již 4:1, ale bojovnost hráčů Stadionu vedla k vyrovnání 4:4. O velmi upracovaném vítězství mladých hráčů Energie rozhodla až poslední třetina

3. kolo – 23. září

Ročník 1999

HC Energie - HC Sparta Praha 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)
Sparta byla v zápase a především v jejím začátku lepší v koncovce. V dalším průběhu domácí selhali jak v koncovce a s přibývajícím časem i v nasazení.

Ročník 2001

HC Energie - HC Sparta Praha 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: Zdeněk, Hnízdil, Jiskra.
Ještě tři a půl minuty před koncem domácí celek sahal po překvapivé remíze 3:3, avšak závěr utkání patřil Spartě, která zaslouženě zvítězila.

Ročník 2000/2001

2. kolo – 22. září

HC Energie (2000) – SK Kadaň (2000/01) 20:1 (5:0, 4:1, 11:0)
Branky: Novotný (4), Štastný (3), Rozhon (3), Jiskra (2), Cankov (2), Doubek (2), Bubeliny, Zdeněk, Vávra, Pašek.
Asistence:: Zdeněk (4), Jiskra (3), Bubeliny (2), Kořán (2), Štastný (2), Rozhon (2), Pašek (2), Doubek, Zázvorka, Glanc, Novotný.
Domácí dominovali v celém utkání, soupeře převyšovali ve všech činnostech a ve třetí třetině se jim podařilo vstřelit úctyhodných 11 branek v prvních deseti minutách.

Ročník 2001/02

HC Energie (2002) - SK Kadaň (2001/02) 10:6 (1:2, 2:2, 7:2)
Branky: Matoušek (3), Korčmaroš (2), Mareček, Vondráček B., Černý, Bílek, Remeš.
Asistence: Lafek.
První dvě třetiny byly vyrovnané, ale na začátku poslední třetiny domácí výsledek dvěma slepenými góly otočili a zbytek zápasu probíhal v jejich režii.

Minihokej r. 2003

Sobota 22. září

HC Baník Sokolov – HC Energie - levá strana 13:12

HC Baník Sokolov - HC Energie - pravá strana 21:9
I přes velmi bojovný výkon malých energetiků brali nakonec všechny body domácí, především díky daleko větší fyzické převaze.

Neděle 23. září

HC Stadion Cheb - HC Energie levá strana 13:8

HC Stadion Cheb – HC Energie - pravá strana 8:14
Na obou stranách předvedli hosté proti mnohdy starším soupeřům vynikající výkon, spíše než s hráči v poli však bojovali s vlastní koncovkou, a i když soupeře na obou stranách jednoznačně přestříleli, byli hráči Chebu v zakončování daleko efektivnější.

Ročník 1999

29.září

HC Energie – HC Hvězda Praha 4:4 (2:2, 2:0, 0:2)
Branky: Bečka (2), Prošek, Nídl.
Asistence: Habr, Bečka, Halberštát.
Vyrovnaný zápas mohli překlopit na svoji stranu Karlovarští, ale to by museli být důslednější v koncovce. Navíc závěr zápasu nezvládli po taktické stránce a šťastnými brankami nechali hráče Hvězdy vyrovnat.

Ročník 2001

28. září

PZ Kladno - HC Energie 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)
Branky: Poizl, Bílek, Hnízdil, Raim a Bošek.
Asistence: Matoušek a Bílek.
Kladenští ve druhé třetině otočili stav na již 5:2, přesto se hostům podařilo srovnat na 5:5, ale v poslední minutě domácí vstřelili zaslouženě rozhodující gól.

29. září

HC Energie - HC Hvězda Praha 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Branky: Matoušek (2), Mašek, Raim.
Asistence: Matoušek a Mašek.
V dramatickém utkání se soupeři střídali ve vedení, nakonec šťastnější domácí celek vstřelil vítěznou branku v polední minutě utkání.

Ročník 1999/2000

28.září

HC Energie (2000) – HC Baník Sokolov (1999/2000) 12:1 (6:0, 1:0, 5:1)
Branky: Bubeliny (3), Novotný (3), Rozhon (2), Šťastný (2), Zdeněk, Jiskra.
Asistence: Zdeněk (6), Novotný (3), Cankov (2), Bubeliny, Kořán, Šťastný, Rozhon.
V první třetině byl od domácích k vidění přímočarý hokej s přesnými kombinacemi. Bohužel vedení 6:0 po první třetině se negativně podepsalo na zbytku utkání a od druhé třetiny se zápas ve vlažnějším tempu jen dohrával.

Ročník 2001/2002

28.září

HC Energie (2002) - HC Baník Sokolov (2001/2002) 8:4 (2:2, 2:0, 4:2)
Branky: Černý (3), Korčmaroš (2), Mareček, Binias a Motl.
Asistence: Binias.
Mladí hráči Energie navázali na svá vítězná utkání a v derby porazili svého soupeře ze Sokolova.