HC Energie Karlovy Vary

Zachráněná Energie uzavře sezonu doma se Slavií

V posledních kolech spolu soupeřili o postupové místo do extraligy, v závěrečném kole baráže už ale vzájemný souboj energetiků a slávistů nemůže nic změnit. Karlovarští si páteční výhrou v Jihlavě zajistili setrvání v nejvyšší soutěži a v neděli od 15:30 tak půjde především o rozlučku s věrnými diváky.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Sešívaným po dobrém startu došel dech

Prognózy, které před startem prolínací soutěže předvídaly největší souboj o postup do extraligy mezi Karlovými Vary a Slavií, se nemýlily. Zatímco Dukla a Verva papírové předpoklady naplnily už dříve, o druhém postupujícím do nejvyšší soutěže se rozhodlo teprve v pátek. A radovat se mohli Západočeši.

Nesplnění postupového cíle může slávisty mrzet o to více, že v průběhu baráže měli nakročeno velmi dobře. Po čtvrtém kole jim dokonce patřila vedoucí příčka celé skupiny. Pak však přišla série čtyř porážek v řadě, po kterých už přestali Pražané mít osud ve svých rukou.

Zmiňovanou sérii nastartoval domácí zápas s Litvínovem, ve kterém Slavia prohospodařila vedení 3:0 a nakonec padla v prodloužení. Z hlediska přímého souboje s Energií pak bylo důležité 8. kolo baráže, ve kterém si Karlovy Vary z Edenu odvezly všechny 3 body.

Nedělní utkání hrané v KV Areně od 15:30 je tak z hlediska postupu už pouze formalitou. Energetici přesto zvou všechny příznivce k tomuto poslednímu zápasu sezony, ve kterém se pokusí o vítěznou rozlučku.

Tabulka barážové skupiny před posledním kolem

P klub Z V VpPp P VB : IB B +/-
1. HC VERVA Litvínov 11 6 1 2 2 34 : 25 22 +9
2. HC Energie Karlovy Vary 11 6 1 0 4 37 : 28 20 +9
3. HC Slavia Praha 11 2 3 2 4 28 : 31 14 -3
4. HC Dukla Jihlava 11 2 1 2 6 23 : 38 10 -15

Související články