Základní část nejstarších mládežníků skončila. Junioři se radují z historického prvenství

Vítězství v základní části české skupiny juniorské extraligy. Tak tímto úspěchem se mohou od uplynulého víkendu pyšnit hokejisté HC Energie. Na domácím ledě totiž smetli soupeře z Plzně a mohou se těšit na přímý postup do čtvrtfinále play off. První utkání vyřazovacích bojů sehrají mladí energetici na zimním stadionu v Dolní Kamenné v úterý 6. března. Všichni fanoušci kvalitního mládežnického hokeje jsou srdečně zváni! Odveta se soupeřem, kterého teprve určí předkolo, je na programu opět v Karlových Varech o den později. Velké radosti si naopak neužily ostatní věkové kategorie. Především dorost mrzí i přes srdnatý výkon ztráta postupu v posledním kole.

Extraliga juniorů

HC Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary 6:7 sn (3:0, 2:4, 1:2 - 0:0)
Branky: Budínský 3, Kuběna 2, Boguský, Bauer. Asistence: Šnajdr 2, Schmidt 2, Bauer, Zmeškal, Sláma.
Když ve 35. minutě vstřelili domácí pátý gól, s hosty to vypadalo na K.O. Stal se však opak, za necelé čtyři minuty to bylo již jen o gól. Nastartovaná Energie v úvodu třetí třetiny vyrovnala a od bodového zisku ji neodradila ani šestá branka domácích, Budínský rychle opět srovnal. Veledůležitý druhý bod pak v nájezdech vystřelil Jan Bauer.

HC Energie Karlovy Vary – HC Lasselsberger Plzeň 5:1 (4:0, 0:0, 1:1)
Branky: Tomiš, Schmidt, Šnajdr, Baran, Budínský. Asistence: Zucker 3, Zmeškal 2, Mašek, Budínský, Tomiš, Sláma.
K vítězství v základní části potřebovala Energie tři body, ke kterým se zpočátku nepropracovávala lehce. První brankou v 15. minutě nervozita z domácích hokejek opadla a výsledkem byla celková smršť čtyř branek za čtyři minuty. V dalším průběhu utkání si karlovarští junioři výhru pohlídali a mohli se tak radovat z nejlepšího možného výsledku po základní části juniorské extraligy.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary - HC Bílí Tygři Liberec 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: Putyera, Chaljavin. Asistence: Tomeček, Vaněk, Hudák.
Důležitý zápas o postup do play off začali lépe domácí, kteří do poloviny utkání měli jistou převahu s množstvím gólových příležitostí, bohužel zůstalo jen při nich. Poté soupeř hru vyrovnal a v samém závěru převzal otěže utkání ve snaze vyrovnat. Energii se podařilo vítězství udržet s nasazením obrovské vůle všech hráčů. Tím si zajistili naději do posledního sobotního kola, ve kterém se rozhodlo o „všem“.

HC Lasselsberger Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branka: Mistoler.
Jen tři získané body, při předpokladu, že doma Liberec zdolá PZ Kladno, mohly karlovarské dorostence posunout do play off. Plzeň zase chtěla základní část vyhrát, i proto se posílila o čtyři reprezentanty do 17 let, kteří se účastnili olympiády nadějí ve Španělsku. Přesto energetici v oslabené sestavě o nemocné a zraněné hráče předvedli výkon, za který se rozhodně nemuseli stydět, ale favorit se zaskočit nenechal a své první místo uhájil. Liberec doma zdolal PZ Kladno, a tak na Západočechy zbylo „jen“ sedmé nepostupové místo.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Branky: Vachovec 2, Hampl. Asistence: Škrdle, Záhora, Vinkler.
V utkání vynikající úrovně srazily Energii lacině inkasované branky. I přesto mohli domácí pomýšlet na vítězství, kdyby za stavu 3:3 proměnili alespoň jednu ze tří vyložených šancí. Naopak v oslabení inkasovali rozhodující gól a ve snaze o vyrovnaní v power play inkasovali popáté. Přestože karlovarští žáci prohráli, nemuseli se za svůj výkon stydět.

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: Sýkora 2, Škrdle, Táborský, Kverka, Vachovec. Asistence: Sýkora 2, Hluchý, Kverka, Švec, Winkler.
Domácí po celé utkání nenašli recept na agresivní hru energetiků. Ti příkladně dohrávali osobní souboje, ke kterým dokázali přidat i herní kvalitu v koncovce. Jejich góly padly po vtipných a pohledných kombinačních akcích.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)
Branky: Zadražil. Asistence: Troška.
Domácí byli hostům důstojným soupeřem pouze v první třetině. Od druhé části hry působili ustrašeným dojmem, čehož Plzeňští využili k přesvědčivému vítězství.

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branka: Brodský.
Fyzická vyspělost domácích byla v utkání hlavní příčinou vysoké porážky Karlových Varů. Českobudějovičtí hráči lépe bruslili a byli úspěšnější v osobních soubojích. Naopak, hosté působili odevzdaně, předvedli naivní výkon a zaslouženě prohráli.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: Zikmund 2, Csamango. Asistence: Bečka, Csamango, Pavlík.
Hosté museli díky nemocím nastoupit jen s deseti hráči, přesto podali zodpovědný výkon podtržený výborným bruslením a velkou bojovností. Oporou jim byl brankář, přesto to na domácí nestačilo.

HC Energie Karlovy Vary – HC Č. Budějovice 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: Vrána, Zikmund. Asistence: Bečka 2.
Opět v deseti musela Energie nastoupit proti dalšímu silnému soupeři, se kterým sehrála vyrovnanou partii, bohužel dostala tři branky v oslabení a to rozhodlo.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 6:2 (1:2, 2:0, 3:0)
Branky: Holý P., Krejsa. Asistence: Klíma, Opatrný.
Karlovarští šesťáci překvapili v úvodu aktivním napadáním a výborným pohybem narušovali rozehrávku Plzně. Domácí se nemohli i díky výborně chytajícímu brankaři Energie dlouho prosadit střelecky, a kdyby jim neuznal rozhodčí neregulérní branku, která byla dosažena kopnutím, mohli karlovarští mladíci pomýšlet na bodový zisk. Touto brankou se Plzeňáci uklidnili, naopak hosté znervózněli a to rozhodlo.

HC Energie Karlovy Vary – HC Č. Budějovice 3:13 (2:7, 0:2, 1:4)
Branky: Klíma 2, Krejsa. Asistence: Ziegler, Suchý.
Domácí měli výborný začátek a ve 48 vteřině vedli 2:0. S hosty to ale neotřáslo, rychle výsledek otočili a s přibývajícím časem přidávali branku za brankou.

Západočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
Branky: Křehký a Parshakov. Asistence: Rubeš a Kovářík.
Derby vyšlo lépe domácím. Sokolovští hráči dokázali využívat při hře svou fyzickou převahu a zaslouženě zvítězili.

Západočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: Binias 2, Vildumetz a Šesták. Asistence: Hauzr 2, Liška a Vodička.
Hráči Energie se po slabší první třetině postupně zlepšovali. V prostřední části domácím gólově odskočili a v poslední třetině hru s přehledem kontrolovali a zaslouženě vyhráli.