HC Energie Karlovy Vary

Zastaví Energie rozjetý Motor?

V pátek pokračuje souboj o místo v nadcházejícím ročníku extraligy svým osmým kolem. Karlovarská Energie zajíždí na led jihočeského Motoru, kde první vzájemný souboj vyhrála, dokáže to zopakovat? Proti budou České Budějovice, útočící na třetí tříbodové vítězství v řadě. Úvodní buly je naplánováno na 17:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

Útok na třetí vítězství v řadě

Vzájemné zápasy
31.3. Motor - Energie 3:4
9.4. Energie - Motor 1:2

Baráž je nevyzpytatelná, jedno kolo může úplně změnit postavení jednotlivých celků. Českobudějovický Motor byl po pátém hracím dnu na posledním místě tabulky a nyní, před osmým duelem hájí druhou, tedy postupovou příčku. V posledních zápasech dokázalo mužstvo Antonína Stavjani vyhrát za tři body. Mezi silné stránky Jihočechů patří oslabení. V početních nevýhodách se Budějovickým zatím daří, ubrání jich 80 %. Naopak v přesilových hrách se stále hledají a ze všech účastníků bojů o extraligu proměnili nejméně početních výhod (21,05 %). Právě přesilovky mnohokrát rozhodují utkání, jinak tomu nemusí být ani v pátečním klání mezi Motorem a karlovarskou Energií. Naposledy slavil celek z jihu Čech, jak tomu bude tentokrát?

V brance se daří Kváčovi, nejvíce bodů má Chovan

Kvalitní brankář je základ úspěchu. Své o tom ví i v Českých Budějovicích, kde během cesty za vysněným postupem sází na mladého a velmi talentovaného Petra Kváču. Devatenáctiletý gólman předvádí důležité zákroky, které Motor v důležitých momentech zápasů potřebuje. Kváča má momentálně mezi maskovanými muži nejlepší procentuální úspěšnost zásahů (93,55 %) a ještě se musí vzít v potaz to, že odchytal všech sedm dosavadních duelů v baráži. V poli nejvíce bodově přispívá Michal Chovan (2+4). Českobudějovický forvard též nasbíral ze všech hráčů Motoru nejvíce asistencí (4). Pozor si Karlovarští budou muset dávat i na Filipa Nováka. Bek se zkušenostmi z NHL dokáže tvrdě a přesně vystřelit, nebo perfektně přihrát.

P klub Z V VpPp P VB : IB B +/-
1. HC Dukla Jihlava 7 1 4 0 2 16 : 16 11 0
2. ČEZ Motor České Budějovice 7 3 0 2 2 14 : 16 11 -2
3. HC Energie Karlovy Vary 7 2 1 2 2 20 : 19 10 +1
4. HC Dynamo Pardubice 7 2 1 2 2 20 : 19 10 +1

Související články

Reportáž | pá 14.4.2017

Velký pátek přinesl Energii pouze bod