HC Energie Karlovy Vary

Závorka: Mrzí nás, že máme jen bod

Karlovarskou hvězdou pátečního utkání v Liberci byl vyhlášen Tomáš Závorka. Ten po celý zápas držel energetiky v naději na tříbodový zisk, za svá záda puk nepustil. Rozhodnutí tak přišlo až v prodloužení, kdy Tomáš Závorka inkasoval jedinou, avšak rozhodující branku zápasu.

Tomáši, předvedli jste slušný dobrý výkon, zřejmě lepší než proti Plzni. Jste rádi alespoň za jeden bod?
Jsme rádi za každý bod, který uhrajeme, ale stejně jako v minulém kole s Plzní jsme zápas ztratili nějakých sedm minut před koncem. Dnes nás ale mrzí, že bod máme jen jeden a ne tři.

Co se přesně stalo v situaci, kdy padl jediný gól zápasu? Z našeho pohledu to vypadalo, že nestojíte v ideální brankářské pozici…
V ten moment jsem se přesouval a přes našeho hráče jsem uviděl střílejícího beka, který měl napřaženo. V tu chvíli, kdy vystřelil, jsem se teprve snažil puk někde najít a bohužel už se mi nepodařilo zasáhnout.

Váš protějšek Melicherčík vychytal třetí nulu. Můžete jako brankář zhodnotit, jak je to pro něj těžké, nedostat během tří zápasů ani jeden gól?
Mně osobně se to nikdy nepovedlo, ale je to známka toho, že se mu daří a chytá ve velké pohodě. Určitě mu pomáhá i mančaft, jelikož pokud nepomůže tým, tak gólman sám nic nezmůže. Tím samozřejmě nechci shazovat jeho výkony, ale je to otázka celého týmu a nejen brankáře.

Související články

Reportáž | pá 15.11.2013

Energie si z Liberce odváží bod

Preview k zápasu | čt 14.11.2013

Chytí se Energie na ledě Liberce?