HC Energie Karlovy Vary

Zpověď: Petr Šidlík

K týmu karlovarské Energie se v průběhu letní přípravy připojil dvaadvacetiletý obránce Petr Šidlík. Mladý bek má zkušenosti i z juniorských reprezentací. Karlovarští fanoušci si ho mohou pamatovat ze sezony 2014/2015, když na západě Čech působil na hostování.

Kdy jste začal hrát hokej a jak jste se k němu dostal?
Začal jsem hrát asi v pěti letech. Dostal jsem se k němu tak, že paní doktorka řekla mé mamince, že jsem hodně hyperaktivní a měla by mě zkusit dát na nějaký sport. Kdyby hokej nezabral, tak by pomohly už jen prášky. Řekl bych, že mi hokej pomohl, za což jsem opravdu rád (smích).

Co byste dělal, kdybyste se nestal hokejistou?
To opravdu nedokážu říct. Dělám to, co mě naplňuje a jsem za to rád. Nedokážu si představit život bez hokeje.

Kam povedou vaše cesty po skončení profesionální kariéry?
Doufám, že se žádný konec ještě neblíží. Možná bych zůstal u hokeje, nebo bych začal podnikat, těžko říct. Tohle nechci ještě dlouho řešit (smích).

Co vás na hokeji nejvíc baví?
Hrozně moc věcí. Například to, že přijdu každý den do KV Areny mezi partu kluků a rozumíme si. Úžasná je radost, když vstřelíme branku a potkávám se s hokejisty, kteří mají velká jména. Jsem rád, že můžu své pocity sdílet s kluky okolo sebe.

S kým si v kabině nejvíc rozumíte? S kým sedíte v šatně?
Povídám si se všemi stejně, řekl bych. S Davidem Honzíkem jsme se setkali v Jihlavě, s ním si také hodně rozumím. S mladším Sumcem (Vojtěch Tomeček, pozn. redakce) jsme spolu hráli za reprezentaci. Přece jen jsem tu před dvěma lety byl, třeba Vencu Skuhravého si pamatuji a znám ho. Vedle mě sedí Radim Matuš a Tomáš Dvořák.

Co obvykle děláte ve volném čase?
Jsem člověk, který nesnáší nudu. Když nevím co, tak někam vycestuji. Rád poznávám nová místa, trávím dost času s kluky nebo se svými přáteli. Někdy si zajdu do kina, což tady moc není, a to mě štve (smích).

Prozraďte jednu svou dobrou a špatnou vlastnost...
Špatnou vlastnost nemám (smích). Na žádnou negativní teď vážně nemůžu přijít (smích). Ale myslím si, že jsem aspoň trochu vtipný a je se mnou sranda. Lidi se se mnou nenudí, doufám. Maminka mi vždy nadávala, že občas zlobím a odmlouvám, to je ale jediná špatná vlastnost, kterou mám (smích).

Jaké je vaše oblíbené jídlo a pití?
Mám rád, když si po sezoně můžu dát, co chci, bez jakýchkoliv výčitek (úsměv). Když jsem se vracel z Kanady, těšil jsem se na svíčkovou omáčku s knedlíky. Přes sezonu si jídelníček docela hlídám, snažím se koukat na to, co jím. Ve svém volnu si rád dám vychlazené pivo.

Máte nějakou hokejovou přezdívku?
Říkají mi Šídlo.

Čeho byste chtěl v životě dosáhnout, nejen v oblasti hokeje?
Chci dělat to, co mě bude v životě naplňovat. Jsem hodně ambiciózní. V oblasti hokeje bych rád dosáhl toho nejlepšího, dávám si vysoké cíle.

Díky za rozhovor!