Žraloci obrat do konce nedotáhli, sezóna cinkla stříbrem

SHK Lapp Zlín - SKV Sharks 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Konečný stav série: 2:1.
Zlaté naděje, které karlovarským sledge hokejistům vysvitly páteční jasnou výhrou 5:1, vzaly v rozhodujícím třetím utkání za své. Zápas zcela rozdílného rázu probíhal v daleko vyrovnanějším duchu a podobal se prvnímu vzájemnému setkání v Ostrově. Stejně jako tehdy nedokázali Žraloci skórovat a po dvoubrankové porážce berou stříbrné medaile. Ty jsou však po loňském "bramborovém" půstu rozhodně důvodem k radosti.

SHK Lapp Zlín - SKV Sharks Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 22. Fojtík (Hábl), 32. Palát (Hábl, Fojtík). Rozhodčí: Vaněk - Hradil, Pelant. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 70. Vývoj utkání: 2:0. Hráno 3. března 2012 ve Zlíně.

Zlín: Matoušek - Julina, Štít, T. Mach, Hábl, Stodůlka, Palát, Simgund, Šnajdar, Fojtík, Zapletal

Karlovy Vary: Vápenka - J. Berger, Hrbek, M. Geier, Janko, Forgo, Očenášek, J. Švec, Nejedlý, Z. Krupička

Jestliže v pátek vedli Žraloci po čtyřech minutách 2:0, sobota přinesla zcela jiný průběh. Domácí tým hodil nepovedené vystoupení za hlavu a vyvaroval se fatálních chyb v obraně. Zlín působil o něco aktivnějším dojmem, ale také dobrý pohyb a defenzivní činnost hostů zapříčinily, že první třetina se obešla téměř bez střel na branku. Nepomohlo ani vyloučení Krupičky v 7. minutě, a tak se jediná gólová šance zrodila až na konci 13. minuty, kdy se Hábl prosmýkl mezi obránci a nastřelil Vápenku do masky.

V závěru úvodní části byl potrestán Zapletal, ale ani karlovarská přesilovka, pokračující po přestávce, nepřinesla žádné ohrožení Matouškovy branky. Nejblíže byl Geier, jenž však v plné rychlosti namířil svou ránu mimo. Další Zapletalovo vyloučení znamenalo pro oslabený tým ještě menší nebezpečí, Žraloci se totiž přes dobře bruslící soupeře prakticky nedostali za útočnou modrou čáru.

Kritickou se ukázala být 22. minuta. Po sporném Fojtíkově zákroku hokejkou na Krupičku odvážejícího kotouč z obranného pásma hra zůstala před Vápenkou. Toho nejprve prověřil od mantinelu Hábl, aby po vhazování další Háblova střela po Hrbkově teči trefila Erika Fojtíka do helmy a od ní se puk nechytatelně přenesl přes Vápenku do branky.

Kuriózní gól vlil všem hráčům na ledě do žil novou krev a tempo hry rapidně vzrostlo. Ve 25. minutě Vápenka rozehrál přímo na Háblovu hokejku, ale chybu napravil a vychytal jak zlínského kapitána, tak dorážejícího Fojtíka. Na Žralocích byla patrná enormní snaha o vyrovnání, Zlínští však nezůstávali v nasazení pozadu, a tak hrstka diváků sledovala doslova totální sledge hokej. Jedna z mála šancí se urodila v 29. minutě, Krupička obešel dva hráče a z hranice pravého kruhu po ledě trefil začátek brankového oblouku. Třetina už se ale dohrála bez gólu, za to s obrovským nasazením.

Hned od úvodu třetího dějství pokračovali Žraloci ve snaze o vyrovnání. Po kombinaci minul Berger a následně opravným pokusem našel jen Matouškovu lapačku. Vzápětí byl při souboji s Háblem bolestivě zasažen Nejedlý a na několik minut odstoupil ze hry. Už po dvanácti sekundách absence člena karlovarské defenzivy se však díra v sestavě projevila. David Palát zůstal nepokrytý na hranici brankoviště, přes houštinu těl přijal přihrávku a po obtížném zpracování pohodlně doklepl do odkryté branky.

Za stavu 2:0 se hosté museli ještě více tlačit do útoku, domácí defenziva však fungovala precizně. Jen v končící 37. minutě se Krupička a po něm Hrbek dostali do zakončení, na místě ovšem čekal připravený Matoušek. Až do samotného závěru Zlín výborně napadal po celé ploše hřiště a nepustil karlovarské bojovníky do náznaku zdramatizování nejdůležitějšího zápasu sezóny. Závěrečná siréna tak odstartovala zlínské oslavy prvního titulu v historii, následované po krátkém smutku radostí Žraloků ze druhého místa.