Žraloci si lehce poradili s Litvínovem

Karlovarští sledge hokejisté dohrávali rozdrobené 8. ligové kolo na ledě Litvínova. Poslední celek se proti favoritovi z lázní podle očekávání neprosadil, ale vstřelil čestnou a celkově svoji pátou branku v sezóně. Sharks i díky prvnímu hattricku Václava Kováříka v kariéře dokráčeli k vysoké výhře 8:1 a drží se na dosah vedoucího Zlína. Ten sice ztratil bod v souboji se Spartou, ale pokud už do konce základní části nezaváhá a stejně se povede Karlovým Varům, uhájí Zlín na lepší skóre ze vzájemných zápasů první příčku.

HC Litvínov - SKV Sharks Karlovy Vary 1:8 (0:2, 0:2, 1:4)

Branky: 36. Očenášek (Záluský) - 1. Haas (Berger), 7. Berger, 21. Berger (Hrbek), 33. Kovářík (Nejedlý, Berger), 39. Kovářík (Berger), 42. Berger (Nejedlý) 44. Kovářík (Berger), 45. Hrbek (Berger). Rozhodčí: Touš, Pric. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváků: 30.

Litvínov: Kokeny - Žižka, Záluský, Veselý, Očenášek, Kesselhut, Resch, Synek, Kaleschke.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Nejedlý, Wágner, Berger, Janko, Karafiát, Haas, Kovářík.

Karlovy Vary dorazily z důvodu zranění bez několika klíčových hráčů. I přesto mělo utkání jasného favorita. Žraloci začali zápas velice dobře, když už v první minutě překonal brankáře Litvínova Jakub Haas. Pro sledge hokejového nováčka v dresu Sharks to byl už druhý gol v současném ročníku. Následně se z prostoru za brankou prosadil Jiří Berger a zvýšil na 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili Žraloci velice aktivně a domácí zatlačili. Vyústěním tlaku byla další branka Bergera a následně i Václava Kovaříka, který touto brankou odstartoval své gólové představení. Domací se dostávali do útočného pásma pouze nahozenými puky, které ovšem obrana Sharks v pohodě sbírala.

Ve třetí periodě se hra již odehrávala v obrané třetině domácích a bylo jen otázkou, na jakém čísle se skóre zastaví. Postupně se se do střelecké listiny zapsali Berger a Kovářík, který dvěma góly uzavřel svůj první hattrick v kariéře a náležitě jen ihned na ledě oslavil. Poté se ke slovu dostali domácí, kdy z ojedinělého brejku překonal brankáře Macha exkarlovarský Petr Očenášek. Skóre zápasu uzavřel brankou v poslední minutě karlovarský obránce Miroslav Hrbek.

Ohlasy

Tomáš Zelenka (funkcionář, Litvínov): "Jsme na úplném začátku, ligu hrajeme první rok. Snažíme se rozkoukat, posbírat zkušenosti tak, abychom se v budoucnu posouvali výš a byli konkurenceschopní. Co se týče zápasu, myslím, že první dvě třetině jsme byli Karlovým Varům důstojným soupeřem. Ve třetí třetině nám došly síly a Karlovy Vary jasně dominovaly".

Václav Kovářík (útočník, Karlovy Vary): "Zápas jsme měli po celou dobu pod kontrolou a já osobně jsem si ho náramně užil. Jsem strašně rád, že se mi podařilo vstřelit svůj první hattrick a jen doufám, že mi střelecká forma vydrží co nejdéle".