Žraloci vypálili zlínský rybník

Parádní kousek se povedl sledge hokejistům Sportovního klubu vozíčkářů Sharks. Po odstoupení Olomouce ze soutěže zajížděli na Moravu k jedinému utkání na ledě Zlína. S celkem z popředí tabulky Žraloci prohráli v prvním vzájemném utkání doma 3:7. Tentokrát ale trefa Michala Geiera do zlínské sítě hned v první minutě nastartovala Karlovaráky ke galapředstavení, které se zastavilo až na konečném skóre 0:8. Sharks tak zůstávají na prvním místě se suverénně nejlepším skóre.

ZAS Zlín - SKV Sharks Karlovy Vary 0:8 (0:1, 0:3, 0:4)

Branky: 1. M. Geier (J. Berger), 22. M. Geier (Kvoch), 28. Hrbek (J. Berger), 28. J. Berger (Forgo), 44. M. Geier, 46. J. Berger, 52. J. Berger (Hrbek), 56. J. Berger. Rozhodčí: Pelant, Wesley. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: ?. Vývoj utkání: 0:8. Hráno 30. listopadu 2009 ve Zlíně.

Zlín: Matoušek - Sigmund, Šojdr, Hábl, Stodůlka, Palát, Julina, Štít, Herink

Karlovy Vary: Janoušek – Hrbek, Kvoch, Nejedlý, M. Geier, J. Berger, Janko, Čolič, Srb, J. Švec

Sobotní zápas mezi Sedícími Medvědy Zlín a karlovarskými Žraloky opět potvrdil, že domácí prostředí zlínskému týmu nesvědčí. Žraloci se do svého soupeře zakousli od začátku zápasu a hned první akce v podání J. Berger, M. Geier skončila v Matouškově síti. Žraloky tato rychlá branka značně povzbudila a na domácí branku se valil jeden útok za druhým. Jen díky Matouškovým reflexům neskončila první třetina větším gólovým rozdílem ve prospěch hostujícího týmu. Domácí Medvědi ohrožovali Janouškovo branku jen sporadicky a to většinou střelami ze středního pásma.

Do druhé třetiny vlétli Žraloci stejně aktivně jako do té první a již ve 22. minutě lovil domácí gólman Geierův střelecký pozdrav z mezikruží. O šest minut později přišla chvilka karlovarského obránce Hrbka, který těsně než skóroval svou klasickou střelou od modré, nastřelil tyčku Matouškovy klece. Téměř ihned po vhazování překvapil Jiří Berger svého reprezentačního kolegu v brance Sedících Medvědů Jana Matouška na švestkách, když mu téměř z nulového úhlu vymetl pavučinku. „Ono to možná vypadalo, že to Mates podcenil nebo trochu zaspal, ale mě ta střela sedla přesně jak jsem chtěl. Myslím, že neměl šanci jí chytit, i když byl dobře postavený," vrátil ke své první trefě Jiří Berger. Žraloci si utkání užívali a v PSG Aréně byl, pro nezaujatého diváka, k vidění skvělý sledge hokej. Domácí tým ovšem neskládal zbraně a snažil se nějakým způsobem do utkání vrátit. Málem se mu to podařilo ve 36. minutě, když se Medvědům podařilo rozebrat karlovarskou obranu. Ovšem Palát netrefil poloodkrytou Janouškovu branku.

Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 4:0 pro Žraloky a utkání bylo prakticky rozhodnuto. Kdo očekával, že Sharks utkání v klidu dohrají, nikam se zbytečně nepohrnou, pohlídají si výsledek a v klidu odjedou domů, ten se spletl. Karlovarská „Žraločí Samba“ pokračovala i ve třetí třetině. Napomohla tomu i změna herního systému domácích, když trenér domácích D. Vrbka poslal Zdeňka Hábla z obrany do útoku. To ovšem byla voda na mlýn rychlým karlovarským křídlům Geierovi s Bergerem, kteří s přehledem pronikali domácí obranou a své akce dokázali přetavit i v pohledné góly. Nejprve ve 44. minutě zkompletoval hattrick Michal Geier. J. Berger nemohl nechal M. Geiera ve „štychu“ a dvěma góly ve 46. a 52. minutě dokončil hattrick i on. Gólový brankostroj Žraloků se zastavil v 56. minutě, kdy ho ukončil symbolicky kapitán Žraloků J. Berger.

Žraloci tak mohli na ledu Sedících Medvědů oslavit nečekaně vysokou výhru i s hrstkou karlovarských fanoušků, kteří do Zlína přicestovali spolu s týmem. Velké dík také patří Sedícím Medvědům, kteří pozvali i přes takový „výprask“ Žraloky do své šatny na výbornou čínu z dílny pana Hábla staršího. A protože je to kraj slivovice a vína tak i na něco z toho soudku a demižónku.

Ohlasy po utkání

Jiří Berger st. (trenér Sharks): "Jsem dnes maximálně spokojen a klukům musím za dnešní výkon vyseknout velkou poklonu. Vůbec jsme nečekali, že to půjde tak snadno. Hráli jsme přesně to, co jsme si před zápasem řekli a že to skončilo 8:0, je navíc. Jsem hlavně spokojený s naší předvedenou hrou. Utkání jsme měli od začátku pod kontrolou a domácím jsme toho dnes moc nedovolili."

Jiří Berger ml. (kapitán Sharks): "Určitě jsme maximálně spokojení. Zápas se nám po všech stránkách vyvedl a výsledek mluví za vše. Bylo to hodně kvalitní utkání, kterému i přes osm inkasovaných gólů přispěli velkou měrou i Medvědi. Na zápasy se Zlínem se vždycky těším a na tento jsem se těšil obzvláště, protože jsme jim chtěli vrátit vysokou porážku. A to se nám povedlo i s úroky."

Další výsledky 11. a 12. kola

Studénka - Kolín 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Studénka - České Budějovice 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Zlín - Praha 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Průběžná tabulka

Sportovně technická komise České sledge hokejové ligy v těchto dnech rozhoduje o anulaci výsledků týmu Olomouce, který ze soutěže odstoupil. Prozatím uvádíme tabulku i se započítanými výsledky Olomouce.

1. Karlovy Vary   8  7 0 0 1  69:14  21
2. Kolín          9  7 0 0 2  48:21  21
3. Sparta Praha   8  6 0 0 2  35:12  18
4. Zlín          10  6 0 0 4  31:27  18
5. Č. Budějovice  9  4 0 0 5  19:38  12
6. Studénka      10  1 0 0 9  18:68   3
7. Olomouc        8  0 0 0 8   6:45   0