Junioři potvrzují výbornou formu. Dva body vybojovali v Olomouci

HC Olomouc - HC Energie 3:4 sn. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Popáté vyjdou mladí energetici vítězně. Rozhodl o tom zápas v Olomouci, který však nabídl hokejové drama. Karlovy Vary se deset minut před koncem dostaly do těsného vedení, ale domácí zvládli zápas poslat dál. Rozhodující proslov dostaly samostatné nájezdy, jež rozhodl Lukáš Klíma (na snímku).
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 35. kolo, čt 2.2.2012, Zimní stadion Olomouc
Olomouc
3:4sn
0:1, 2:1, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 24. Jergl J. (Lehečka, Číp), 27. Číp (Jergl A., Lehečka), 57. Machala (Heža O.) - 11. Klíma (Zadražil), 30. Harkabus (Troška, Tomeček), 52. Koblasa (Vrána), 65. Klíma. Rozhodčí: Rudolf Volf - Jaromír Švarc, Petr Velinský. Vyloučení: 5:4. Využití: bez využití. Diváci: 78. Střely na branku: 41:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Olomouc: Lukáš – Brančík, Brandýs D., Dufek, Jergl J., Schejbal, Šaur, Škůrek, Vondra – Beták, Číp, Hes J., Heža O., Jergl A., Lehečka, Machala, Miczek, Novotný, Ostřanský, Peštuka, Smetana.
Karlovy Vary: Habal – Urbančok, Valeš, Šik, Troška, Funk, Klíma – Tomeček, Vrána, Kubáč, Koblasa, Harkabus, Kverka, Zadražil, Gombár, Půlpán.

Úvod střetnutí příliš hokejových situací nepřinesl. Až v desáté minutě přišla první šance. A hned z toho byla branka. Hostující Matěj Zadražil vyhrál buly pro Lukáše Klímu, který ránou z první překvapil domácího gólmana. Srovnat Hanáci mohli v patnácté minutě, ale Radek Číp se svou prudkou střelou neuspěl.

Branky se domácí dočkali až na začátku druhé dvacetiminutovky. Podobně jako jejich soupeř se radovali po vyhraném buly a rychlém zakončení. Od modré propálil hradbu těl Jiří Jergl. O tři minuty později se Kohouti dostali dokonce do vedení. Aleš Jergl, mladší ze sourozenců, vybídl ke skórování Radka Čípa.

Jednobrankový náskok domácích však vydržel jen do poloviny utkání. Odražený kotouč umístil do olomoucké klece pohotovou střelou Tomáš Harkabus.

Ve třetím dějství se dlouhou dobu čekalo na vážnější ohrožení jedné z klecí. To přišlo až v polovině dvaapadesáté minuty, kdy zisk tří bodů svému týmu přiblížil Petr Koblasa. Tři minuty před koncem však Hanáci odmítli porážku a zásluhou Patrika Machaly poslali zápas do prodloužení.

V nastaveném čase získali možnost početní výhody po faulu Jiřího Jergla hosté, ale proti dobře bránícímu soupeři neuspěli. Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. V těch se za hosty dvakrát prosadil Lukáš Klíma, na což domácí dokázali zareagovat jen jediným přesným zakončením z hole Peštuky.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Ve třetí třetině jsme byli lepším mužstvem a zasloužili jsme si vyhrát. Naopak první třetina podle mých představ nebyla, takže bod je asi spravedlivý. V nájezdech se štěstěna přiklonila na stranu Karlových Varů. Jsem spíše spokojený s tím, že výkon kluků byl slušný, že to nebylo jako v předchozích domácích duelech s Kladnem nebo s Chomutovem. Je vidět, že když k zápasu přistoupíme zodpovědně, tak jsme schopni hrát s každým. Zima nám je všem, ve třetí části jsem proto po prvním střídání poslal čtvrtou lajnu do kabiny, aby hráči neonemocněli, protože sedět propocený v takové zimě, to je na angínu. Hokej se holt hraje v zimě na ledě, takže s tím se musí počítat.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Upřímně gratuluji soupeři k zisku jednoho bodu, protože odehrál proti nám kvalitní utkání. My jsme s naším výkonem spokojeni tak na půl. Bylo to utkání zvratů. Nacházíme se v současné době v dobré pohodě, ale dnes se nám zápas až tak nepovedl. Samozřejmě jsme rádi za dva body. Na zimu jsme se nijak nepřipravili. Připravil nás soupeř, který nás pozval do kabiny, kde bylo asi pět stupňů, takže nás pak vrátný poslal do šatny, kde je trochu větší teplo. Takže mu touto cestou děkujeme. Zimou jsme asi nebyli zaskočeni jen my, ale i domácí. Jsou to extrémní podmínky.