HC Energie Karlovy Vary

Třetí bod zůstává v Karlových Varech, Energie domácí premiéru zvládla výborně

ČF3: HC Energie – HC Litvínov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1). Stav série: 3:0.
Karlovarští hokejisté potvrdili v prvním domácím zápase letošního play off hokejové sebevědomí a díky vítězství 3:1 je od postupu do semifinále dělí jediné vítězství. Energie vykročila do utkání výborně zejména díky Skladaného trefě z konce úvodní třetiny, ve druhém dějství mířili přesně Němec a čtvrtfinálový fantom Milan Procházka (na snímku). Přestože hosté dokázali snížit, zodpovědný výkon celého domácího týmu v čele s výborným Mensatorem závěrečné drama nepřipustili.
O2 extraliga, ČF3, pá 6.3.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
Litvínov
3:1
1:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 20. Skladaný (Melenovský), 27. Němec (Kumstát), M. Procházka (Melenovský, Mudroch) – 43. Bahenský (Punčochář). Rozhodčí: Šindler, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 4480 (vyprodáno).
Karlovy Vary: Mensator – Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta, K. Černý – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dej, Sailer, Hluchý – Skladaný, Melenovský, M. Procházka – Zaťovič, Pech, Zucker.
Litvínov: J. Hübl ml. – Skuhrovec, Kubát, Švarný, Kroupa, Walter, Punčochář, Vobořil – Jánský, Heinisch, Lukeš – Kubinčák, Branda, Trávníček – Bahenský, Rindoš, Jenáček – Bojer, Bednařík, Vrtek

Komentář k utkání

První čtvrtfinálové utkání na karlovarském ledě přineslo alespoň v úvodu o něco více klidu než dvojice duelů hraných na severu Čech. Přestože se žádný drtivý tlak z domácí strany na začátku nekonal, více vytížen byl hostující gólman Hübl. Ten musel krýt ránu Skuhravého, dorážku Řezníčka a plné ruce práce měl i při závaru Pechovy formace. Šance měli také Litvínovští. Zejména aktivní Branda několikrát pozlobil pozorného Mensatora. Když už se zdálo, že se do šaten půjde za smírného stavu, propracoval se k dorážce František Skladaný a 16 vteřin před sirénou rozjásal vyprodanou arénu.

Po změně stran se ve velkém tlaku usadili Severočeši. Nekrytý Rindoš napálil puk z kruhů do náruče brankaře Mensatora, poté nedokázal do branky dorazit poskakující puk ani Branda. Energetici se ze sevření dostali díky přesilové hře. Přestože ji využít nedokázali, zůstali i nadále v útočném pásmu a Ondřej Němec přesně mířeným švihem našel prostor nad Hüblovou lapačkou.

Energetici se rázem dostali do herní pohody a dále doráželi na soupeřovu svatyni. V další přesilovce zaujaly Karlovy Vary dobré rozestavení a po několika rychlých přihrávkách se dostal do výhodné pozice Milan Procházka. Jeho prudká jedovka zapadla přesně za rozhozeného brankaře Litvínova. A záhy mohli domácí hrát další početní výhodu, v té ale pláchnul Kubinčák a jeho dělovka do tyče byla prvním vážnějším varováním. Před koncem druhé dvacetiminutovky byl kousek od čtvrtého úspěchu Skuhravý, jenže Hübl stihnul položit lapačku na brankovou čáru včas.

Skóre se tak měnilo až po druhé přestávce. Pořádný náboj získalo utkání ve 43. minutě, kdy velkého zmatku před Mensatorem využil k pohodlné dorážce Zdeněk Bahenský. Jeho trefa rozpoutala na ledové ploše opět maximálně atraktivní útočnou bitvu. Velkou příležitost spálil po Zaťovičově přihrávce v přečíslení Skuhravý, Kumstát v samostatném úniku ztroskotal na Hüblově vyrážečce, obrovskou šanci spálil svou střelou mimo Košťál a Melenovského rána rozehrála tyčku. Na druhé straně hasil Mensator drobné zaváhání obrany proti Bednaříkovi, aby následně vykryl střelecký úhel dorážejícímu Brandovi a posléze uspěl také proti Lukešovi, který střílel po pohledné akci elitní hostující formace.

Oba gólmani se ale překonávali a střelcům další radosti nedopřávali. A když byl v předposlední minutě vyloučen hostující Lukeš, vypukly na karlovarském stadionu oslavy třetího získaného bodu v sérii. Čtvrté utkání je na programu v Karlových Varech v sobotu od 17:30.

Ohlasy trenérů

Josef Paleček (HC Energie Karlovy Vary): Jsem samozřejmě rád, že jsme vyhráli, protože to pro nás bylo těžké utkání. Po dvou úspěších venku každý čeká, že doma musíme vyhrát, ale opak bývá pravdou. Litvínov je velice zdatný soupeř, dneska to potvrdil, v žádném případě nic nevzdal a bojoval. Jsem rád, že hráči k tomu přistoupili zodpovědně a šli jsme za vítězstvím tak, jak jsme si předsevzali. Bojovali až do konce utkání, i když jsme na začátku třetí třetiny dostali branku a soupeře tím trochu pustili do hry. Nasazením a bojovností jsme to však uhráli dobře.

Jaroslav Hübl (HC Litvínov): Myslím, že jsme bojovali a nepodali špatný výkon. Byli jsme domácím rovnocenným soupeřem, ale bohužel jsme dali jen jeden gól, Vary tři a zaslouženě vyhrály. Nechci se na to vymlouvat, ale ti čtyři hráči, kteří nehrají, dali v základní části padesát gólů a to je vlastně jedna třetina celého mužstva. Takoví hráči chybí a myslím, že by chyběli každému mužstvu. Vlastně to jsou hráči, ať Robert Reichel, Viktor Hübl nebo Kuba Černý, z prvních dvou lajn. Těžko se s tím vyrovnáváme a myslím, že nás to asi poznamenalo hlavně v koncovce. Ze tří zápasů jsme dali čtyři góly a to si myslím, že je na Litvínov málo.

Fotogalerie

Související články