HC Energie Karlovy Vary

Energetici na hokejisty Pardubic nevyzráli

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Karlovarští hráči ani ve druhém vzájemném utkání letošní sezony na Pardubice nestačili, z východu Čech se tedy vracejí s prázdnou. Domácí tým rozhodl o svém vítězství ve druhé třetině, ve které si vypracoval čtyřbrankový náskok, který už hokejisté Energie stáhnout nedokázali. Další utkání čeká karlovarské bojovníky v pátek, kdy se představí na ledě pražské Sparty.
Tipsport extraliga, 24. kolo, út 28.10.2014
Pardubice
Karlovy Vary
6:3
2:1, 3:0, 1:2
Branky a nahrávky: 2. Nahodil (Radil, Tybor), 7. Tybor (Radil, Havlík), 22. Kolář (Cetkovský, Marcinko), 30. Endál (Korím, Gregorc), 39. Sýkora (Radil), 60. Zohorna (Radil) – 6. R. Hruška (Štals, Koblasa), 41. Kverka (Duda), 47. D. Hruška (J. Tomeček). Rozhodčí: Hribik, Wagner – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 7 385. Střely na branku: 51:31. Zblokované střely: 11:13. Hity: 15:13. Vhazování: 37:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3.
Pardubice: Kristan – Píša, Čáslava, Benák, Havlík, Korím, Gregorc, Kočí – Sýkora, Špaček, Zohorna – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, Cetkovský – Endál, Kaut, Voženílek – Moučka
Karlovy Vary: Závorka (41. Habal) – Sičák, Harant, Redlihs, J. Tomeček, Deyl, Šmach, Dvořák – Vachovec, Kverka, Duda – Heizer, Skuhravý, D. Hruška – Pšurný, Balán, V. Tomeček – Štals, R. Hruška, Koblasa

Komentář k utkání

Pardubice začaly utkání, na které se přijel podívat i skaut Dallasu Stars Jiří Hrdina, s velkou ofenzivní chutí a okamžitě se nastěhovaly do útočného pásma. Po kolotoči před brankářem Závorkou také rychle udeřily. Kombinaci druhé formace zakončil objetím branky a přesnou střelou Lukáš Nahodil – 1:0. Další velkou šanci Koláře brankář Závorka polapil. Vůbec v první třetině létal od tyče k tyči, celkem na něj šlo 23 střel! I díky tomu se hosté brzy vrátili do hry. Štals vyslal od mantinelu perfektní pas na osamoceného Radima Hrušku a ten sám před Kristanem nezaváhal – 1:1.

Pak si zase režii převzali zpět domácí a spustili festival šancí. K jejich smůle ale využili jen jedinou, zpočátku nikterak nebezpečnou. Radoslav Tybor se mezi obránci protáhl ke střele z mezikruží a zavěsil do šibenice – 2:1. Dál už zářil Závorka, kterému při střele Koríma pomohla i tyč. Štěstěna se vydala na karlovarskou stranu i při teči Radila, od něhož se kotouč odrazil na horní síťku branky. V přesilové hře pálili pardubičtí hokejisté jeden puk za druhým, ale znovu bez úspěchu. Karlovy vary mohly z minima vyrovnat, ovšem po Dudově přihrávce početní výhodě pálil D. Hruška nepřesně.

V nastoleném trendu pokračovali domácí i po pauze. Jan Kolář se po vhazování v útočném pásmu rychle přesunul před branku, kam brzy přišel kotouč, který pardubický útočník bleskově dorazil do sítě – 3:1. Karlovy Vary se ke Kristanovi prokousávaly těžko, ale jejich ojedinělá šance volala po gólu: Juris Štals pláchl obráncům a trefil břevno pardubické branky. O to důsledněji ale Energie bránila. Povolila jen při kombinaci Nahodila a zakončujícího Tybora, kterému ke gólu scházely centimetry.

Ujala se tak až nenápadná střela Karola Koríma, který nahodil od modré čáry a Závorka nemohl přes hradbu těl před sebou zasáhnout – 4:1. Karlovy Vary se snažily o kontaktní branku, která by je povzbudila. Velice blízko byl Harant, ovšem v přesilovce zastavila jeho dělovku tyč. Krátce nato se po vypršení svého trestu Petr Sýkora vydal do souboje proti jedinému obránci, kterého se v silovém souboji zbavil a po objetí branky zasunul za čáru pátý gól – 5:1.

Karlovy Vary si přenesly do třetí části kus dvojnásobné přesilovky a díky ní se vrátili na tříbrankovou ztrátu. Vyloučený pardubický hráč se už sice vracel na hřiště, ale Duda ještě dokázal využít prostoru před Kristanem, nabil Jaromíru Kverkovi, který z voleje zamířil k tyči – 5:2. Karlovarští nadále cítili šanci a zápas rozhodně nezabalili. Navíc když se na zadní tyči objevil neobsazený David Hruška a pohodlně vstřelil třetí branku svého týmu – 5:3. Krátce nato dojížděl opuštěný kotouč před Kristanem Redlihs, ale místo čtvrté branky si vykoledoval pouze menší trest.

Pardubice si tak mohly odpočinout při početní výhodě, ve které pálil z dobré pozice Benák, ovšem obětavě mu do rány padl Pšurný. Změnu stavu nepřinesla ani hra ve čtyřech hráčích na obou stranách, neboť skrytou ránu Tybora zneškodnil pohotovým zákrokem Habal. Domácí hráči sehráli závěrečné desítky vteřin velmi dobře takticky, když kombinovali na útočné polovině a soupeři prakticky nepůjčovali kotouč. Energie ještě zkusila 53 vteřin před koncem hru bez brankáře, ovšem ani v té dvoubrankové manko nestáhla. Naopak do prázdné branky pečetil výhru domácích Tomáš Zohorna – 6:3.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): Odehráli jsme asi nejlepší první třetinu v sezoně. Tedy až na jednu chybu, ze které byl gól na 1:1. Postupem času se ale náš výkon zhoršoval, takže jsme si ve třetí třetině zápas zkomplikovali. Jsme rádi za to, že jsme nápor soupeře ustáli, ale nemůže se nám stávat, že takto za rozhodnutého stavu vypadneme ze zápasu.

Jaromír Kverka st. (HC Energie Karlovy Vary): Utkání jsme nezačali vůbec dobře, takže jsme byli celou první třetinu pod tlakem, naštěstí jsme prohrávali jen o gól. O přestávce jsme se snažili hráče nabádat k většímu pohybu, ale stejně se nám nepodařilo nic změnit. Až ve třetí části soupeř pod dojmem pohodlného vedení zvolnil, a tak jsme se pokusili s výsledkem něco udělat. Bohužel se body za 20 minut hry nedávají.

Související články

Preview k zápasu | po 27.10.2014

Uspěje Energie na pardubickém ledě?