Vyrovnanou přestřelku rozhodla třetí třetina. Body bere Litvínov

V rámci dohrávky 5. kola Tipsport extraligy se uskutečnilo na karlovarském ledě podkrušnohorské derby. Od rychlého prvního gólu domácích to byla přetahovaná o vedení. O vítězi bylo jasno až v závěrečné dvacetiminutovce, kdy padly za sedm minut čtyři branky. Tři z nich padly do karlovarské sítě a Verva tento náskok už neztratila. V risku bez brankáře sice dala Energie branku na 4:5, jednu však také dostala a na konečný výsledek hosté upevnili do prázdné brány.
Tipsport extraliga, 5. kolo, út 5.1.2021
4:6
1:1, 1:1, 2:4
Branky a nahrávky: 1. O. Beránek (M. Rohan, D. Kaše), 29. Vondráček (D. Kaše, Redlich), 47. T. Mikúš (O. Beránek), 59. Flek (Lauko) – 10. F. Lukeš (V. Hübl, Balinskis), 25. Cibulskis (Helt, P. Svoboda), 42. Štich, 47. Štich (F. Lukeš, V. Hübl), 49. Žejdl (P. Zdráhal)
vhazování47:28
Karlovy Vary: F. Novotný – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, D. Kaše, Flek – Lauko, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček
Litvínov: Godla – Ščotka, Irving, D. Kolář, Balinskis, Demel, Štich (A), Cibulskis – Jarůšek, Žejdl, P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – P. Svoboda, M. Hanzl (A), Fronk – Zygmunt, Helt, Látal

Úvod podkrušnohorského derby nemohl domácím hokejistům snad ani lépe vyjít. Pouhých 44 vteřin jim stačilo k drahocennému gólu. Martin Rohan od modré nastřelil tyč, od té se kotouč odrazil do brankoviště za Godlova záda a Ondřej Beránek byl tím, kdo svou dorážkou poslal Energii do vedení. Hra stejně jako v minulém střetnutí těchto dvou celků neztrácela na tempu a velké šance byly vidět na obou stranách. Čeho bylo na karlovarské straně více ,byly trestné minuty. Jedné přesilovky dokázali hosté v desáté minutě využít. Z pravého kruhu poslal kotouč do předbrankového prostoru Viktor Hübl, odkud úspěšně tečoval František Lukeš. A málem došlo i k obratu, o chvíli později se do samostatného úniku propracoval Martin Hanzl, Filip Novotný ale zůstal v klidu a s jeho kličkou si poradil. Ve zbytku třetiny se dále hrálo aktivně na obě strany, žádná závažnější situace se však už nestala.

Do druhé dvacetiminutovky znovu vstoupili aktivněji energetici a Godla si připsal několik důležitých zákroků. Gólu se ale nedočkali, narozdíl od jejich soupeře. Litvínovský forvard Filip Helt nalákal pozornost obránců na sebe a uvolnil tak prostor pro Oskarse Cibulskise, který vymetl pravý horní roh Novotného svatyně. Stejná akce se stejným hráčem na konci se záhy opakovala znovu, tentokrát byl Novotný však pozorný a s jeho střelou si poradil. Vedení hostům nevydrželo dlouho, Karlovarští zatlačili ještě více, což přineslo to své ovoce. Dalimil Mikyska vybojoval kotouč u mantinelu ve středním pásmu pro Tomáše Redlicha, který posunul do přečíslení Davida Kašeho. Ten na druhém konci kluziště našel najíždějícího Tomáše Vondráčka, proti jehož střele se nedokázal Denis Godla včas přesunout. Pak se hra trochu uklidnila a moc šancí vidět nebylo, a tak se pokračovalo do třetí třetiny.

Jak se domácím povedl start do první části, tak se jim nepodařil vstup do té třetí. Za vlastní brankou pokazili rozehrávku a kotouč zachytil David Štich, který svou střelou od modré poslal Litvínov do vedení. A právě David Štich se následně postaral i o další branku, jeho střelu od modré jeden z karlovarských obránců ztečoval za Novotného záda. Energetici se ovšem nechtěli za žádnou cenu vzdát, s bleskovou odpovědí přišel po Beránkově přihrávce Tomáš Mikúš. Chvilku domácí naděje na vyrovnání uhasil Lukáš Žejdl, jenž k levé tyči úspěšně doklepl přihrávku Patrika Zdráhala. Karlovarští se snažili skórovat, co to šlo, v jejich cestě za snížením stál litvínovský Denis Godla, ten úspěšně mařil všechny soupeřovy šance. Energetici zkusili riskovat v šesti, což jim vyneslo branku. Do listiny střelců se po dorážce odraženého puku zapsal Jakub Flek. Energie riskovala znovu, branku si z toho odnesl ale jejich soupeř. Do prázdné brány zpečetil na 6:4 Tomáš Pospíšil a Karlovy Vary tak padly potřetí v řadě.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): ,,Do zápasu jsme vstoupili aktivně, což jsme chtěli. Potom naši aktivitu ale zastavila naše nedisciplinovanost, kterou jsme soupeři nabídli dvě přesilovky. Dokonce jsme se na ni i upozorňovali a věděli jsme, že je v tom Litvínov dobrý. Bohužel se tím soupeř vrátil do zápasu. Měli jsme i dobré pasáže, kdy jsme mohli být schopni odskočit soupeři a rozhodnout utkání. Tam jsme měli být jednoznačně produktivnější a vytěžit z toho tlaku víc. Pak rozhodly naše zbytečné chyby, kdy jsme darovali soupeři góly. I když jsme byli pracovití a rvali se o výsledek, tak se nám to nakonec bohužel nepovedlo.“

Vladimír Orzságh (HC Litvínov): ,,Pro nás velmi důležité tři body proti silnému soupeři. První třetina byla podle mě vyrovnaná. Ve druhé části zhruba v polovině jsme začali ztrácet puky, soupeř měl několik protiútoků, kdy nás podržel brankář Godla. V té třetí jsme chodili před bránu a dávali branky. Samozřejmě to byla přetahovaná až do samotného závěru, který jsme zvládli lépe. Za tři body jsme velmi rádi.“