Energie potřebuje vyhrát. Podaří se to v odvetě s Vervou?

Po necelém týdnu zamíří do KV arény podruhé litvínovská Verva. Den před Silvestrem si odvezla z lázeňského města dva body za výhru v prodloužení. Podaří se svěřencům trenéra Országha uspět i podruhé? Nebo se na vítěznou vlnu vrátí Energie? Utkání startuje v úterý od 17:30. Permanentkáři mohou derby sledovat zdarma na Hokejka TV.
Kde utkání sledovat: Onlajny.com | Instagram stories | Hokejka

O soupeři

Oba soupeři se střetli poměrně nedávno. Den před Silvestrem si Verva odvezla v Karlových Varů cenné dva body za výhru v prodloužení. To rozhodl už po pětadvaceti vteřinách šťastnou trefou Zdráhal. Platnost branky ještě musel posvětit videorozhodčí. A právě prodloužení, jako by letos bylo ušité pro Litvínov. V neděli totiž v něm totiž chemici zvítězili na domácím ledě s Olomoucí. Opět byl u toho útočník Zdráhal, který tentokrát vybídl ke skórování spoluhráče Jarůška. Ze dvou posledních utkání však mají svěřenci trenéra Országha čtyři body, se kterými mohou být spokojeni.

Na ledě karlovarské Energie se v litvínovském dresu představí nová posila. Útočník Lukáš Žejdl se přesunul na sever z Mountfieldu HK. Vytáhlý forvard nastoupil už proti Olomouci. Na ledě strávil necelých čtrnáct minut, do statistik si zapsal jednu střelu a velmi dobrou úspěšnost na vhazování, konkrétně jednašedesát procent.

Z kabiny Energie

Energetici nezvládli nedělní utkání v Brně. Nejen, že s Kometou prohráli, ale vůbec poprvé v sezóně neskórovali. Proti Litvínovu se tak budou chtít vrátit na vítěznou vlnu. Zlepšit koncovku a přesilové hry, to je určitě úkol pro karlovarské trenérské duo. Bodově se příliš nedaří druhému útoku, zejména Tomášovi Mikúšovi a Ondřeji Beránkovi. Dojde k přeskupení útočných formací?

O utkání s Tomášem Mariškou

Karlovarští hokejisté nevstřelili v utkání s Kometou žádnou branku, což se jim stalo poprvé v sezóně. O žádné krizi to však určitě není, příčina je jasná. "V posledních dvou zápasech nás trápí koncovka. Všeobecně nejsme spokojeni s tlakem do branky, na to se musíme zaměřit. Já věřím, že opět začneme dávat góly a vytvoříme zase vítěznou sérii," má jasno progresivní trenér a dodává, na čem ještě musí jeho svěřenci zapracovat. "Celkově musíme být důslednější a zodpovědnější na obou stranách hřiště a zjednodušit hru v obraně."

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Filip Novotný 22 91,77 % 2,68 2
2. Jan Bednář 5 86,67 % 4,16 0
3. Patrik Hamrla 2 87,88 % 3,20 0
Úspěšnost přesilovek 14,52 % (10. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 85,71 % (7. místo v extralize)
3. Šimon Zajíček 1 75,00 % 3,75 0
Úspěšnost přesilovek 12,66 % (12. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 85,87 % (6. místo v extralize)
Bodový zisk
37 % 35 % 39 % 43 %
29 b 16 b 13 b 13 b
33 % 41 % -- --
13 b 16 b -- --

Poslední utkání

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Valský (Mueller, L. Horký), 43. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 50. Kusko (Vincour, Zámorský).

HC VERVA Litvínov - HC Olomouc2:1 pr. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)