HC Energie Karlovy Vary

Energie podruhé v sezoně padla doma proti Motoru

Karlovým Varům se podruhé v sezoně nepodařilo zdolat České Budějovice v domácí KV Aréně. Energie se snažila, co jí síly stačily, jenže to nestačilo. Čtyři sekundy před koncem úvodní dvacetiminutovky se prosadil Lukáš Pech. Ve druhé třetině se odehrálo necelých pět minut a na kostce už svítilo skóre 0:2, o druhý gól Motoru se postaral Jakub Valský. Ve třetí třetině se po chybě domácích prosadil Martin Hanzl a hřebíček do rakve vsadil v pětapadesáté minutě Stuart Percy.
Tipsport extraliga, 42. kolo, út 15.2.2022
Karlovy Vary
České Budějovice
0:4
0:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 20. Pech (J. Ondráček, Percy), 25. Valský (D. Voženílek, Holec), 52. M. Hanzl (Karabáček), 55. Percy (Šenkeřík) Diváci: 1000
Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Pešek, Malý
vyloučení3:2
využití0:1
oslabení0:0
střely na branku26:27
zblokované střely14:13
hity8:6
vhazování44:22
diváci1000
Karlovy Vary: Habal - T. Havlín, Pulpán, Weinhold, Dlapa, Plutnar, Mikyska, Parkkonen - Koblasa, T. Mikúš, T. Rachůnek - Vondráček, Hladonik, Kulich - Kohout, Černoch, O. Beránek - Osmík, Jiskra, Průžek. Trenér: Pešout
České Budějovice: Strmeň - Percy, Piskáček, Šenkeřík, Bindulis, Vráblík, Štencel, Štich - Chlubna, Koláček, Vondrka - Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek - J. Ondráček, Pech, Abdul - Valský, Holec, D. Voženílek. Trenér: Modrý

Komentář k utkání

Ze začátku první třetiny měli aktivitou navrch domácí. Hned ve třetí minutě měli dokonce k dispozici početní výhodu, když si šel Martin Beránek odpykat dvě minuty za podražení. Karlovarským se ale přesilová hra vůbec nepodařila a v útočném pásmu moc nepobyli. Dále se třetina hrála ve svižném tempu na jednu i druhou stranu. V čase 13:13 se přesilové hry dočkal i hostující celek, za hákování si šel totiž sednout Jan Hladonik. I přes tlak hostů a to, že celou první minutu strávili v útočném pásmu obstřelováním branky Vladislava Habala, se jim nepodařilo vsítit branku a skóre tak dál čekalo na změnu. Ta přišla necelé čtyři sekundy před koncem úvodní třetiny a jejím střelcem byl Lukáš Pech.

Druhá třetina pokračovala tak, jak skončila ta první. Tedy hrou na obě strany a testováním obou brankařů. V pětadvacáté minutě se po nepřesné trefě domácího obránce Ondřeje Dlapy dostali do přečíslení dva na jednoho hostující Daniel Voženílek a Jakub Valský. První jmenovaný nechtěl riskovat a nahrál druhému jmenovanému, který propálil domácího gólmana a zvýšil skóre z pohledu Motoru na 2:0. Po zbytek třetiny se karlovarští více tlačili do koncovky, ta se jim ale vůbec nepodařila. Jindřich Abdul měl dokonce šanci zvýšit skóre na rozdíl tří branek, když měl k dispozici trestné střílení. To se mu ale proměnit nepodařilo a skóre se už do odchodu do šaten nezměnilo.

Do třetí a závěrečné části opět nastoupila Energie se spoustou energie. Jenže ani tentokrát domácí tlak nijak nevyužili. Motoru poté stačilo hrát mimo své pásmo a nenechat si vstřelit dva góly. To se jim koneckonců podařilo, a dokonce v padesáté druhé minutě zvýšili skóre. Na rozdíl tří branek zvyšoval po chybě domácího obránce Dalimila Mikysky útočník Martin Hanzl. I domácí měli k dispozici trestné střílení – proměnit jej se pokusil Jiří Černoch, ale neúspěšně. Poslední gól vstřelil Motor v čase 54:16, po střele Petra Šenkeříka stačilo dorazit puk do sítě, o což se postaral Stuart Percy.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): ,,Myslím si, že utkání rozhodly dva klíčové momenty, a to bylo poslední střídání první třetiny, kdy jsme si nechali lehkovážně dát gól. Nakopli jsme tím Motor a potom jsme propadli ve druhé třetině, byli v přečíslení a za stavu 0:2 se nedá našim hráčům upřít snaha o zvrácení zápasu. Ale Budějovicím stačilo jen vyhazovat kotouče, čekat na brejkové situace a hrát se zabezpečenou obranou."

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): ,,Zápas se mi hodnotí dobře. Vyhráli jsme 4:0, brankář nás podržel v klíčových bodech utkání a kluci bojovali. Sehráli jsme dobře i přesilovku. Bylo tam hodně dobrých aspektů, které jsme sehráli a našli jsme cestu k vítězství."

Fotogalerie

Související články