HC Energie Karlovy Vary

Jedna branka nestačí, Motor doma body ubránil

Sedmapadesáté kolo se energetikům nevydařilo, v bitvě v Českých Budějovicích na domácí výhru navázat nedokázali. Jen Martinu Kohoutovi se podařilo překonat Jana Strmeně. Na druhé straně však byli úspěšní Ondráček s Martinem Beránkem. Karlovarští hokejisté se tak vracejí s prázdnou.
Tipsport extraliga, 57. kolo, ne 27.2.2022, Budvar aréna
České Budějovice
Karlovy Vary
3:1
1:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 3. J. Ondráček (Valský, Koláček), 34. M. Beránek (Karabáček, Vráblík), 59. M. Beránek (M. Hanzl, Šenkeřík) – 30. Kohout.
Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Lhotský, Svoboda
vyloučení2:6
využití0:0
oslabení0:1
střely na branku30:24
zblokované střely16:11
hity2:3
vhazování36:37
diváci3435
České Budějovice: Strmeň – Piskáček, Percy, Bučko, Šenkeřík, Vráblík, Štencel, Remta – Vondrka, Pech, Holec – Valský, Koláček, J. Ondráček – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek – D. Voženílek, J. Novotný, Abdul.
Karlovy Vary: Š. Lukeš – Plutnar, Martin Rohan, Parkkonen, Dlapa, Pulpán, D. Mikyska, Weinhold – Kulich, T. Mikúš, T. Rachůnek – Vondráček, Hladonik, O. Beránek – Kohout, Černoch, Koblasa – Osmík, Jiskra, Průžek.

Komentář k utkání

Oba týmy na začátku utkání prověřily soupeřova gólmana. Netrvalo to nicméně dlouho a českobudějovický celek se radoval z první vstřelené branky, když Jiří Ondráček dostal přesnou nahrávku před branku a zblízka se trefil. Následně Jihočeši přebrali otěže do svých rukou. Byl to brankář Karlových Varů Lukeš, který musel odolávat několika střelám nejen od modré čáry. Do konce třetiny, a to i navzdory čtyřminutové domácí přesilovce, která přinesla mnoho nebezpečných pokusů. Do kabin se šlo za hubeného jednogólového náskoku pro domácí hokejisty.

To se mělo změnit se začátkem třetiny druhé. Karlovy Vary tlačily na svého soupeře a pouštěli jej na opačnou stranu spíše jen sporadicky. Českobudějovičtí hráči dlouho odolávali soupeřovu tlaku, až potom ujel Martin Kohout a využil zaváhání domácího brankáře, kterému kotouč propadl. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho, záhy totiž po individuální akci srovnal Martin Beránek a domácí fanoušci tak byli opět na nohou.

Posledních dvacet minut začalo pochopitelně poměrně nervózně. Stále to bylo o jednu branku a týmy se bály zbytečné chyby. Neviděli jsme dominanci ani jednoho týmu, to až s nabídnutými přesilovkami pro domácí Motor. Jihočeši byli v početní výhodě rovnou třikrát, a to téměř ihned za sebou! Ani jednu z nich ale nepřetavili v kýženou trefu. Domácí fanoušci si oddychli až v samém závěru. Karlovy Vary to ještě nezkoušely s odkrytými zády, přesto se po rychlé přihrávce stihl trefit Martin Beránek, který tak zapsal jeho druhý gól a stal se tak hrdinou nedělního zápasu.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Modrý (Motor):„Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale nepomohli jsme si v přesilovkách. Vytvářeli jsme si slibné šance, ale soupeř hrál hodně obětavě a podržel ho gólman. Pomohla nám povedená individuální akce Beránka. Jsem rád, že jsme našli cestu, jak utkání vyhrát. Gólman Hrachovina už začal s tréninkem, kapitán Gulaš by to měl zkusit v pondělí.“

Tomáš Mariška (K. Vary): „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se také potvrdilo. Domácí měli lepší vstup do utkání, nám chyběl pohyb a nedohrávali jsme souboje. Jenom díky gólmanu Lukešovi jsme se drželi ve hře. Doplatili jsme ale na zbytečná oslabení. Stála nás spoustu sil, které nám pak chyběly ve hře dopředu.“

Související články