HC Energie Karlovy Vary

Junioři vyloupili Spartu!

Karlovarští junioři napravili zaváhání v úvodním kole nadstavby a ve druhém zápase skupiny O postup do play-off vyhráli na ledě Sparty 5:2. Po vyrovnané první třetině nakročili energetici k výhře ve druhé části, kdy skórovali hned třikrát. Třemi body se blýskli Lukáš Adámek a Samuel Šmajda.
DHL Extraliga juniorů, II. 2, čt 17.2.2022
Sparta
Karlovy Vary
2:5
1:1, 1:3, 0:1
Branky a nahrávky: 3. Ducháč (Hauser, Tomek), 35. Hauser (Tomek, Theimer) – 4. Handl (Seidler, Kočí), 27. Šmajda (L. Adámek, Kočí), 28. Šmajda (Krajčík), 31. Rymon, 46. Benda (Bulka, L. Adámek).
Rozhodčí: Hribik, Pilný - Ganger, Axman
vyloučení7:7
využití1:2
oslabení0:1
střely na branku38:32
diváci68
Sparta: Hrabal (28. Krbeček) – Tomov, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C), Port – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Hrabík, Fábry, Vágner, Theimer, M. Vitouch (A).
Karlovy Vary: Bočan – Benda (A), Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Dorot, Vogel – Handl, Rymon, Botoš (A), Šlechta, Šmajda, Príhoda, L. Adámek (C), Seidler, M. Adámek, Csabi.

Komentář k utkání

V samotném úvodu čtvrtečního souboje měli více ze hry hráči Karlových Varů, jako první se ovšem prosadili sparťané. Po vyloučení Adama Csabiho se bleskově prosadil Filip Ducháč, přičemž odpověď na sebe nenechala dlouho čekat – pouhou půlminutu nato totiž srovnal Radim Handl.

Po poměrně akčním startu se inciativy chopili energetici, kteří se snažili využít poměrně častých vyloučení svých soupeřů. Sparta šla v průběhu první části do čtyř hned čtyřikrát, ani jedou z toho ovšem nebyl gól. Když pak byla pár desítek sekund před koncem Theimerova branka odmávána pro útočícího hráče v brankovišti, šlo se do kabin za stavu 1:1.


I prostřední perioda patřila hostům, kteří oproti úvodní části své šance tentokrát využívali. V polovině sedmadvacáté minuty skóroval tečí Samuel Šmajda a stejný hráč se o chvilku později zapsal na listinu střelců podruhé, když nachytal Hrabala úplně mimo brankoviště. Sparťanský gólman po velké minele pro jistotu střídal a mezi tři tyče místo něj nastoupil Jakub Krbeček.

Ani on ale nebyl schopen Energii udržet na uzdě – krátce po startu druhé poloviny základní hrací doby na propastných 1:4 upravil Dominik Rymon. S Pražany to vypadalo špatně a ač se jim ještě před koncem dějství podařilo snížit zásluhou Petra Hausera, čekal je pořádný kus práce, pokud stále ještě pomýšleli na bodový zisk.


Posledních dvacet minut hry moc dramatu nepřineslo. V čase 45:25 pojistil náskok karlovarských mladých pušek dorážkou Vítek Benda a hosté následně utkání zodpovědnou hrou dotáhli do úspěšného konce. Kýžené góly svěřencům Richarda Žemličky nepřinesla ani dlouhá početní výhoda v závěru, a po siréně tak ve bubenečské Sportovní hale platil výsledek 2:5.

Ohlasy trenérů

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Bohužel, dnes se nám utkání vůbec nepovedlo. Začali jsme lehkovážně, jako bychom nemohli prohrát. Darovali jsme soupeři dva góly, srážela nás zbytečná vyloučení a nebyli jsme schopni si přihrát do hole. Ve třetí třetině už to byla místy až bezmoc, když se všechny kotouče odrážely přesně tam, kam jsme nechtěli. To se ale odvíjelo od špatného vstupu do utkání. Je třeba si sednout zpátky na zadek a s pokorou vyrazit do dalších utkání."

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): "My bychom toto týmové vítězství proti mimořádně kvalitnímu soupeři chtěli věnovat našemu spoluhráči Michalu Kusakovi, který se teď potýká s těžkým zraněním. Tímto výkonem bychom mu chtěli vzkázat, že se těšíme, až bude mezi námi zpátky."