HC Energie Karlovy Vary

Junioři bojovali, body ze Sparty ale nepřivezli

Karlovarští junioři další body do tabulky skupiny o postup do play-off nepřidali. V utkání na Spartě prohrávali už 0:3, ještě do konce druhé části ale dokázali snížit na rozdíl jediné branky, jenže na vyrovnání už nedosáhli.
DHL Extraliga juniorů, II. 8, út 8.3.2022
Sparta
Karlovy Vary
3:2
1:0, 2:2, 0:0
Branky a nahrávky: 2. Krupička (Theimer), 23. Krupička (Tomov), 24. Senčák (Tůma) – 26. Šmajda (Benda, Bulka), 29. Adámek (Šmajda, Benda).
Rozhodčí: Jaroš, Valda - Hynek, Hnát
vyloučení5:3
využití0:1
oslabení0:0
střely na branku30:36
diváci48
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, Tomek, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Hrabík, Ton (A), Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol (A)
Karlovy Vary: Bočan (24. Dybal) – Benka (A), Bulka, Pohanka, Krajčík, Dorot, Zylnaj, Sýkora – Rymon, Botoš (A), Šlechta, Sapoušek, Šmajda, Príhoda, Adámek (C), Seidler, Varvařovský

Komentář k utkání

Hned z první větší šance zápasu Sparta vytěžila vedení, když hostující brankář Bočan vyrazil Theimerovu střelu do prostoru před sebe, kde již číhal pohotový zakončovatel Jan Krupička. Brankář Energie se následně dokázal z tohoto zaváhání vykoupit, po rychlé kombinaci Sparty přišla přihrávka před odkrytou branku, Bočan však předvedl skvělý přesun a zamezil sparťanům ve zvýšení jejich vedení.

Energie následně měla možnost naopak stav utkání srovnat, kapitán Adámek se dostal sám před Krbečka, ten ovšem předvedl skvělý zákrok a Spartu podržel. Následně měla obě mužstva postupně příležitost v podobě přesilových her, když se však ani jednomu nepodařilo dostat se do výraznější příležitosti, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro Spartu.

Náš tým předvedl bleskový vstup do druhé části, když nejprve hostující obraně uprchl a milimetrovou střelou k tyči zvýšil svým druhým gólem v utkání Jan Krupička, a o ani ne minutu později již na 3:0 zvyšoval David Senčák, který brankáře Bočana propálil střelou z úhlu. Tuto pro Vary devastující pasáž odnesl právě brankář Bočan, který byl vystřídán Dybalem.

Tento impuls Energii více než pomohl, po následném vyloučení Krupičky si Karlovarští vytvořili souvislý tlak, ten vyústil gólem Samuela Šmajdy. Ještě více horko bylo na sparťanské střídačce o necelé čtyři odehrané minuty později, chvíli po ubránění dalšího oslabení, když se nechal vyloučit Ducháč, přišel rychlý karlovarský průnik, po kterém se radoval Lukáš Adámek. Do konce třetiny mohla Energie dokonce i vyrovnat, ke štěstí Sparty ale po Šmajdově teči zazvonila pouze tyčka.

Další šance na vyrovnání pro Vary přišla hned z kraje třetí části, Adámek obral Tomka a mířil tváří v tvář na Krbečka, brankář Sparty ale svůj tým opět fantastickým zákrokem zachránil. Energetici ve vytváření šancí nepolevovali, ba naopak. Nejprve se po střele jednoho z hostujících halou podruhé v zápase rozezněla tyčka, následně po nádherné akci tria Adámek, Rymon a Benda musel proti třetímu jmenovanému opět zázračně zasahovat Krbeček.

V závěru zápasu ještě Karlovarští vsadili na risk v podobě hry bez brankářem, tento tah jim málem i vyšel, Benda ranou od modré čáry orazítkoval horní tyčku Krbečkovy branky. Na víc se hosté v zápase již nezmohli, Sparta tak Karlovy Vary porazila poprvé v nadstavbové části a pojistila si tak první příčku právě před druhou Energií.

Ohlasy trenérů

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Dnes to nebyl z naší strany ideální výkon, soupeř hrál velmi dobře a my měli problém se dostávat z jejich tlaku. Díky brankáři a obětavosti hráčů jsme ubojovali cenné tři body.“

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „V první řadě chceme pogratulovat domácím k zisku tří bodů, my jsme se do zápasu dostali až za stavu 0:3. První polovina patřila Spartě, druhá asi nám, bohužel jsme museli udělat nějaké personální změny před utkáním a nastoupili někteří hráči, kteří dosud měli v sezoně epizodní roli a nedokázali ji zužitkovat podle představ. Na druhou stranu nám bohužel zatím produktivitu obstarává jediná lajna a to je v této fázi již málo.“