HC Energie Karlovy Vary

První domácí výhra! Energetici přehráli Motor

Bylo to těsně, tvrdé a vydřené. Energetici dali do zápasu s Motorem všechno a po zásluze vybojovali tři body. Pro karlovarské hráče je to tak první domácí vítězství v probíhající sezoně, zcela jistě na něj budou brzy chtít navázat.
Tipsport extraliga, 11 (ČT), ne 16.10.2022
Karlovy Vary
České Budějovice
4:3
1:1, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 19. Koblasa (Pulpán, Havlín), 22. Černoch (O. Beránek, Koblasa), 42. Hladonik (Gríger, Rachůnek), 46. Jiskra (Redlich) – 16. Koláček (TS), 26. Pech, 59. Hanzl (Gulaš).
Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Ondráček, Svoboda
vyloučení4:7
využití2:0
oslabení0:1
střely na branku23:26
zblokované střely9:20
hity12:8
vhazování29:28
diváci2479
Karlovy Vary: Habal – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Vondráček (C) – Kohout, J. Baláž, Kružík
České Budějovice: Hrachovina – Štencel (A), Vráblík, Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, L. Doudera, Kachyňa – Dzierkals, Hanzl, Tomeček – Valský, Pech (A), Gulaš (C) – Koláček, Vopelka, Doležal – Strnad, M. Toman, Karabáček.

Komentář k utkání

Bez nemocného Štěpána Lukeše nastoupili energetici do nedělního souboje s Budějovicemi a zaznamenali velmi aktivní vstup do utkání, díky čemuž si rychle vybojovali přesilovou hru. Při té zaznamenali dvě velmi slibné šance, ani jednu ale nezužitkovali. Nejprve Plutnar pálil od modré, ale střela se odrazila těsně mimo a o chvíli později Vondráček netrefil odkrytou branku. Energetici měli v první části mnoho přesilových her, zpočátku ale štěstí nenesly. Při té druhé se hosté dostali do úniku, Plutnar fauloval a Josef Koláček následné trestné střílení proměnil. Netrvalo to ale dlouho a domácím padla do klína další početní výhoda, ta už byla využita. Petr Koblasa si sjel na své oblíbené místo a z úhlu se trefil přesně.

Do kabin se sice šlo za nerozhodného stavu, ten ale nevydržel dlouho. Hned po minutě se totiž Beránek rozjel do pásma a jeho střelu šikovně dorazil Jiří Černoch, Karlovarští tak šli poprvé v zápase do vedení. Hra ale měla rychlý spád, ani jeden celek nehrál žádného zaďoura, všichni chtěli útočit. Při jednom výpadu Budějovických se dopustil faulu střelec první karlovarské branky a hosté následnou početní výhodu využili, kdy se z úhlu prosadil Lukáš Pech. Tempo hry se následně začalo dostávat do neskutečných výšin a především také přibylo i tvrdosti. S tím souviselo i vyloučení, kterých také značně přibylo. Nejdříve energetici nevyužili dvojnásobnou početní výhodu, ze které vyplynula šance pro Motor. Z trestné lavice vracející se Toman byl při zakončení faulován, následné trestné střílení ale Koláček neproměnil a další branku nepřidal. Tak či tak, další branka i přes mnoho šancí nepadla ani na jedné straně. Společně se sirénou se pak do sebe za brankou pustili Bindulis s Pulpánem, rozhodčí je ale do velké bitky nepustili.

Energetici šli do poslední části s přesilovou hrou a hned na soupeře udeřili. Trvalo jim to sice celé dvě minuty, ale v poslední vteřině dostal Jan Hladonik milimetrový pas a z úhlu se nemýlil. Karlovarští pokračovali v dobrém tempu a drali se stále do branky, což se jim vyplatilo. Vít Jiskra vypálil zpoza kruhu a trefil se přesně pod víko, domácí tak již vedli o dvě branky. Od té doby měli domácí hru prakticky plně pod kontrolou až do posledních minut. Tehdy se hosté odhodlali ke hře bez brankáře a tu se jim podařilo využít díky krásné akci zakončené střelou Martina Hanzla. Budějovičtí se sice ještě snažili, ale další branku a srovnání už nezvládli. Karlovarští tak dovedli utkání do konce s těsným náskokem a připsali si první domácí vítězství.

Ohlasy trenérů

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Věděli jsme, že to bude těžké, Moto měl nějakou sérii porážek, takže jsme to chtěli zvládnout už poprvé doma a konečně se to povedlo.

Jaroslav Modrý (Motor České Budějovice): Není to jednoduché. Prohráli jsme, musíme být více disciplinovaní. Každá malá věc nás sráží a teď, jak nám trošku utíká sebevědomí, tak nás to stojí utkání.

Fotogalerie

Související články