Energie po nájezdech s Kometou bere bod

Po předchozím vyhraném domácím zápase, si v tomto energetici dokázali vybojovat alespoň bod k dobru. Od začátku až do konce to byl velmi vyrovnaný zápas, ve kterém jako první dostal svůj tým do vedení Tomáš Rachůnek. Hosté poté sice ve druhé třetině srovnali, ale ne na dlouho. Zásluhu na tom měl Ondřej Beránek. V poslední třetině už to vypadalo, že karlovarská aréna bude znát vítěze utkání. Kometa v posledních minutách však dokázala srovnat ve hře bez brankáře a zápas nakonec skončil až po samostatných nájezdech, které dopadly lépe pro hostující tým.
Tipsport extraliga, 14. kolo, ne 23.10.2022
Kometa Brno
2:3sn
1:0, 1:1, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 15. Rachůnek (Gríger, Havlín), 36. O. Beránek (Rachůnek, Plutnar) – 32. Zbořil (Kundrátek, Holík), 59. Kundrátek (Zbořil, Holík), rozh. náj. Šalé
vhazování34:17
Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek – Redlich, Jiskra, J. Baláž – Osmík, Zadražil, Váňa
Kometa Brno: Furch (Kavan) – Ščotka, Ďaloga, Kučeřík, Holland, Hrbas, Kundrátek (A), Gulaši (A) – Flek, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Koblížek – Kollár, Sallinen, Šalé – Dufek, Zbořil, Kratochvíl

Úvodní třetina se nesla v duchu vyrovnané hry na obou stranách. Ze začátku se týmy spíše rozehřívaly, postupně však začaly být více aktivní. V necelé polovině části se kotouče na delší dobu ujali domácí, kteří se i přes několik pokusů nedokázali dostat přes hostujícího gólmana Dominika Furcha. V průběhu první komerční přestávky, došlo i na poděkování domácího kotle s fanoušky bývalému trenérovi Martinu Pešoutovi a taktéž útočníku Jakubu Flekovi. Po přestávce se na chvíli dostali k puku brněnští. Větší únik se podařil Janu Ščotkovi, který sice dokázal prokličkovat mezi karlovarskými obránci, ale kotouč pozdě vystřelil. Skóre zápasu nakonec otevřeli v 15. minutě karlovarští. Dávid Gríger si vyčkal na volný kotouč, který poté přihrál Tomáši Rachůnkovi a prostřelil brněnského Furcha. Kometa chtěla tento stav srovnat a začala vyvíjet větší tlak před karlovarskou brankou. Domácí obránci i brankář si však s několika střelami poradili. Necelé dvě minuty před koncem se otevřely dveře trestné lavice na obou stranách. Do konce první části to ovšem nemělo vliv. Naopak si energetici v obranné třetině hlídali kotouč a do větší akce se již nepustili.

Začátek druhé dvacetiminutovky byl o pár minut zdržen, z důvodu díry v hostujícím brankovišti. Aktivně se do úvodu vrhla Kometa, ta se po pár vteřinách vrátila do obranného pásma, kde měli práci s domácími útočníky. Hra se poté spíše přesunula do středního pásma. K větší šanci se dostal Luboš Horký, který mohl skórovat do skoro prázdné branky. To mu překazil rychle se přesunutý Štěpán Lukeš, jehož střelu vyrazil betonem. Ve 32. minutě využívá přesilovou hru Kometa Brno. Po kombinaci před karlovarskou brankou, se podařilo od modré prostřelit domácího brankáře Adamu Zbořilovi. Dvě minuty na to se, karty otočily a na ledě byla v přesile Energie. Ačkoliv se jí nepodařilo skórovat v ní, dokázala skórovat šest vteřin po jejím skončením. Od modré se napřáhl Michal Plutnar, jeho střelu poté doráželi postupně Tomáš Rachůnek a Ondřej Beránek, který nakonec zakončil. Energetici se tímto dostali do brankového vedení, které si udrželi až do konce prostřední části.

Do rychlé akce se po začátku poslední části zápasu dostal Jakub Flek, jeho střela ale minula branku. V dalších minutách se u kotouče prostřídávaly oba týmy. Ani jednomu se nedařilo pořádně usadit v útočném pásmu, a tak se hra přelévala ze strany na stranu. V necelé polovině třetiny se otevřely dveře na karlovarskou trestnou lavici a Kometa měla dvě minuty na případné srovnání v přesilové hře. Energii se nejen podařilo uchránit oslabení, ale dokázala vyvézt kotouč až před hostujícího gólmana. Konkrétně se do úniku dostal Vít Jiskra, jemuž se nepodařilo navýšit skóre. Brno se i po nevyužité přesilové hře dál drželo v útočném pásmu, kde se na pár minut uzamkla. Z karlovarských obránců a Štěpána Lukeše se stala neproniknutelná zeď. Po střetu Luboše Horkého a Martina Rohana, kterého Horký u mantinelu poslal k zemi, se Energie více semkla a dokázala se probojovat do útočné třetiny, odkud se snažila prostřelit Dominika Furcha. Dvě a půl minuty před koncem si Kometa vzala oddechový čas, po kterém šla na led v šesti. Tento risk vyšel lépe pro brněnský tým. Tomu stačilo půl minuty této hry a kombinace, ve které od modré propálil dvě minuty před koncem Štěpána Lukeše Tomáš Kundrátek. Jeho branka tak srovnala skóre na 2:2. Do konce třetiny byl na hostující straně vyloučen Jan Ščotka za sekání. O vítězi se mohlo rozhodnout ještě osm vteřin do zaznění sirény, jenže střela Lukáše Pulpána rozezněla pouze tyč brankové konstrukce.

Do prodloužení naskočila Energie na pár vteřin v pěti proti čtyřem, tuto šanci se jí však nepodařilo využít. Týmy se po zbytek prodlužovací části střídali ve střílení na branku. Ani jednomu se nedařilo přesně zakončit. Do úniku se podařilo v půlce prodloužení dostat Ondřeji Beránkovi, který si přivlastnil puk od Jakuba Fleka a sám se vydal na Dominika Furcha. Ten jeho kličku přečetl. Utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl Eduard Šalé.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): „Pro nás je bod trochu hořký, vzhledem k tomu, že jsme přišli o dalšího hráče. V uvozovkách máme každý zápas zraněného hráče, ale musíme kluky pochválit. Hráli jsme výborné utkání. Šahali jsme do poslední chvíle po třech bodech. Sedm vteřin před koncem bylo břevno. Bylo to však vyrovnané utkání a je jenom škoda, že jsme to neurvali za tři body. Ale každý bod se pro nás počítá.“

Martin Pešout (HC Kometa Brno): „Do utkání jsme vstoupili dobře. Prvních deset minut jsme hráli výborně, ale po té desáté minutě jako když utne. Celých deset minut i celou druhou třetinu jsme se hledali. Měli jsme špatný pohyb. Domácí však hráli výborně a díky Furchovi to bylo 2:1. Bojovnost, která přišla v poslední třetině, vyprodukovala skvělý tlak. Bohužel branka pro nás nepadla, ale naštěstí jsme to zúročili v power-play. V prodloužení jsme měli dvě, tři šance. Nájezdy jsou loterie, ale jsem rád, že nám to Eduard Šalé vystřelil, tak jako v Liberci.“