HC Energie Karlovy Vary

Proti Plzni to letos nejde. Dorost v derby ztratil dvoubrankové vedení

Karlovarští šli do druhého letošního západočeského derby s výbornou fazónou. Dosavadní lídr tabulky z deseti zápasů prohrál pouze jeden, právě s Plzní. A vypadalo to, že Energii reparát vyjde, když si dokázala vypracovat dvoubrankový náskok. Ten ale ještě ve druhé třetině ztratila. Plzeňští naopak v závěrečné části dokázali ještě dva zásahy přidat a vezou si domů tři body.
Extraliga dorostu, 11. kolo, čt 27.10.2022
Karlovy Vary
Plzeň
2:4
0:0, 2:2, 0:2
Branky a nahrávky: 25. Šilhan (Postl, Váňa), 26. Záhejský (Wardas) – 30. Benák (TS), 38. Titlbach (Beran, Skala.), 49. Makovec (Pittr, Slačík), 57. Pittr (Makovec)
Rozhodčí: Šmika – Jurak, Maňák
vyloučení4:7
využití0:0
oslabení0:1
střely na branku29:37
diváci92
Karlovy Vary: Ebenstreit – Postl, Hynek, Pelikán, Cipko, Holejšovský (C), Dyk – Galnor, Čihař, Poizl, Šilhan, Wardas, Záhejský, Pastor (A), Váňa, Zeman (A)
Plzeň: Mařík – Holubec, Prošek, Tolar, Kocek, Skala (A), Skok – Matějka, Pittr, Makovec, Slačík, Klatovský, Fábera, Beran, Hofrajtr, Benák, Pavlák, Titlbach

Komentář k utkání

Už od začátku bylo jasné, že se bude jednat o vyrovnanou bitvu. V prvních minutách měli navrch spíše domácí a Matyáš Mařík musel čelit několika jedovatým střelám. Jeho zákroky nechaly domácí útočníky v údivu, jelikož si v sedě poradil i se střelou z přečíslení Vojtěcha Čihaře. Po úvodním náporu domácích se srovnala a hrálo se na obě strany. Závěr ovšem patřil hostům, ti z několika střel z kombinací v útočné třetině ale nedokázali také nic vytěžit.

Ve druhé dvacetiminutovce už se začalo pálit ostrými. Blízko k zásahu měli Plzeňští, třeba po úniku Davida Slačíka. Byli to ovšem domácí, kdo se mohl radovat. Na modré čáře zachytil u mantinelu puk Ondřej Postl, jehož nahození tečoval přesně pod víko David Šilhan. A o minutu později v přečíslení nabil Viktor Wardas Vítu Záhejskému. O chvíli později se opakovala ta samá situace akorát s prohozenými rolemi, jenže Wardas nedokázal z první brankáře Maříka překonat. Naopak se na druhé straně po faulu Ondřeje Postla Škodě naskytla možnost trestného střílení. K tomu se postavil Adam Benák, jenž našel skulinu mezi Ebenstreitovými betony. Poté se hrál vyrovnaný hokej, ve kterém se čekalo, kdo jako první zachybuje. A zdálo, že by to mohli být hosté, kteří se nechali ke konci vyloučit. Opak byl ale pravdou, přes celé hřiště totiž utekl Adam Titlbach, a ten srovnal stav střelou o tyč.

I začátek třetí části byl pod taktovkou energetiků. Tentokrát se jim ovšem nepovedlo nátlak přetavit v gól. Ve 49. minutě ujeli hosté do protiútoku a celou akci úspěšně zakončil Petr Makovec a obrat byl dokonán. Energetici se z laxního přístupu zvedli a začali na soupeře tlačit, i tentokrát se však činil soupeřův gólman. Prosadit se neodkázal v dvojité přesilovce z první ani Matěj Zeman. Při hře čtyři na čtyři opět Plzeňští zaveleli k rychlému protiútoku, což opět přineslo své ovoce, na listinu střelců se zapsal Tomáš Pittr. Karlovarští tak ztrácí s Plzní body letos i napodruhé.

Ohlasy trenérů

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „První půle byla z naší strany velmi slušná. Bohužel soupeř soupeř srovnal dvě góly z brejku, jeden z nich byl ještě ve vlastním oslabení. Obrovským zklamáním byla třetí třetina, kdy se mužstvo kvůli jisté elitní čtyřce na utkání úplně vykašlalo na zápas, čímž bych chtěl pogratulovat soupeři.“

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Byl to vyrovnaný hokej. Na začátku druhé části jsme promarnili několik šancí, kdy jsme mohli jít do vedení. Ale dokázali jsme srovnat a to je váhra cennější, že se nám podařilo otočit nepříznivý stav.“