Ani tentokrát to doma nevyšlo, Energie ztratila přestřelku s Vítkovicemi v závěru

Karlovarští zatím doma nedokázali ani jednou zvítězit, což chtěli změnit proti Vítkovicím. V druhé části se strhla šestigólová smršť, kdy hosté ztratili dvoubrankové vedení a bylo srovnáno na 4:4. V opatrné závěrečné dvacetiminutovce přesněji stříleli Vítkovičtí, kteří tak vyloupili KV Arenu a odvezli si tři body.
Tipsport extraliga, 10. kolo, pá 14.10.2022
Vítkovice
4:5
1:1, 3:3, 0:1
Branky a nahrávky: 19. Koblasa (Rachůnek, Bernad), 29. Koblasa (Pulpán, Kohout), 38. Jiskra (Kružík), 39. Vondráček (Hladonik, Mikyska) – 8. Krieger, 28. Krieger (Mueller, Raskob), 35. Lakatoš (Mikuš, Mueller), 37. Gewiese (Chlán, Fridrich), 56. Lakatoš (Dej, Koch)
vhazování33:26
Karlovy Vary: Lukeš – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Pulpán (A), Rohan, Mikyska – Rachůnek (A), Gríger, Kohout – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Redlich, Hladonik, Vondráček (C) – Jiskra, J. Baláž, Kružík.
Vítkovice: Stezka – Mikuš (A), J. Stehlík, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, Prčík – Bukarts, Krieger, Mueller (C) – Dej, Marosz, Lakatoš (A) – Šlahař, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický.

Utkání začalo ve vysokém tempu. Jako první mohl změnit skóre Tomáš Rachůnek, ten ovšem skoro odkrytou síť minul. Při vlastní přesilovce navíc pro hosty přišlo vyloučení. Kombinace v útočném pásmu se pro energetiky stala osudnou, jelikož po puku na modré vyřítil Peter Krieger, jehož forhendová střela zapadla až za záda Štěpána Lukeše. Karlovarští ovšem nic nezahodili a snažili se o vyrovnání. Vítkovičtí jim nechtěně šli naproti svou nedisciplinovaností. Nakonec ke konci třetiny v dvojité přesilovce našel Tomáš Rachůnek v protilehlém kruhu Petra Koblasu a do šaten se šlo za srovnaného stavu.

Podobně jako v předchozí části i nyní měli energetici mírně navrch. Jenže také po sedmi minutách hry se ujal slova Peter Kriger, jenž své sólo přes celé kluziště zakončil střelou mimo dosah Štěpána Lukeše. I nyní si Ridera nechala utéct vedení v oslabení, tentokrát našel rychlou odpověď taktéž Petr Koblasa. Zde ovšem střelecký účet nekončil, jelikož byla využita další přesilová hra, nyní na druhé straně pálil přesně Dominik Lakatoš. Záhy se mohli hosté radovat ještě více, Petr Gewise zvýšil na 4:2. Gólová smršť zdaleka nekončila, nejprve to v přečíslení na sebe vzal úspěšný střelec Vít Jiskra a díky následnému zásahu Tomáše Vondráčka opět svítilo na výsledkové tabuli vyrovnané skóre.

Tentokrát vše probíhalo úplně jinak. Oba celky zařadily nižší rychlostní stupeň a hrálo se opatrněji. Puk se pohyboval spíše u čáry rozdělující hřiště na dvě poloviny a nikomu se nedařilo vytvořit si soustavný nátlak v útočné zóně. Postupem času se čím dál více do hry dostávali Vítkovičtí. Jejich snaha nakonec přinesla své ovoce, jelikož z mezikruží pálil v 56. minutě opět přesně Dominik Lakatoš. I nyní se hosté nechali dvakrát vyloučit, ani to však domácím nepomohlo, a tak museli skousnout další prohru na domácím kluzišti.

Václav Skuhravý (HC Energie Karlovy Vary):„V první řadě bych chtěl poblahopřát soupeři ke třem bodům, ale zápas se mi hodnotí velice těžce. Byl pro nás těžký, během zápasu jsme prohrávali o dva góly, dokázali jsme vyrovnat do konce druhé třetiny, ale ve třetí třetině jsme udělali individuální chybu, která zápas rozhodla. I když jsme tam ještě měli přesilovku pět na tři a pět na čtyři, které jsme však nevyužili. Tím pádem soupeř zaslouženě vyhrál."

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): „Já budu hodně stručný. Přijeli jsme sem rvát se o body, získali jsme všechny tři a jsme maximálně spokojení. Bylo to dnes mentální vítězství a hráčům děkuji za předvedený výkon."