Dorost díky vítězství nad Slavií vede extraligu! Třemi body přispěl Jakub Galnor

Předposlední duel nadstavby extraligy dorostu odehráli svěřenci Tomáše Andryse. Na svém ledě přivítali tým Slavie Praha a po tuhém boji se karlovarští mladíci radovali z výhry 5:3. Díky tomuto vítězství se energetici vyhoupli na první místo extraligy dorostu. Druhý Liberec má však stejný počet bodů a k dobru jeden zápas, takže boj o první místo nadstavby ještě není u konce. Poslední zápas před play-off hráče dorostu čeká v sobotu, kdy do Karlových Varů dorazí Sparta a karlovarským mladíkům se jistě bude hodit podpora fanoušků.
Extraliga dorostu, II. 21, čt 2.3.2023
Slavia
5:3
0:0, 4:1, 1:2
Branky a nahrávky: 32. Galnor, 36. Galnor (Záhejský, Čihař), 38. Záhejský (Mähler), 40. Cipko (Poizl, Dyk), 56. Čihař (Galnor, Pastor) – 27. Poletín T. (Kucharčík, Pšenička), 52. Chludil (Matějovský, Poletín T.), 53. Poletín T. (Kubánek).
Rozhodčí: Dyršmíd – Matys, Herles
vyloučení7:6
využití1:1
střely na branku27:39
diváci93
Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Mähler (C), Kůrka, Cipko, Postl (A), Pelikán, Dyk – Zeman, Poizl, Pastor (A), Čihař, Galnor, Váňa, Záhejský
Slavia: Bašta (Poletín) – Ciolek, Lorenz, Kubánek (A), Derka, Pšenička, Marek – Grebeníček, Němeček, Kucharčík, Chludil (C), Tittl, Poletín (A), Matějovský, Havlíček, Filip

Zakázané uvolnění, kterého se dopustili hráči Slavie, dostalo energetiky do pásma. Po vhazování získal kotouč Vít Záhejský, který chtěl udeřit zpoza branky. K tomu se nakonec kvůli dvěma bránícím hráčům nedostal. Na druhé straně se zkoušeli prosadit Patrik Němeček a Artur Matějovský, jenomže Adam Ebenstreit byl proti. Jen pár milimetrů dělilo v páté minutě od skórování Víta Záhejského. Ten střílel z mezikruží a kotouč po odrazu od brankáře těsně minul tyčku. V první části měly oba týmy k dispozici několik početních výhod a dvakrát se hrálo čtyři na čtyři, ale skóre zůstalo nezměněno. Ne, že by se hráči nesnažili. Oba brankáři se však nenechali nachytat. Dost střel pak bránící hráči zblokovali. Do šaten se tedy odcházelo za bezbrankového stavu.

V první minutě druhé třetiny se těsně před Adama Ebenstreita dostal Artur Matějovský, který si však na něj tváří v tvář nepřišel. V následném oslabení málem udeřil Alex Kubánek, který střelou z kruhu karlovarskou branku nakonec minul. Pražané se drželi hodně v pásmu a snažili se skórovat. Artura Matějovského zastavil Matěj Zeman, ale za cenu faulu. Tuto početní výhodu hráči Slavie proměnili. Adam Ebenstreit se přesunul proti střele Matouše Kucharčíka, ale ten kotouč poslal na Tomáše Poletína, který zakončoval do uvolněné části branky. I další oslabení si energetici vysloužili za nedovolené bránění, když Štěpána Grebeníčka zastavil Vojtěch Čihař. Následujících několik minut bylo karlovarským mladíkům na ledě pořádně horko. Pražané se totiž usadili před jejich brankou a stříleli odkud to jen šlo. Po vyhození Nicka Mählera si za branku hostů vyjel vybojovat kotouč Vít Záhejský a po chvilce ho poslal na Jakuba Galnora, který využil přesunu Jonáše Bašty a srovnal skóre.

Danny Chludil se se svým spoluhráčem dostali před Ebenstreita, ale ten ustál i dorážky, které po jeho střele následovaly. Přesilovkový kolotoč zamotal hostům hlavu v čase 36:00. Kotouč si mezi sebou poslali Vojtěch Čihař a Vít Záhejský. Ten pak svou přihrávku směřoval na Jakuba Galnora, který se v kruhu rozmáchl a parádní ranou poslal kotouč ke vzdálenější tyčce. Neuplynuly ani dvě minuty a do úniku se vydal, poté co dostal od Nicka Mählera na cestu kotouč, Vít Záhejský který svou akci zakončil parádní stahovačkou a zavěsil kotouč pod víko Baštovy klece. Spolupráce před brankou se energetikům vyplatila v čase 39:52. Kryštof Dyk a David Poizl nenašli skulinku, kudy by do branky dostali kotouč. David ho tedy poslal do kruhu. Tam byl připravený Pavol Cipko, který ho dobře mířenou ranou poslal do mezery mezi tyčkou a přesunujícího se Baštu. Tentokrát při závěrečném hvizdu svítilo na kostce skóre 4:1.

Poslední třetinu zahájili energetici v útočném pásmu. Jenomže střely Matěje Zemana a Davida Poizla v brance neskončily díky bránícím hráčům a brankáři. Své šance se nepovedlo proměnit ani Vítu Záhejskému. Mezi několik hráčů se před brankou dostal Vojtěch Čihař, a tak jeho střela Jonáše Baštu vůbec neohrozila. Energetici vzali své hosty pod tlak v početní výhodě. Jenomže kvůli pozorným soupeřům neměli moc prostoru k manévrování. Krátce po konci početní výhody se prosadil Danny Chludil. Po zhruba třiceti sekundách se hráči Slavie dostali do další akce. Po jejím konci byla branka energetiků odsunuta stranou a zvedali se z ní Adam Ebenstreit a jeden z hostujících hráčů. Kotouč zůstal ležet za brankovou čarou. Poté co se klubko hráčů před brankou rozmotalo, řešilo se zda padl gól či ne. Rozhodčí nakonec rozhodli, že branka neplatí. Hosté se gólu dočkali po sedmi sekundách, kdy skóroval Tomáš Poletín, který snížil náskok energetiků na pouhou jednu branku. Klid na hokejky spoluhráčů vrátil pátým gólem Vojtěch Čihař. Závěrečný tlak hráčů Slavie umocnila ještě početní výhoda, ale karlovarští mladíci si svůj náskok uhlídali a z předposledního utkání nadstavby vyšli vítězně.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):

V každém případě, jsou z utkání smíšené pocity, protože co se týče výsledku, tak samozřejmě výhra je vždy cenná. Nicméně ta naše hra není vůbec podle toho, jak bychom chtěli, aby to vypadalo v play-off. Bylo to vše takové nemastné, neslané. Dovolil bych si říct, že prvních třicet minut jsme se na tom ledě hledali. Pak jsme měli desetiminutovku, kde to začalo vypadat. Pak jsme se zase trošku vrátili do toho půl na půl. Jak jsem říkal, i když výhra je cenná, tak úplně dobrý pocit z té hry není.

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha):

Poslední zápas před play-off. Myslím si, že to byl celkem vyrovnaný zápas. Rozhodovaly tam naše chyby, individuální. Myslím si, že těch jsme nasekali docela dost. Když si promítnu ty góly, tak asi prakticky ty čtyři, když pominu tu střelu v přesilovce, tak všechny ty čtyři góly jsme jim dali. Neděláme z toho tragédii. Teď nás čeká ta nejzábavnější část sezóny. Na to se těšíme.