Dorost kraluje Západu, Plzni energetici nasázeli osm gólů! Hattrickem přispěl Vojtěch Čihař

Poprvé v letošní sezóně se svěřenci Tomáše Andryse radovali z výhry nad Plzní. Tentokrát svým plzeňským vrstevníkům nedali žádnou šanci a jejich gólmana překonali hned osmkrát. Hattrick si zkompletoval Vojtěch Čihař. Čtyřmi body přispěl Vít Záhejský (2 + 2). Po třech bodech si připsali Kryštof Dyk (2 + 1), Nick Mähler (1 + 2), Jakub Galnor (0 + 3). Po dvou asistencích mají Vojtěch Váňa a Pavel Kůrka. Adam Ebenstreit přišel o čisté konto díky dorážce Aleše Hofrajtra. Na odplatu nemusejí plzeňští čekat dlouho, k dalšímu derby oba soupeři nastoupí již tuto sobotu v Plzni.
Extraliga dorostu, II. 11, čt 12.1.2023
Plzeň
8:1
2:0, 2:0, 4:1
Branky a nahrávky: 8. Čihař (Záhejský, Galnor), 15. Dyk (Slavík, Pelikán), 29. Čihař, 36. Mähler (Váňa, Záhejský), 47. Záhejský (Wardas, Pelikán), 49. Záhejský (Mähler, Galnor), 55. Čihař (Galnor), 56. Dyk (Záhejský, Váňa) – 46. Hofrajtr (Klatovský) .
Rozhodčí: Dyršmíd – Belko, Pěkný
vyloučení4:3
využití2:0
střely na branku32:28
diváci56
Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Kůrka, Pelikán, Postl (A), Mähler (C), Dyk – Váňa, Čihař, Galnor, Kožík, Záhejský, Wardas, Slavík, Poizl
Plzeň: Pavlis (Mařík) – Kocek, Tolar, Prošek, Holubec, Černý, Skala (A), Kamas – Pittr (C), Makovec (A), Matějka, Pavlák, Úbl, Klatovský, Fábera, Beran, Hofrajtr, Slačík

Po úvodním vhazování se plzeňští hráči dostali k Ebenstreitově brance. Než se stihli rozkoukat a vymyslet nějakou akci, byli o kotouč obráni a museli se stáhnout ke své brance. Šanci otevřít skóre měl Vojtěch Dyk, který z úhlu poslal kotouč k bližší tyčce, Pavlis však stihl škvíru utěsnit betonem. Vzápětí na druhé straně, po střele jednoho z hostů, zaduněl Ebenstreitův beton. Nebezpečná situace pro energetiky přišla ve druhé minutě, kdy zpoza branky poslal kotouč Pavlák, před brankou byl na přihrávku připraven pouze jeden z energetiků a odvezl kotouč do bezpečí a šance Vojtěcha Tolara skončila na betonu karlovarského gólmana. V čase 7:09 šel za sekání pykat právě Tolar a početní výhodu využil Vojtěch Čihař. Před polovinou třetiny šli do čtyř energetici, ale díky pozornosti Adama Ebenstreita a obětavosti hráčů, kteří blokovali střely, se ubránili. Další gól přidal Kryštof Dyk v čase 14:40. Také tato branka padla v početní výhodě. Ke konci třetiny měli k dispozici početní výhodu plzeňští. Energetici se ubránili a stav po první třetině tak byl 2:0.

Od začátku druhé třetiny se plzeňští snažili změnit skóre zápasu. První větší šanci měl Matyáš Beran, jeho střelu však jeden z energetiků zblokoval a kotouč, který skončil u tyčky, ukryl Adam Ebenstreit. I další pokusy svých hostů uťali energetici většinou hned v zárodku a ani oni nenechávali obranu a gólmana hostů zahálet. Před polovinou třetiny Lukáš Pavlis kapituloval po střele Vojtěcha Čihaře. Na druhé straně musel několikrát zasáhnout Ebenstreit. Tlak plzeňských nabral obrátky poté, co dostali k dispozici početní výhodu. Její první část sice strávili před domácí brankou a Ebenstreit si musel poradit s dělovkou Matyáše Berana, zbytek početní výhody však plzeňští trávili obranou své klece. Necelých pět minut před koncem třetiny udeřil Nick Mähler a zvýšil vedení na 4:0. Zhruba tři minuty před sirénou šli plzeňští znovu do oslabení, ale tentokrát se ubránili.

I třetí část začali plzeňští v útočném pásmu. Duchapřítomnost prokázal Jiří Kamas, který před brankou číhal na dorážku a nechtěně zblokoval střelu Martina Černého. Po zásahu však nezaváhal, otočil se a okamžitě pálil, jenomže Ebenstreita nenachytal. A u karlovarského gólmana skončila i tutovka Matyáše Úbla. V šesté minutě poslal dělovku Antonín Klatovský, kotouč po odrazu zůstal v brankovišti a Aleš Hofrajtr ho poslal do odkryté části branky. Tato trefa odšpuntovala kanonádu na karlovarské straně. Energetici do minuty odpověděli a pátou branku vstřelil Vít Záhejský a po dvou minutách k ní přidal ještě šestou. Po polovině třetiny útok energetiků trošku zpomalilo oslabení, ale i tak energetici několikrát zahrozili. O sedmou branku se v čase 54:47 postaralo duo Jakub Galnor a Vojtěch Čihař, které si mezi sebou cestou na branku posílalo kotouč, a tak zmátlo Pavlise, který nevěděl odkud přijde rána. Nakonec do prázdné části branky kotouč poslal Vojtěch Čihař, který touto trefou zkompletoval hattrick. Poslední osmou branku energetiků vstřelil v čase 55:29 Kryštof Dyk. Plzeňští ještě několikrát zahrozili, ale skóre zůstalo nezměněno. Energetici díky výhře 8:1 poprvé v této sezóně ovládli západočeské derby.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): U nás v tomto utkání bylo hlavně důležité to, že našemu trenérovi (Martinovi Gombárovi) se narodila zdravá dcerka. A tímto bych mu chtěl hrozně pogratulovat a popřát hodně štěstí do začínajícího života. Co se týče zápasu, tak si myslím, že dnes jsme předvedli úplný opak toho, co jsme předvedli minulý týden v Praze jak se Spartou, tak se Slavií. Dnesk Měli jsme pohyb, hráli jsme kombinačně a týmově. Podle mého názoru byl ten projev poměrně slušný. Samozřejmě je to ještě daleko od toho, co bychom chtěli. Také jsme si vědomi toho, že Plzeň nepřijela v plné sestavě. Nicméně jsme rádi za to, že se tým dává postupně trošičku dohromady a jsme rádi za tři body.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Výsledek zhruba odpovídá tomu, co se na ledě dělo. Jednoznačně Vary hokejově, pohybem, fyzicky, vším nás prostě smázly. Hráči nebyli podle mého názoru na zápas mentálně připraveni. Nechytli začátek a Vary byly připraveny výborně i individuálně. Takže ten výsledek je obrázek toho, co se na ledě dělo.