Dorost porazil Liberec a drží třetí místo

Karlovarští dorostenci zvládli předposlední utkání základní skupiny a na domácím ledě porazili Liberec 4:1. Na výhře energetiků se výrazně podíleli dvoubodoví Matěj Zeman a Matyáš Váňa, výtečný výkon předvedl brankář Adam Ebenstreit, který inkasoval jedinkrát. Karlovaráci tak oplatili soupeři porážku z úvodního vzájemného souboje sezony.
Extraliga dorostu, 17. kolo, čt 25.11.2021
Liberec
4:1
1:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 4. Zeman (Pastor, Pavelec), 36. Anton (Zeman), 41. Šilhan (M. Váňa), 60. M. Váňa – 52. Vološín (Prokůpek).
Rozhodčí: Žižka – Coubal, Herles
vyloučení5:3
využití1:0
oslabení1:0
střely na branku28:18
diváci48
Karlovy Vary: Ebenstreit – Anton "A", Kubíček, Cipko, Mähler, Postl, Malý – Šmíd, M. Váňa "C", Šilhan, Handl, Zahejský, V. Váňa, Zeman, Pastor, Pavelec.
Liberec: Hambálek (41. Pech) – Jakubec, Ehrenberger, Průšek, Král, Várady, Macháček, D. Pérez – Pekař, Hois "A", Janata "C", Jansa, Fiala "A", J. Pérez, Vološín, Hrabčák, Prokůpek. Trenér: Plodek

Energetici vstoupili do duelu aktivně a vést mohli už po třech minutách, jenže Csabi individuální akci až do gólového zakončení nedotáhl. O půl minuty později už se ale skóre měnilo, v čase 3:34 pohotovou ranou poslal domácí do vedení Matěj Zeman – 1:0. Liberečtí mohli srovnat jen o chvíli později, jenže Fiala z mezikruží pouze vyprášil betony brankáře Ebenstreita. Tygři měli další šanci na srovnání v polovině třetiny v přesilové hře, v jejím závěru trefil Jaromír Pérez ale pouze lapačku gólmana Energie. Ve zbývajícím průběhu třetiny už si žádný z týmu výraznější šanci nevypracoval a do kabin tak odcházeli domácí s nejtěsnějším možným náskokem.

Druhá třetina nabídla o poznání vyšší tempo než ta první, Hambálek se hned od úvodu nenudil a byl pod palbou energetiků, vše ale dokázal pochytat. Podobně si vedl ale na druhé straně i Ebenstreit a tak se skóre dlouho neměnilo, nic na tom nezměnily ani tresty na obou stranách. To už ovšem neplatilo v 36. minutě, kdy na trestné lavice seděl hostující Jaromír Pérez a domácí zásluhou důrazného Jakuba Antona využili přesilovou hru – 2:0. Početní výhodu měli vzápětí i hosté, ale udeřit mohlo paradoxně na opačném konci kluziště, jenže střelu jednoho z energetiků, která Hambálkovi propadla a puk se po ní šoural po brankové čáře, dokázali nakonec Liberečtí zneškodnit.

Do třetí třetiny vstoupili hosté s náhradním brankářem Pechem a toho domácí uvítali pěkně zostra. Od úvodního vhazování uběhlo totiž jen 38 sekund, když se po levé straně krásně protáhl Matyáš Váňa, přihrávkou přes osu naše napravo najetého Davida Šilhana který nadvakrát překonal brankáře Pecha – 3:0. O drama se postaral krátce poté, co časomíra začala ukrajovat druhou půlku třetiny, Tadeáš Vološín, který prolomil kouzlo domácího brankáře a svému týmu ještě vykřesal naději na bodový zisk – 3:1. Domácí mohli odskočit zpět do třígólového náskoku o chvíli později, Zeman ale Pecha střelou mezi betony nepřekonal. Naopak, čtyři minuty před koncem třetí části mohl snížit na rozdíl jediného gólu Vološín, jenže zcela sám před Ebenstreitem pálil pouze do jeho betonů. Na začátku 58. minuty putoval na trestnou lavici domácí Handl a hosté zesílili přesilovou hru ještě odvoláním brankáře a povoláním šestého hráče do pole. Leč, nevyplatilo se. V čase 59:15 vybojoval puk v obranném pásmu Matyáš Váňa a zpoza červené čáry ho poslal do opuštěné liberecké klece, čímž stanovil konečné skóre zápasu na 4:1.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Podali jsme dobrý týmový výkon podpořený spolehlivým výkonem brankáře. Konečně jsme hráli hru, kterou chceme hrát, to znamená v pěti hráčích dopředu a v pěti hráčích dozadu a myslím, že s tím soupeř měl problém a díky tomu jsme se dokázali prosadit.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): Gratuluji soupeři k zasloužené výhře. Celý zápas měl lepší pohyb, nám naopak nešly vůbec nohy. Kluky jsme se k lepšímu pohybu snažili nabádat, ale vyjma posledních pěti minut, to nešlo. Dnes jsme neměli příliš mnoho šancí, soupeř dobře bruslil a pro nás to bylo hodně těžké.