Dorostenci nestačili na Liberec a prohráli rozdílem pěti branek

Střelecká přehlídka Jaromíra Péreze. I takto by se dal popsat úterní domácí zápas dorostenců proti Bílým Tygrům z Liberce. Hostující útočník totiž vstřelil hned pět branek a čtyři z nich byly v první třetině. Domácí se snažili dotáhnout na Liberec a nepomohly jim k tomu ani přesilové hry, které jim soupeř daroval.
Extraliga dorostu, II. 12, út 22.2.2022
Liberec
2:7
1:4, 1:1, 0:2
9. Pastor (Šmíd, Kubíček), 22. Šmíd – 3. Pérez (Král), 6. Pérez, 14. Pérez (Hois, Pekař), 17. Peréz (Pérez), 26. Hois (Pérez), 49. Peréz, 57. Vološín (Prokůpek, Průšek)
Rozhodčí: Žižka – Baxa, Pěkný
vyloučení3:9
využití1:0
střely na branku27:19
diváci81
Karlovy Vary: Ebenstreit (Psohlavec) – Kočí (A), Anton, Kubíček, Mähler, Postl – Adámek, Váňa (A), Csabi (C), Bálek, Zahejský, Poizl, Pavelec, Pastor, Šmíd
Liberec: Hambálek (Pech) – Jakubec, Macháček, Ehrenberger, Průšek, Ficenec, Várady, Král – Pérez, Hois (A), Janata (C), Jansa, Pekař, Shpilka, Vološín, Prokůpek, Hrabčák, Kučera

První třetina byla divoká a hosté odešli hned s vedením o tři góly. První gól vstřelil Jaromír Pérez v čase 02:06. Stejný útočník se postaral i o další tři branky hostujícího celku. Brankáře Ebenstreita překonal ještě v čase 05:18, a to po asistenci Janaty a Pekaře. Hattrick dokonal v čase 13:55 po kombinaci s Hoisem a Pekařem a o čtvrtou branku se postaral v čase 16:08 po asistenci Prokůpka. Jedinou odpověď z řad domácích měl Tobiáš Pastor, který v čase 18:32 v přesilové hře překonal Hambálka. Do šaten tak šli domácí s třígólovým mankem.

Do druhé třetiny vstoupila Energie výrazně lépe než do té předešlé. Hned v čase 21:35 totiž snížil na stav 2:4 Zdeněk Šmíd, který využil chyby obrany Liberce. Krátce poté měli dokonce k dispozici přesilovou hru, kterou se nepodařilo využít. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a v čase 25:53 skóroval Vojtěch Hois, kterému asistoval střelec předešlých branek Jaromír Pérez a Tygři tak byli opět ve třígólovém vedení. I hosté si mohli vyzkoušet početní výhodu, ale své vedení nenavýšili. Domácí měli poté k dispozici druhou přesilovou hru, jenže ani ta je k dalšímu gólu nepřivedla.

Do třetí třetiny šli Energetici s tím, že potřebovali vsítit minimálně tři branky, aby uhráli alespoň prodloužení. Za celých dvacet minut se dostali do několika šancí, ale ani jedna z nich neskončila za zády hostujícího gólmana Hambálka. K dispozici měli hned čtyři přesilové hry, dokonce i pět na tři, ale ani jednu z nich se domácím nepodařilo využít. Naopak hosté navýšili své vedení o dvě branky. Jeho pátou trefou v zápasu se o první z nich postaral Jaromír Pérez v čase 48:11 a o tu druhou Tadeáš Vološín v čase 56:41.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Zhodnocení bude z naší strany velmi krátké. Po všech stránkách to byla hokejová fraška a doufám, že se toto utkání už nebude opakovat. Liberci gratuluji ke třem bodům.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): Dnes jsme se toho trošku báli, protože poslední dva zápasy tady nám nešly nohy. Vůbec jsme nebruslili, asi po té dlouhé cestě. Ale dnes to bylo od začátků jiné. Měli jsme od začátku pohyb, a hlavně Jára Pérez dal čtyři góly a pak přidal ještě jeden. To si myslím, že ten zápas rozhodlo. Ve druhé třetině jsme hráli trochu kaskadérský hokej, tak jsme si k tomu něco řekli a ve třetí třetině to už bylo dobré.