Důležitá výhra! Energetici doma porazili Zlín

Karlovarští hokejisté po nezdaru proti Kladnu uspěli na domácím ledě v další bitvě s týmem ze spodní části tabulky. K výhře nad Zlínem nakročili už v první třetině, kdy odskočili do třígólového vedení.
Tipsport extraliga, 52. kolo, ne 13.2.2022
Zlín
5:1
3:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 3. Černoch (D. Mikyska), 14. Kulich (Weinhold, Vondráček), 15. T. Havlín (T. Rachůnek, Hladonik), 44. Pulpán (T. Rachůnek, T. Mikúš), 55. Vondráček (T. Havlín) – 19. Kubiš (Karafiát).
diváci1000
Karlovy Vary: Habal – Pulpán (A), T. Havlín, Dlapa, Parkkonen, D. Mikyska, Weinhold, Tureček – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Koblasa – Kulich, Hladonik, Vondráček (C) – O. Beránek, Černoch, Kohout – Redlich, Jiskra, Osmík.
Zlín: Huf – M. Novotný, Gazda, O. Němec (A), Suhrada, Hamrlík, Ferenc – Honejsek, Claireaux, Mallet – Kubiš (C), R. Veselý, Zabusovs – Köhler, Hejcman, Michasjonok – P. Sedláček (A), Makarenko, Karafiát.

Zápas mezi Berany a Energií začal v klidnějším tempu. Oba týmy se snažily usadit v útočném pásmu. Více se dařilo Zlínu, jehož hráči několika nebezpečnými střelami prověřili pozornost Vladislava Habala. Zvláště Jakubovi Ferencovi se podařilo několikrát označit Habalovy betony. Střeleckou smůlu Energie protrhl Jiří Černoch, který hned první střelou otevřel skóre zápasu. Inkasovaný gól nabudil hráče Beranů, kteří se usadili v útočném pásmu domácích a zasypali branku Energetiků střelami, Vladislav Habal a domácí obránci se však nenechali zaskočit. Kotouč se následně dostal do držení Energetiků a Tomáš Vondráček ho zavezl před branku Daniela Hufa, který střelu vyrazil, ale kotouč se tečí dostal k Martinu Weinholdovi, který našel Jiřího Kulicha a ten nabídnutou šanci využil a skóroval. Následnou početní výhodu domácích využil Tomáš Havlín, jemuž zdatně sekundovali Tomáš Rachůnek a Jan Hladoník. Ke konci třetiny střelu Jiřího Karafiáta poslal tečí do branky Energetiků Pavel Kubiš. Hosté tak snížili náskok domácích na 3:1.

Ve druhé třetině byla střelecká převaha na straně hostů, ale Habal svou svatyni uchránil. Několik střeleckých šancí se naskytlo rovněž domácím, ale ani ti z nich nedokázali vytěžit kýženou branku. K vidění byla i bitka, k níž došlo po strkanici před brankou Energetiků, kdy nervy na uzdě neudržel zlínský útočník Darek Hejcman. Domácí si nenechali nic líbit a tak se vylučovalo na obou stranách. Početní výhoda se naskytla domácím po vyloučení Bedřicha Köhlera, který po vhazování atakoval ležícího Tomáše Mikúše, Energie tuto výhodu tentokrát nevyužila. Třetina skončila předčasně pro Tomáše Redlicha, který schytal ránu kotoučem do obličeje.

Na začátku třetí třetiny získali domácí dvojitou početní výhodu, kterou využil Lukáš Pulpán a střelou od modré prostřelil obranu Beranů a zvýšil stav utkání na 4:1. I po brance nakonec hosté zůstali ve třech, neboť Ondřej Němec, který vyfasoval menší trest za hákování protestoval a sudí mu přidali ještě osobní trest do konce zápasu. Beranům se podařilo tentokrát ubránit. Následně se Berani přesunuli do útočného pásma, ale Vladislav Habal si svou svatyni uhájil. Šance na zvýšení skóre se naskytla Ondřeji Dlapovi, který však zasáhl pouze síť branky hostů. Pokusy Tomáše Havlína a následně Martina Kohouta s přehledem zneškodnil Daniel Huf. Zhruba pět minut před koncem třetí třetiny nastala pikantní situace, kdy Tomáš Vondráček, hráč číslo pět, střelil pátý gól Energetiků. Poté se hra střídavě přesunovala mezi oběma útočnými pásmy. Zlínští odjíždějí s prázdnou, neboť tři body za výhru 5:1 zůstaly Energetikům.

Tomáš Mariška (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): My jsme dnes hlavně rádi, že se nám podařilo získat velmi důležité tři body. Jsem také rád, že jsme oproti minulému zápasu, který byl z naší strany velmi nepovedený, dokázali zlepšit náš výkon ve všech atributech: nasazení, pohybu, dohrávání soubojů. Zlín hrál minimálně dvě třetiny velmi dobrý hokej, vytvářel si šance a jenom zásluhou Ládi Habala, který nás podržel zejména v první třetině, a naší lepší produktivity, se zápas neodvíjel jinak. Za první dvě třetiny konečný výsledek neodpovídá, protože Zlín se dnes zde doopravdy rval velmi statečně a byl těžkým soupeřem.

Luboš Rob (asistent trenéra PSG Berani Zlín): My jsme sem přijeli po zápase v Plzni, kde jsme prohráli 0:4 a nepodařilo se nám vstřelit gól, což nás stále trápí. Myslím, že dnes jsme měli začátek dobrý, byly tam dvě vyložené šance, které si často nevytvoříme, dnes jsme se k nim dostali, ale bohužel je neproměnili. První třetina z naší strany nebyla vůbec špatná, nicméně jsme měli osm střel bez gólu a Vary nám z první střely gól daly. Tam se začal zápas odvíjet v náš neprospěch. Ani druhá třetina nebyla z naší strany špatná, ale bohužel, ty branky chybí. Ve třetí třetině byla z naší strany zbytečná vyloučení, Vary odskočily v přesilovce na 4:1 a od té doby si již výsledek pohlídaly.