Důležitý souboj pro Energii! S Kladnem bere tři body

Hektický zápas s kladným koncem. Energetici do souboje s Kladnem vstoupili výborně a po celý zápas se snažili, aby to tak i dopadlo. Přes několik početních nevýhod převážně ve druhé třetiny rozhodli energetici až v té poslední, a to gólem kapitána v oslabení. Nejlepší návštěva v sezoně tak viděla skvělý zápas se tříbodovým koncem!
Tipsport extraliga, 39. kolo, pá 20.1.2023
Kladno
4:2
3:1, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 1. Černoch, 9. Gríger (Havlín, Rachůnek), 16. Jiskra (Kohout), 53. Černoch – 13. Jágr (Kubík, Dotchin), 40. Indrák.
diváci5083
Karlovy Vary: Habal – Huttula, Pulpán (A), Stříteský, Bartejs, Dlapa, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek – Rachůnek (A), Gríger, Koffer – Juusola, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, Kohout.
Kladno: Brízgala – Klikorka, Dotchin (A), Ticháček, Slováček, Cibulskis, Babka – Kubík, Plekanec (C), Jágr – Brodecki, Indrák, Filip – M. Procházka, Pytlík, Beran – O. Bláha II, Zikmund (A), Melka – Michnáč.

Energetici se vrhli na Kladno hned po úvodním vhazování a vysoké napadání ve větším počtu se jim vyplatilo. Kladenští zaváhali v rozehrávce, zachytil ji Jiří Černoch a bez vahání úspěšně zakončil betonem. Energetici byli brzkou brankou značně povzbuzení a na soupeře ihned dále tlačili, kladenský brankář Brízgala měl plno práce. Neuběhlo ale moc času a puk ze své brány lovil podruhé, z nečekané pozice skóroval Dávid Gríger a velmi slušně zaplněná aréna jásala podruhé. Kladenští ale neváhali a díky přesilovce vzápětí kontrovali, po krásném pasu měl jednoduchou práci zakončit do odkryté sítě Jaromír Jágr. Divočina ale pokračovala nadále a po necelých třech minutách se skóre měnilo znovu, tentokrát před brankou zpracoval kotouč Vít Jiskra a taktéž překonal hostujícího brankáře. Tempo první třetiny bylo hodně vysoké a energetici jasně využili své herní převahy. Více stříleli, dařilo se jim o něco lépe na vhazování i se snažili hrát do těla.

Mohlo se zdát, že se hráči v první části vyšťavili, ale slušné tempo pokračovalo i po první pauze. Hned po pár vteřinách se mohl vyšvihnout Matyáš Filip, jeho samostatný únik ale Habal efektivně zneškodnil. Díky brzkému oslabení měl karlovarský brankář spoustu práce a musel se v brankovišti otáčet, žádný kladenský střelec ale neuspěl. Energetici si ale celkově velkou část třetiny ztížili sami díky několika trestům. Během tří přesilovek si hosté vytvořili nespočet gólových příležitostí, přímo střel na branku z nich ale bylo velmi málo. Nejblíže skórování byl Tomáš Plekanec, tvrdá rána od modré ale pouze orazítkovala tyč. Hosté dokázali využít početní výhodu až v samotném závěru prostřední části, po křižném pasu trefil přesně Miroslav Indrák. Energetici si během druhé dvacetiminutovky moc šancí nevypracovali, prakticky celou dobu trávili hlavně bráněním oslabení.

Už po hvizdu ukončujícím druhou třetinu byl vyloučen Dotchin a energetici tak šli do třetí části s velikou výhodou, odpočatí kladenští hráči ale bránili velmi aktivně a energetici prakticky nevystřelil na branku. Obrovská šance přišla krátce po přesilovce, v rychlém protitútoku dostal puk rozjetý Huttula a jeho střela byla přesná až moc, trefil totiž tyč. Už se zdálo, že to od Energie bylo všechno, protože na jejich straně přišlo pětiminutové vyloučení Havlína. Kladno se ale nedokázalo propracovat k ničemu většímu a navíc ještě inkasovalo. Jiří Černoch se dostal do úniku, při kterém byl faulován a následné trestné střílení proměnil. Kladenští se ještě snažili propracovat k nějakým šancím, v posledních dvou minutách ale přišlo vyloučení a nedostali se ani ke hře bez brankáře. Karlovarští tak dotáhli zápas do vítězného konce a v důležitém souboji získali ještě důležitější body.

?/p:

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary):V první řadě děkujeme divákům, v jak hojném počtu dnes přišli, protože to v této sezoně byla největší návštěva. Je vidět, že nám to svědčí, když je plný barák. Hraje se o trochu lépe a utkání jak s Litvínovem, tak i dnes s Kladnem jsme před takovou návštěvou zvládli. Jsme šťastni, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně a hrát naší hru. Soupeř nám hned na začátku daroval gól. Ve druhé třetině, kdy jsme měli hodně vyloučených, jsme také měli nějaké šance a mohli jsme zase odskočit na 4:1. Ve třetí třetině, kdy jsme si zápas zkomplikovali při vyloučení pěti minut a do konce utkání, to nebyly hezké chvilky. Máme však super obětavý tým, výsledek jsme si vzali. I když jsme během zápasu dostali dvě branky v oslabení, tak to poslední na pět minut jsme odehráli výborně a Jirka Černoch to v něm překlopil definitivně na naší stranu.

Pavel Skrbek (Rytíři Kladno): Zápas charakterizuje průběh celé naší sezony. Jdeme do zápasu s nějakým plánem, bohužel vzal v jedenácté sekundě za své, protože naší chybou dáme soupeři šanci vstřelit první gól. Aby to nebylo málo, tak soupeři dáme za třicet sekund druhou šanci, kterou soupeř naštěstí nevyužil, ale za deset minut jsme udělali úplně stejnou chybu a gól už jsme dostali. Vrátili jsme se do zápasu, dáli jsme gól, začali jsme být lepší, ale aby toho nebylo málo, udělali jsme další chyby a bylo to 1:3. Potom jsme se zase dotáhli 2:3, od rozhodčího jsme ve třetí třetině dostali v uvozovkách dárek pětiminutové přesilovka, abychom mohli srovnat, ale opět jsme soupeři dáli šanci, aby to neměl tak těžký a dostali jsme v přesilovce gól na 2:4. Týmu chybí absolutně jakákoliv obětavost, statečnost a disciplína